2018-08-15   22:44:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Swedish Grand Prix

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Session 1 Saturday 30 January 2016 10.00

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Swedish Grand Prix 2016    Utskriftsdatum  29 januari 2016   
  Tävlingsort  Malmö (SWE)    Utskriftstid  20:05   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
 
Gren 1, 100m Freestyle Men  Försök (7) 
Sponsor: AQVIA 
World Seniors: Cesar Cielo Filho (1987) 46.91 2009-07-30 
Europe Seniors: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 
Nation Seniors: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 
Nation Juniors: Isak Eliasson (1996) 50.08 2015-12-14 
 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
204  William Lindblom  1998  AN7798  MKK    50m  55.17 
320  Olle Sköld  1999  AK4599  TYRESÖ SS    25m  51.39 
280  Rasmus Rantanen  1997  AI7397  SÖDERTÄLJE    50m  55.12 
44  Johannes Mariegaard  1997  9743AF  KVIK  DEN  50m  54.75 
169  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    50m  55.08 
99  Alexander Löfqvist  1999  AM5399  HS    50m  55.16 
33  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    25m  52.08 
168  Johan Hildesson  1992  AK2592  KUNGÄLV    50m  55.35 

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
120  Mika Persson  1998  AM7798  HÖGANÄS SS    50m  54.73 
66  Axel Brorsson  1996  AX9396  ESKILSTUNA    50m  54.67 
304  Ahmad Attellesey  1995  AP5995  SK TRITON    50m  54.62 
111  Max Troell  1995  AA4395  HS    50m  54.54 
84  Alexander Almeida Sundell  1997  AH3597  HS    50m  54.55 
95  Viktor Kertes  1996  AP5196  HS    50m  54.66 
316  Henrik Bolle  1996  AO3196  TUREBERG    50m  54.70 
149  Tim Lärkfeldt  2000  AC9900  JÖNKÖPING    50m  54.74 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
188  Daniel Olsson  1996  AF0396  LASS    50m  54.37 
190  Thomas Törnström  1992  AG1592  LASS    50m  54.27 
88  Efrem Ghirmai  1996  AC1396  HS    50m  53.75 
Anton Olsen  1998  9871AE  GLADSAXE  DEN  50m  53.73 
145  Victor Johansson  1998  AA7798  JÖNKÖPING    50m  53.74 
140  Markus Fürst  1996  AA2196  JÖNKÖPING    50m  53.82 
249  Elias Gausel  1996  AE1196  S 02    50m  54.32 
48  Lukas Storm  1999  9977AA  KVIK  DEN  50m  54.38 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
224  Alexander Frost  1997  AM5997  NKK    50m  53.50 
227  Hugo Rydberg  1998  AA8798  NKK    50m  53.37 
350  Gustaf Dahlman  1997  AJ1597  VÄSTERÅS    50m  53.22 
201  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK    50m  53.11 
Frederik Rindshøj  1999  9955AN  GLADSAXE  DEN  50m  53.18 
43  Oliver Meng  1997  9731AM  KVIK  DEN  50m  53.32 
313  Rasmus Wetterborg  1996  AC9396  SK TRITON    50m  53.40 
Jonas Vibsig Berding  1996  9693AA  GLADSAXE  DEN  50m  53.52 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
154  Axel Pettersson  1995  AE8995  JÖNKÖPING    50m  52.87 
182  Anton Andersson  1993  AC1593  LASS    50m  52.37 
211  Robin Andréasson  1988  AN7788  MASS    50m  51.47 
16  Alexi Konovalov  1994    ISRAEL  ISR  50m  49.95 
185  Oscar Ekström  1994  AA2994  LASS    50m  50.79 
22  Meiron Cheruti  1997    ISRAEL  ISR  50m  52.00 
79  Petter Fredriksson  1997  AJ4197  SK HAJEN    50m  52.54 
151  Markus Malm  1997  AE7397  JÖNKÖPING    50m  53.05 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
281  Björn Seeliger  2000  AB0101  SÖDERTÄLJE    50m  52.83 
189  Pontus Palmqvist  1991  AV7391  LASS    50m  52.21 
290  Jesper Jonsson  1993  AS9393  SÖDERTÖRN    50m  51.36 
86  Christoffer Carlsen  1992  AM1192  HS    50m  49.78 
139  Daniel Forndal  1997  AB5797  JÖNKÖPING    50m  50.63 
359  Daniel Kertes  1999  AD8399  ÄNGELHOLM    50m  51.69 
61  Adam Paulsson  1995  AB4395  ELFSBORG    50m  52.44 
245  Elias Altman  1998  AH6998  SALTSJÖB    50m  53.03 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
272  Erik Brandt  1999  AD5999  SÖDERTÄLJE    50m  52.56 
141  Filip Grimberg  1998  AL0198  JÖNKÖPING    50m  52.02 
29  Mark Shperkin  1998    ISRAEL  ISR  50m  51.20 
15  David Gamburg  1993    ISRAEL  ISR  50m  49.60 
26  Marcus Shlesinger  1991    ISRAEL  ISR  50m  50.50 
94  Jonas Holmström  1992  AH1392  HS    50m  51.57 
288  Joel Huth  1996  AK1596  SÖDERTÖRN    50m  52.38 
322  Filip Hedman  1998  AO1598  TÄBY SIM    50m  53.00 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  29 januari 2016 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner