2018-05-24   16:11:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Swedish Grand Prix

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Session 1 Saturday 30 January 2016 10.00

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Swedish Grand Prix 2016    Utskriftsdatum  29 januari 2016   
  Tävlingsort  Malmö (SWE)    Utskriftstid  20:05   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
 
Gren 7, 100m Backstroke Men  Försök (5) 
Sponsor: MALMSJÖ OCH PERSSON 
World Seniors: Aaron Peirsol (1983) 51.94 2009-07-09 
Europe Seniors: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 
Nation Seniors: Mattias Carlsson (1990) 54.85 2014-08-18 
Nation Juniors: Axel Pettersson (1995) 56.17 2014-04-26 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
280  Rasmus Rantanen  1997  AI7397  SÖDERTÄLJE    50m  1:03.84 
96  Gustav Kroon  1998  AM6398  HS    50m  1:03.65 
193  Gergö Nagy  1995  AZ6995  LJUNGBY SS    50m  1:03.30 
289  Daniel Jonsson  1999  AF8599  SÖDERTÖRN    50m  1:03.13 
296  Erik Reinholdz  1997  AF2397  SÖDERTÖRN    50m  1:03.27 
60  Melker Olsson  2000  AC5100  ELFSBORG    50m  1:03.33 
47  Frederik Galving  1998  9897AC  KVIK  DEN  50m  1:04.69 
283  Fredric Wernqvist  1998  AH8398  SÖDERTÄLJE    50m  1:04.08 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
163  Mattias Evaldsson  1997  AQ4597  KALMAR SS    50m  1:02.99 
276  Alexander Kesenci  1995  AK7195  SÖDERTÄLJE    50m  1:02.65 
366  Isak Meding  1998  AP2198  ÖSA    50m  1:02.30 
187  Oskar Gannholm-Johansson  1996  AC3196  LASS    50m  1:02.13 
66  Axel Brorsson  1996  AX9396  ESKILSTUNA    50m  1:02.14 
87  Filip Dolk  1996  AG5996  HS    50m  1:02.42 
14  Nicklas Östman Pedersen  2002  0231AC  HERLEV  DEN  50m  1:02.98 
272  Erik Brandt  1999  AD5999  SÖDERTÄLJE    50m  1:03.11 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
294  Anton Marijanovic  2000  AG0100  SÖDERTÖRN    50m  1:01.05 
281  Björn Seeliger  2000  AB0101  SÖDERTÄLJE    50m  1:00.14 
321  Oskar Ericsson  1997  AF9397  TÄBY SIM    50m  57.22 
17  Jonatan Kopelev  1991    ISRAEL  ISR  50m  54.75 
154  Axel Pettersson  1995  AE8995  JÖNKÖPING    50m  56.35 
320  Olle Sköld  1999  AK4599  TYRESÖ SS    50m  59.34 
368  Victor Zetterman  1995  AY4195  ÖSA    50m  1:00.85 
284  Axel Ydenius  1997  AD3997  SÖDERTÄLJE    50m  1:02.00 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
88  Efrem Ghirmai  1996  AC1396  HS    50m  1:00.95 
245  Elias Altman  1998  AH6998  SALTSJÖB    50m  59.84 
189  Pontus Palmqvist  1991  AV7391  LASS    50m  56.87 
15  David Gamburg  1993    ISRAEL  ISR  50m  54.53 
375  Mattias Carlsson  1990  AP3590  UDDEVALLA    50m  55.86 
28  Daniel Izenberg  1998    ISRAEL  ISR  50m  57.70 
322  Filip Hedman  1998  AO1598  TÄBY SIM    50m  1:00.62 
149  Tim Lärkfeldt  2000  AC9900  JÖNKÖPING    50m  1:01.67 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  NAT  Bassäng  Tid 
 
182  Anton Andersson  1993  AC1593  LASS    50m  1:00.93 
313  Rasmus Wetterborg  1996  AC9396  SK TRITON    50m  59.75 
79  Petter Fredriksson  1997  AJ4197  SK HAJEN    50m  56.38 
23  Yakov Toumarkin  1992    ISRAEL  ISR  50m  53.77 
222  Simon Sjödin  1986  AG6786  SK NEPTUN    50m  55.82 
27  Artur Polak  1996    ISRAEL  ISR  50m  57.50 
188  Daniel Olsson  1996  AF0396  LASS    50m  1:00.50 
59  Adam Albringer  1999  AH8999  ELFSBORG    50m  1:01.64 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  29 januari 2016 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  20:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner