2018-05-24   16:11:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Swedish Grand Prix

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Session 1 Saturday 30 January 2016 10.00

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  Swedish Grand Prix 2016    Utskriftsdatum  29 januari 2016   
  Tävlingsort  Malmö (SWE)    Utskriftstid  20:05   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
 
Gren 3, 50m Breaststroke Men  Försök (5) 
Sponsor: ARENA HOTELL 
World Seniors: Adam Peaty (1994) 26.42 2015-08-04 
Europe Seniors: Adam Peaty (1994) 26.42 2015-08-04 
Nation Seniors: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
Nation Juniors: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
365  Sean Johansson  1997  AO1197  ÖSA    25m  33.73 
97  Daniel Lundahl  1991  AG5991  HS    25m  29.75 
200  Jakob Helman  1996  AU1396  MKK    50m  33.77 
116  Petter Norén Vosfeldt  1999  AH9599  HÄRNÖSAND    50m  32.70 
192  David Kurilenko  1999  AT4599  LJUNGBY SS    50m  33.38 
264  Alexander Morgan  1996  AE9796  SKK    25m  27.80 
346  Anton Widholm  1999  AE6199  VÄSBY SS    25m  31.10 
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
179  Janne Ledin  1994  AR7994  SK LAXEN    50m  32.58 
331  Anton Steindl  2000  AB2900  HVETLANDA    50m  32.35 
298  Klaudius Schreck  2001  AN2701  SÖDERTÖRN    50m  32.15 
291  Pontus Jonsson  2000  AM5300  SÖDERTÖRN    50m  31.85 
131  Hugo Swanepoel  1998  AW5198  JÄRFÄLLA S    50m  31.98 
369  Edward Eliasson  1997  AP5397  SS04    50m  32.18 
336  Karl Frylmark  1999  AK6599  VÄSBY SS    50m  32.50 
239  Philip Chen  2000  AC4700  S 71    50m  32.58 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
328  Jakob Sundén  1995  AQ3195  VARBERG    50m  31.53 
184  Petter Cyrén  1996  AU8796  LASS    50m  30.89 
167  Daniel Andersson  1997  AQ7197  KUNGÄLV    50m  30.44 
181  Teodor Widerberg  1998  AG0398  SK LAXEN    50m  29.52 
359  Daniel Kertes  1999  AD8399  ÄNGELHOLM    50m  29.76 
324  Daniel Räisänen  1999  AE0199  TÄBY SIM    50m  30.68 
106  Ahmad Al Said  1996  AZ8396  HS    50m  31.15 
323  David Kruthammar  1997  AN6197  TÄBY SIM    50m  31.77 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
171  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  31.32 
95  Viktor Kertes  1996  AP5196  HS    50m  30.73 
310  Felix Nilsson  1990  AM6590  SK TRITON    50m  29.86 
25  Ronen Faor  1995    ISRAEL  ISR  50m  29.50 
342  Robert Palosaari  1992  AC1392  VÄSBY SS    50m  29.76 
62  William Reinholdsson  1997  AP8597  ELFSBORG    50m  30.48 
183  Tom Andersson  1998  AK2598  LASS    50m  30.98 
65  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA    50m  31.66 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
208  Anton Persson  1994  AM7394  MKK    50m  31.22 
232  Julius Ekstrand  1998  AJ9798  POSEIDON    50m  30.70 
319  Christoffer Andersson  1994  AM3594  TYRESÖ SS    50m  29.81 
Lasse Pittioni  1995  9577AI  GLADSAXE  DEN  50m  28.91 
338  Andreas Fürst  1990  AE1990  VÄSBY SS    50m  29.60 
176  Max Ackerman  1995  AN8195  SK LAXEN    50m  30.46 
115  Olle Williamsson  1998  AH4198  HS    50m  30.94 
275  Ludwig Hareskog  1998  AH5398  SÖDERTÄLJE    50m  31.55 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  29 januari 2016 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner