Program for Harboe Water Games 2015
Below are all entry- and startlists shown by session.
Søndag
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
Harboe Water Games 2015 |
|
Udskriftsdato |
28 juni 2015 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
08:23 |
|
|
Arrangør |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 juni 2015 |
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (24) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
2 |
Alberte Schilling |
2003 |
|
DRAGSHOLM |
|
25m |
|
329 |
3 |
Silke Krakau Tønnesen |
2006 |
0654AC |
SLAGELSE |
|
25m |
|
326 |
4 |
Tilde-Sofie Quist |
2005 |
0568AH |
SLAGELSE |
|
25m |
|
252 |
5 |
Tilde Schyth |
2006 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
489 |
1 |
Sille Møller |
2004 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
498 |
2 |
Maria Stoklund |
2006 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
218 |
3 |
Siena Bækgaard |
2007 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
33 |
4 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
|
DRAGSHOLM |
|
25m |
|
35 |
5 |
Caroline Kingo Sørensen |
2003 |
0358AW |
DRAGSHOLM |
|
25m |
|
37 |
6 |
Freja Threms |
2005 |
|
DRAGSHOLM |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
496 |
1 |
Alba Seneca |
2005 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
230 |
2 |
Andrea Houlind |
2005 |
0536AM |
ROSKILDE |
|
25m |
2:41.65 |
267 |
3 |
Cecilie Kristiansen |
1990 |
9044AE |
RINGSTED |
|
25m |
2:15.10 |
422 |
4 |
Clara Guldager Olsen |
2004 |
0434AQ |
KVIK |
|
25m |
2:29.54 |
253 |
5 |
Emily Stanbury |
2005 |
0538AH |
ROSKILDE |
|
25m |
|
68 |
6 |
Clara Prehn |
2003 |
|
HERLEV |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
1 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
|
HILLERØD |
|
25m |
2:09.96 |
85 |
2 |
Anna Olivia Kichhhoff |
2005 |
|
HILLERØD |
|
25m |
2:03.52 |
93 |
3 |
Andrea Nannberg |
2005 |
|
HILLERØD |
|
25m |
2:00.16 |
281 |
4 |
Malene Reynolds |
2005 |
|
RINGSTED |
|
25m |
2:02.43 |
285 |
5 |
Christine Schytte |
2004 |
0472AN |
RINGSTED |
|
25m |
2:05.12 |
183 |
6 |
Masha Jul Pedersen |
2006 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
2:13.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
430 |
1 |
Signe Astrup Taul |
2004 |
0402AQ |
KVIK |
|
25m |
1:52.44 |
467 |
2 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:51.88 |
162 |
3 |
Marie Donstrup |
2004 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
1:48.95 |
474 |
4 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:50.71 |
90 |
5 |
Silje Lyse Legaard |
2006 |
|
HILLERØD |
|
25m |
1:52.26 |
436 |
6 |
Camilla Gjermandsen |
2004 |
0472AK |
KORSØR |
|
25m |
1:52.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
284 |
1 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:46.54 |
99 |
2 |
Emma Sander |
2004 |
|
HILLERØD |
|
25m |
1:43.74 |
10 |
3 |
Freja K. Martinussen |
2003 |
0362AX |
KORAL |
|
25m |
1:41.46 |
254 |
4 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:41.94 |
7 |
5 |
Astrid V. Ladegaard |
1999 |
|
KORAL |
|
25m |
1:45.09 |
415 |
6 |
Tanja-Marie Mathies |
2004 |
0408AQ |
KVIK |
|
25m |
1:48.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
386 |
1 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:38.53 |
58 |
2 |
Laura Thorlund Jensen |
2004 |
0436AJ |
HERLEV |
|
25m |
1:37.68 |
401 |
3 |
Signe Thornberg Bech |
2004 |
0406AK |
KVIK |
|
25m |
1:36.95 |
524 |
4 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
HOLBÆK |
|
25m |
1:36.98 |
320 |
5 |
Signe Liebgen |
2005 |
0544AI |
SLAGELSE |
|
25m |
1:37.72 |
167 |
6 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
1:39.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
244 |
1 |
Julie Nelkop |
2004 |
0452AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:36.29 |
133 |
2 |
Arwen Nybo |
2004 |
0476AL |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:35.19 |
4 |
3 |
Stinne Holst Gregersen |
2003 |
|
KORAL |
|
25m |
1:32.27 |
385 |
4 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
0486AE |
TRITON B |
|
50m |
1:33.39 |
91 |
5 |
Elinor Markussen |
2004 |
0478AL |
HILLERØD |
|
25m |
1:35.39 |
315 |
6 |
Ida Sjøgren Kaiser |
2004 |
0428AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:36.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
273 |
1 |
Amalie Nyhave Nielsen |
2004 |
0414AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:31.26 |
446 |
2 |
Maja Nykjær |
2003 |
|
KORSØR |
|
25m |
1:30.56 |
453 |
3 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
1:29.29 |
227 |
4 |
Caroline Gerlach |
2002 |
0228BA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:29.74 |
49 |
5 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
50m |
1:31.24 |
67 |
6 |
Ida Oest |
2003 |
0386AS |
HERLEV |
|
25m |
1:31.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:27.95 |
437 |
2 |
Malene Gjermandsen |
2003 |
0378AM |
KORSØR |
|
25m |
1:26.91 |
426 |
3 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
KVIK |
|
50m |
1:25.35 |
130 |
4 |
Filippa Olivia Rützou |
2003 |
0388AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:25.37 |
210 |
5 |
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
NYBORG |
|
25m |
1:27.48 |
134 |
6 |
Caroline N.r. Søndergaard |
2004 |
0462AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:29.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
22 |
1 |
SIF Jørgin |
2002 |
0294AX |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:25.17 |
66 |
2 |
Emmanuella Nygaard |
2003 |
0392AV |
HERLEV |
|
25m |
1:24.92 |
9 |
3 |
Emma Rye Lund |
2001 |
|
KORAL |
|
25m |
1:24.22 |
508 |
4 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
25m |
1:24.56 |
12 |
5 |
Lykke Muhlig |
1999 |
9932BC |
KORAL |
|
25m |
1:24.97 |
520 |
6 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
25m |
1:25.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
413 |
1 |
Rosa Hallas Kierkegaard |
2003 |
0314AE |
KVIK |
|
25m |
1:23.73 |
127 |
2 |
Josephine Lysdahl |
2004 |
0474AH |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:22.56 |
69 |
3 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
1:22.33 |
169 |
4 |
Freja Zerbst Hansen |
2001 |
0162BB |
NÆSTVED |
|
50m |
1:22.44 |
435 |
5 |
Selma V Studnitz Andersen |
2005 |
0518AB |
KORSØR |
|
25m |
1:23.05 |
451 |
6 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSØR |
|
25m |
1:24.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
163 |
1 |
Mette Foldager Donstrup |
1999 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.34 |
450 |
2 |
Amalie Voss Sørensen |
2001 |
0174BA |
KORSØR |
|
25m |
1:20.31 |
57 |
3 |
Helene Jensen |
2003 |
0394AE |
HERLEV |
|
25m |
1:19.69 |
14 |
4 |
Frida B. Nielsen |
2001 |
0144AY |
KORAL |
|
25m |
1:19.91 |
125 |
5 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:20.67 |
473 |
6 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:22.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
482 |
1 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:19.01 |
154 |
2 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
0254AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:17.77 |
123 |
3 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:17.43 |
410 |
4 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
25m |
1:17.44 |
124 |
5 |
Victoria Husted Volden |
2003 |
0312AU |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:17.83 |
15 |
6 |
Emma Ulka Bech Petersen |
2002 |
0296AU |
KORAL |
|
25m |
1:19.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Emma Olsen |
2003 |
0346AS |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:17.11 |
160 |
2 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
NÆSTVED |
|
50m |
1:16.54 |
132 |
3 |
Caroline Meyer |
2002 |
0238AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:15.52 |
380 |
4 |
Sofie Mosegaard |
2002 |
0206AE |
TRITON B |
|
25m |
1:16.13 |
384 |
5 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
50m |
1:17.11 |
164 |
6 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:17.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
517 |
1 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
25m |
1:15.45 |
177 |
2 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
50m |
1:14.46 |
122 |
3 |
Camilla Kaavé |
2003 |
0362AM |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:13.92 |
39 |
4 |
Lærke Højsted Eriksen |
2002 |
0298AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:14.28 |
438 |
5 |
Philippa Hallengreen |
2002 |
0234AQ |
KORSØR |
|
25m |
1:14.48 |
514 |
6 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:15.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Mathilde Vangkilde Jensen |
2002 |
0208AR |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:13.19 |
376 |
2 |
Emilie Fischer |
2001 |
0156AK |
TRITON B |
|
25m |
1:12.72 |
108 |
3 |
Karen Krogh Lund |
1996 |
9616AX |
HORSENS |
|
25m |
1:12.60 |
288 |
4 |
Emilie Steffensen |
1997 |
9798AP |
RINGSTED |
|
25m |
1:12.66 |
417 |
5 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
0386AC |
KVIK |
|
25m |
1:12.92 |
213 |
6 |
Camilla Vestergaard |
2000 |
0078AF |
NYBORG |
|
25m |
1:13.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
488 |
1 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:12.30 |
503 |
2 |
Alberte Andersen |
2001 |
0174AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:12.03 |
500 |
3 |
Nicoline Strandberg |
2002 |
0248AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:11.70 |
515 |
4 |
Maja Lundberg |
2000 |
0098BB |
HOLBÆK |
|
25m |
1:11.85 |
387 |
5 |
Emma Fie Holck Sørensen |
1999 |
9926AR |
TRITON B |
|
50m |
1:12.12 |
495 |
6 |
Engeline Scheby Petersen |
2002 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
1:12.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Felina Noe |
2002 |
0252AR |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:10.94 |
304 |
2 |
Isabella Voldby Ipsen |
2000 |
0088AP |
SLAGELSE |
|
25m |
1:10.52 |
138 |
3 |
Rebekka Windahl |
2001 |
0158AM |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:10.25 |
529 |
4 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
0192AS |
HORSENS |
|
25m |
1:10.33 |
184 |
5 |
Line Aarkrogh Steen |
2001 |
0124AZ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:10.90 |
297 |
6 |
Emma Beyer |
2000 |
0006AG |
SLAGELSE |
|
50m |
1:11.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
268 |
1 |
Thea Krøll |
2000 |
0002AT |
RINGSTED |
|
25m |
1:09.83 |
499 |
2 |
Caroline Strandberg |
1998 |
9884BB |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:09.55 |
226 |
3 |
Stine Boe Gad |
1997 |
9706AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:09.18 |
206 |
4 |
Maria Lorenzen |
2001 |
0156AO |
NYBORG |
|
25m |
1:09.26 |
296 |
5 |
Victoria Andersen |
2001 |
0192AM |
SLAGELSE |
|
50m |
1:09.55 |
452 |
6 |
Madeleine Thornsen |
2001 |
0108AQ |
KORSØR |
|
25m |
1:10.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
101 |
1 |
Ulrikke Veje |
2002 |
0258AK |
HILLERØD |
|
25m |
1:08.77 |
109 |
2 |
Stella Krogh Lund |
2000 |
0056AN |
HORSENS |
|
25m |
1:08.32 |
465 |
3 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:07.78 |
173 |
4 |
Cecilie Elizabeth Jensen |
1998 |
9856AN |
NÆSTVED |
|
25m |
1:07.94 |
442 |
5 |
Lærke Sandholdt Jensen |
2000 |
0054AU |
KORSØR |
|
25m |
1:08.75 |
40 |
6 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
0186AR |
HELSINGØR |
|
25m |
1:08.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
0082BB |
HORSENS |
|
25m |
1:07.29 |
140 |
2 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
0082AF |
KØGE |
|
50m |
1:06.64 |
221 |
3 |
Christina Christensen |
2001 |
0114AP |
ROSKILDE |
|
50m |
1:06.47 |
11 |
4 |
Julie Martinussen |
2000 |
0068BB |
KORAL |
|
25m |
1:06.60 |
97 |
5 |
Emilie Trolle Pedersen |
1999 |
9972AV |
HILLERØD |
|
25m |
1:07.06 |
141 |
6 |
Karoline Kjær |
2000 |
0048AC |
KØGE |
|
25m |
1:07.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
425 |
1 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
1:05.66 |
110 |
2 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
9918AT |
HORSENS |
|
50m |
1:04.65 |
104 |
3 |
Christina Løth Andersen |
1997 |
9768AV |
HORSENS |
|
25m |
1:04.00 |
481 |
4 |
Nicole Kristensen |
1999 |
9954AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:04.50 |
300 |
5 |
Maria Dollas |
1998 |
9846AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:05.29 |
490 |
6 |
Annika Møller-Kristensen |
2000 |
0044AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:05.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
269 |
1 |
Maria Heiberg Larsen |
1998 |
9886AQ |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.82 |
504 |
2 |
Mai Andersen |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
25m |
1:02.33 |
516 |
3 |
Louise Lynæs |
1997 |
9782AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:01.61 |
139 |
4 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
25m |
1:01.64 |
533 |
5 |
Signe Nielsen |
1998 |
9848AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.54 |
312 |
6 |
Daniella Thea Johansen |
2000 |
0048AP |
SLAGELSE |
|
25m |
1:03.34 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:23 |
|