2019-10-18   19:06:48
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Wednesday 30 March 2016 09:30

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Swim Open Stockholm    Utskriftsdatum  29 mars 2016   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  20:42   
  Arrangör  Swedish Swimming Federation         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2016         
 
 
 
Gren 6, 50m Butterfly Women  Försök (14) 
WR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
ER: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
NR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
EM: 26.94 
 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
               
               
               
717  Lovisa Liljeblad  2002  AF5402  ÅKERSBERGA  SWE  25m  33.92 
194  Laura Findahl Andersen  2001  0142AA  KVIK  DEN  25m  31.79 
491  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN  SWE  25m  33.78 
               
               
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
739  Alma Sandberg  2002  AU3802  SIM ENGELH  SWE  25m  31.77 
780  Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  BP6600  SPIF SF  SWE  25m  31.05 
792  Lina Bergqvist  1998  AG3498  SUNDSVALL  SWE  25m  30.03 
579  Filippa Malmström  2003  AK3803  SÖDERTÄLJE  SWE  25m  29.49 
403  Wanda Dollmayer  1996  AL6696  MKK  SWE  25m  27.80 
384  Sofia Henell  1997  AD0297  LASS  SWE  25m  28.69 
289  Linnéa Sandh  2000  AR3600  JÄRFÄLLA S  SWE  25m  29.98 
577  Carolina Jonsson  2002  AU5402  SÖDERTÄLJE  SWE  25m  30.52 
351  Julia Brinkhagen  1999  AM3299  LANDSKRONA  SWE  25m  31.09 
               

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
657  Ronja Berggren  2003  AE1403  VARBERG  SWE  50m  34.88 
115  Hedda Roth  2001    Aalesund  NOR  50m  34.25 
280  Sandra Bergerstam  2001  AI1401  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  33.70 
483  Jenny Le  2000  AP2800  POSEIDON  SWE  50m  33.63 
373  Mellie Wijk  2002  AM1602  SK LAXEN  SWE  50m  33.25 
350  Sara Westholm  2001  AL8801  KUNGSBACKA  SWE  50m  33.61 
340  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD  SWE  50m  33.70 
744  Sofia Karls  2002  AH7202  SS04  SWE  50m  34.13 
489  Mathilda Herlin  2001  AK9201  SK RAN  SWE  50m  34.67 
477  Amanda Björkman  2001  AF3101  POSEIDON  SWE  50m  34.96 

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
398  Moa Holmström  2001  AD0201  LUDVIKA SS  SWE  50m  32.85 
272  Nelly Rasmusson  2001  AO7201  HS  SWE  50m  32.79 
765  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG  SWE  50m  32.44 
485  Elin Melin  2000  AB4800  POSEIDON  SWE  50m  32.15 
334  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSKRONA  SWE  50m  32.08 
728  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA  SWE  50m  32.14 
307  Emma Hansson  1998  AP1498  JÖNKÖPING  SWE  50m  32.22 
397  Maja Fredriksson  1999  AF6299  LUDVIKA SS  SWE  50m  32.70 
512  Minna Larsson  2002  AB3802  SJÖBO SS  SWE  50m  32.84 
392  Edith Axelsson-Wiesel  2002  AO3602  LJUNGBY SS  SWE  50m  32.93 

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
712  Saga Bodsjö  2002  AE1402  VÄXJÖ SS  SWE  50m  32.03 
327  Ellen Lindeby  1999  AB9699  KALMAR SS  SWE  50m  31.74 
400  Sarah Wallin  2000  AH9800  LUDVIKA SS  SWE  50m  31.74 
552  Elsa Nordström  2001  AV9401  SKK  SWE  50m  31.62 
521  Vera Emanuelsson Fransson  2001  AB7401  SKÖVDE SS  SWE  50m  31.49 
742  Hanna Hargsten  1999  AH8899  SS04  SWE  50m  31.58 
358  Isabelle Moreau  2001  AM0201  LANDSKRONA  SWE  50m  31.65 
566  Klara Johansson  2001  AO5401  SK SYDSIM  SWE  50m  31.74 
788  Sofia Walsh  2002  AF3402  SPIF SF  SWE  50m  32.00 
333  Ida Rosenius  2000  AI7400  KARLSKRONA  SWE  50m  32.07 

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
337  Linnéa Englund  2003  AI5403  KARLSTAD  SWE  50m  31.40 
703  Edith Jernstedt  2002  AG1202  VÄSTERÅS  SWE  50m  31.36 
315  Alice Müllern  1998  AQ7498  JÖNKÖPING  SWE  50m  31.22 
396  Erika Åkesson  2000  AA6600  LJUNGBY SS  SWE  50m  31.08 
782  Paola Kylberg  2002  AV6602  SPIF SF  SWE  50m  30.88 
621  Klara Hasslin  2001  AF3201  TROLLHÄTTA  SWE  50m  31.06 
456  Isabelle Wrejde  1999  AV5299  SK NEPTUN  SWE  50m  31.14 
539  Elin Grenholm  1999  AR2899  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  31.33 
536  Matilda Flood  1999  BA6899  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  31.39 
343  Malin Andersson  1999  AL0899  KUNGSBACKA  SWE  50m  31.40 

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
665  Elin Ljunggren  2000  AC5200  HVETLANDA  SWE  50m  30.81 
482  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON  SWE  50m  30.72 
494  Felicia Huynh  2000  AW8400  S 71  SWE  50m  30.69 
336  Elvira Eklund-Ramböl  1997  AV5497  KARLSTAD  SWE  50m  30.65 
537  Agnes Fährlin  1998  AR1498  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  30.63 
630  Elin Swerlander  2001  AE7801  TUREBERG  SWE  50m  30.63 
365  Hanna Cederholm  1997  AM4497  SK LAXEN  SWE  50m  30.69 
245  Viktoria Reinhold  1996  AW9696  GÖTEBORG  SWE  50m  30.71 
769  Emma Bergkvist  2000  AA5600  STRÄNGNÄS  SWE  50m  30.75 
555  Siri Selander  1999  AU1899  SKK  SWE  50m  30.85 

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
55  Moona Koski  1999  99A609  HELSINGFOR  FIN  50m  30.46 
568  Michelle Lövdahl  1995  AH8895  SK SYDSIM  SWE  50m  30.38 
417  Kamelia Gradinarska  2001  AI3601  MASS  SWE  50m  30.18 
475  Hanna Bergman  2001  AF9601  POSEIDON  SWE  50m  30.15 
58  Caroux de Lange  1999  1290047  PLYMOUTH  RSA  50m  30.10 
750  Felicia Andersson  1997  AA2297  UDDEVALLA  SWE  50m  30.10 
607  Fanny Andersson  1997  AO9497  SK TRITON  SWE  50m  30.15 
490  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN  SWE  50m  30.33 
572  Erica Christensen Weistrand  1997  AO5897  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  30.41 
527  Tuva Rosebrink  2001  AJ7601  SKÖVDE SS  SWE  50m  30.63 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
239  Christin Heina  1996  BA0296  GÖTEBORG  SWE  50m  30.07 
768  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG  SWE  50m  29.96 
196  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK  DEN  50m  29.90 
775  Jessica Berg  1998  BJ7698  SPIF SF  SWE  50m  29.80 
362  My Rydgren  1999  AT5699  LANDSKRONA  SWE  50m  29.67 
379  Vilma Ekström  1994  AE4494  LASS  SWE  50m  29.68 
464  Michelle Franzén  1993  AN0893  NKK  SWE  50m  29.89 
725  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA  SWE  50m  29.95 
326  Josefin Lewton  1997  BF0297  KALMAR SS  SWE  50m  30.05 
330  Tea Gladher  2000  AB1400  KARLSKRONA  SWE  50m  30.08 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
234  Amanda Persson  1996  AA5296  FILIPSTAD  SWE  50m  29.60 
241  Inez Kristensson  1997  AK1897  GÖTEBORG  SWE  50m  29.50 
741  Mathilda Eriksson  2001  AE2201  SS04  SWE  50m  29.35 
469  Elin Podéus  1997  AE8297  NKK  SWE  50m  29.26 
749  Amanda Andersson  1996  AO7696  UDDEVALLA  SWE  50m  29.12 
588  Cassandra Engback  1999  AQ0499  SÖDERTÖRN  SWE  50m  29.25 
138  Victoria Rung  1992    Bærum  NOR  50m  29.27 
137  Stine Omdahl Petersen  1999    Bærum  NOR  50m  29.38 
493  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71  SWE  50m  29.51 
242  Michelle Nordenmark  2002  AN6602  GÖTEBORG  SWE  50m  29.63 

