Startliste for Nykredit Gentofte Open 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open |
|
Udskriftsdato |
25 september 2015 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 september 2015 |
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (14) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
360 |
2 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
25m |
|
331 |
3 |
Asta Ellermann-Kingombe |
2004 |
0496AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:38.13 |
343 |
4 |
Ester Krantz |
2004 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
1:40.34 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
355 |
1 |
Louisa Lykkesfelt Thomsen |
2004 |
0454AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.97 |
340 |
2 |
Sophia Hyldtoft |
2004 |
0488AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.47 |
153 |
3 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
KVIK |
|
25m |
1:21.20 |
328 |
4 |
Isobel Crosskey |
2003 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.87 |
359 |
5 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.05 |
111 |
6 |
Pernille Møller Leisted |
2002 |
0288AU |
HELSINGE |
|
25m |
1:30.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
348 |
1 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:19.00 |
115 |
2 |
Caroline Bach Offendal |
2002 |
0258AS |
HELSINGE |
|
25m |
1:18.20 |
413 |
3 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
25m |
1:15.45 |
351 |
4 |
Sia Nikoline Schrøder |
2003 |
0304AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.87 |
156 |
5 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
25m |
1:18.42 |
95 |
6 |
Laura Balbi |
2003 |
0304AY |
HELSINGE |
|
25m |
1:20.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
357 |
1 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.94 |
140 |
2 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
25m |
1:13.84 |
134 |
3 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
25m |
1:12.98 |
289 |
4 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.50 |
333 |
5 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.57 |
411 |
6 |
Anna Foverskov |
2002 |
0204AO |
HOLBÆK |
|
25m |
1:15.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
414 |
1 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
25m |
1:11.85 |
293 |
2 |
Signe Dyrskjøt Boesen |
2003 |
0308AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.57 |
133 |
3 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
25m |
1:10.95 |
330 |
4 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.29 |
284 |
5 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
25m |
1:11.59 |
147 |
6 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
0386AC |
KVIK |
|
25m |
1:12.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Merle F. V. Christensen |
1998 |
9872AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.80 |
278 |
2 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
FARUM |
|
25m |
1:09.19 |
303 |
3 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.45 |
106 |
4 |
Emma Jensen |
2002 |
0266AR |
HELSINGE |
|
25m |
1:08.80 |
203 |
5 |
Louise Engelhardt Christi |
2001 |
0138AR |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.34 |
148 |
6 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
25m |
1:10.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
0048AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:06.95 |
297 |
2 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
0218AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.33 |
228 |
3 |
Natasja Kepp |
2000 |
0088AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:05.87 |
280 |
4 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
FARUM |
|
25m |
1:05.91 |
233 |
5 |
Mathilde van der Linden |
2002 |
0208AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:06.36 |
144 |
6 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
1:08.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
240 |
1 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:05.54 |
302 |
2 |
Natalie Clara Petersen |
2002 |
0296AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:05.31 |
281 |
3 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
25m |
1:03.87 |
285 |
4 |
SIF Nikoline Madsen |
2001 |
0122AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:04.85 |
292 |
5 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:05.36 |
136 |
6 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
1:05.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Bjørk Nelsing Petersen |
2002 |
0264AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:03.75 |
263 |
2 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
0044AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:03.60 |
287 |
3 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:03.45 |
272 |
4 |
Anne Sofie Gadfelt |
1999 |
9948AE |
FARUM |
|
25m |
1:03.52 |
102 |
5 |
Alice Gantriis |
2000 |
0092AQ |
HELSINGE |
|
25m |
1:03.63 |
248 |
6 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
9974AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:03.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
382 |
1 |
Thit Bondo |
2000 |
0068AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:03.14 |
323 |
2 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:02.73 |
325 |
3 |
Rosemarie Blicher |
2000 |
0076AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:02.43 |
279 |
4 |
Sara Krell Refn |
1999 |
9944AN |
FARUM |
|
25m |
1:02.54 |
63 |
5 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:03.08 |
75 |
6 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:03.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
72 |
1 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:02.31 |
195 |
2 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:02.06 |
256 |
3 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:01.55 |
151 |
4 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
1:01.66 |
199 |
5 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:02.11 |
266 |
6 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:02.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
379 |
1 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
ALLERØD |
|
25m |
1:00.71 |
66 |
2 |
Amalie H. Falck-Schmith |
1989 |
8924AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:00.62 |
137 |
3 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
25m |
1:00.53 |
385 |
4 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:00.56 |
221 |
5 |
Emilie Hørlykke |
1998 |
9886BD |
LYNGBY |
|
25m |
1:00.71 |
392 |
6 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:00.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:00.34 |
369 |
2 |
Stephanie Hansen |
1996 |
9622AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:00.01 |
367 |
3 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
25m |
58.52 |
158 |
4 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
25m |
59.19 |
386 |
5 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
9764AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:00.23 |
169 |
6 |
Emma la Cour |
1999 |
9932AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:00.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
71 |
1 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
57.93 |
154 |
2 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
25m |
57.39 |
234 |
3 |
Julie Lunau |
1995 |
9528AH |
LYNGBY |
|
25m |
56.68 |
69 |
4 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
57.07 |
103 |
5 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
25m |
57.86 |
73 |
6 |
Tenna Jensen |
1998 |
9828AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
58.42 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|