 
Heat 11 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
214  Michelle Berntsson  2000  BD6200  ELFSBORG  SWE  50m  29.10 
544  Emma Sundstedt  1998  BE7498  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  29.06 
301  Lova Andersson  2000  AA3600  JÖNKÖPING  SWE  50m  29.03 
319  Ebba Stillman  1996  AH9496  JÖNKÖPING  SWE  50m  28.88 
770  Anna Eriksson  1999  AI0499  STRÄNGNÄS  SWE  50m  28.70 
98  Amalie Kristiansen  1995    Bergens SC  NOR  50m  28.80 
363  Ida Sandwång  2001  AM3601  LANDSKRONA  SWE  50m  29.02 
606  Vilma Unnermark  1997  AI9697  SÖDERTÖRN  SWE  50m  29.05 
33  Augusta Lenea Remøy  1999    Lambertset  NOR  50m  29.06 
132  Renate Knutsen  1997    TEAM SØR  NOR  50m  29.12 

 
Heat 12 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
342  Annie Lindström  1996  AJ3696  KSLS  SWE  50m  28.50 
193  Marlene Niemi  1992  92A221  Plaani  FIN  50m  28.01 
680  Josefin Lindkvist  1993  AK4493  VÄSBY SS  SWE  50m  27.60 
148  Viktoriia Andreeva  1992    RUSSIA  RUS  50m  26.73 
153  Natalia Lovtcova  1988    RUSSIA  RUS  50m  26.05 
181  Aleksandra Urbanczyk  1987    POLAND  POL  50m  26.53 
45  Emilia Pikkarainen  1992  92A020  FINLAND  FIN  50m  26.89 
136  Emelie Nyenget Løvberg  1995    Bærum  NOR  50m  27.86 
68  Yuliya Khitraya  1989    BELARUS  BLR  50m  28.33 
444  Rebecca Mattsson  1995  AQ0295  SK NEPTUN  SWE  50m  28.69 

 
Heat 13 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
581  Alida Ramdén  1997  AP0297  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  28.48 
141  Hedda Øritsland  1999    Bærum  NOR  50m  27.87 
46  Mimosa Jallow  1994  94A395  FINLAND  FIN  50m  26.94 
808  Svenja Stoffel  1997    CHUR  SUI  50m  26.64 
162  Anna Dowgiert  1990    POLAND  POL  50m  25.91 
159  Svetlana Chimrova  1996    RUSSIA  RUS  50m  26.14 
105  Kristel Vourna  1992    GREECE  GRE  50m  26.79 
11  Maria Laura Meza Peraza  1990    ATUS GRAZ  AUT  50m  27.80 
63  Felicity Passon  1999  1290032  PLYMOUTH  SEY  50m  28.32 
751  Frida Andersson  1991  AK1491  UDDEVALLA  SWE  50m  28.62 

 
Heat 14 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
277  Ida Liljeqvist  1999  AR4499  HÖGANÄS SS  SWE  50m  28.34 
233  Sara Junevik  2000  AL3400  FALUN  SWE  50m  27.87 
121  Monica Waage Johannessen  1990  K160190MON01  Bergens SC  NOR  50m  26.90 
806  Sasha Touretski  1994    WALLISELLE  SUI  50m  26.57 
603  Sarah Sjöström  1993  BN4493  SÖDERTÖRN  SWE  50m  24.69 
641  Therese Alshammar  1977  AA2277  TÄBY SIM  SWE  50m  26.11 
154  Rozaliya Nasretdinova  1997    RUSSIA  RUS  50m  26.75 
772  Rebecka Gustafsson  1998  AH4698  STRÄNGNÄS  SWE  50m  27.69 
321  Alma Thormalm  1996  AA0296  JÖNKÖPING  SWE  50m  28.04 
179  Dominika Sztandera  1997    POLAND  POL  50m  28.57 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.01  Utskriftsdatum  29 mars 2016 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner