2020-01-26   13:55:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Tyr Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 15
Heatlista 
 
  Tävling  TYR Sprint Meet 2016    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  18:39   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
 
Gren 15, 100m Frisim Damer  Försök (12) 
Sponsor: Burlövs Bostäder 
14 år och yngre: Rebecca Berggren-Nylund (1999) 1:03.04 
15 - 16 år: Matilda Weiler (1998) 58.79 2014-02-02 
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 54.95 2014-02-03 
 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
32  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    25m  1:08.82 
188  Ella Gutenwik  2004  AQ1804  SK HAJEN    25m  1:08.65 
600  Lovisa Svensson  2002  AH6802  VÄRNAMO SS    25m  1:08.52 
313  Sanna Bodsjö  2003  AD6203  VÄXJÖ SS    25m  1:08.62 
58  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    25m  1:08.69 
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
436  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  1:08.33 
347  Emilia Cokalic  2002  AO8602  HS    25m  1:07.50 
414  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  SS IDEN    25m  1:07.06 
596  Hanna Mirkhan  2003  AH9403  VÄRNAMO SS    25m  1:06.77 
577  Josephine Junehed  2002  AN1202  TÄBY SIM    25m  1:07.00 
59  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    25m  1:07.08 
452  Carolina Åsberg  2002  AJ1802  SK LÖDDE    25m  1:07.75 
339  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    25m  1:08.35 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
604  Vilma Andersson  2004  AE5604  TRELLEBORG    25m  1:05.65 
456  Stina Pernius  2002  AL4802  OSKARSHAMN    25m  1:05.12 
469  Tova Hegardt  2002  AV3802  POSEIDON    25m  1:04.90 
285  Smilla Malm  2003  AQ4203  TÄBY SIM    25m  1:04.59 
310  Ebba Bergström  2000  AZ3200  VÄXJÖ SS    25m  1:04.74 
400  Wilma Svensson  2002  BK8402  HS    25m  1:05.03 
368  Ebba Jälminger  2002  AO9602  HS    25m  1:05.18 
534  Emma Cerutti  2002  AI9402  SK SYDSIM    25m  1:05.70 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
434  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  1:04.51 
485  Ditte Oredsson  2003  AM9403  POSEIDON    25m  1:04.44 
609  Linn Olsson  2002  AG8402  TRELLEBORG    25m  1:04.33 
614  Frida Tunheim-Glad  2001  BU5201  TRELLEBORG    25m  1:04.16 
279  Alexandra Jensen  2001  BG6801  TÄBY SIM    25m  1:04.28 
341  Emma Andersson  2002  AO1802  HS    25m  1:04.43 
288  Johanna Persson  2001  AY6601  TÄBY SIM    25m  1:04.45 
553  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    25m  1:04.59 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
374  Hanna Lindahl  2000  AN6200  HS    25m  1:04.04 
512  Sofia Stålnacke  2001  AT7801  SJÖBO SS    25m  1:03.89 
635  Frederikke Mertins  2000  0014AE  HVIDOVRE    25m  1:03.87 
246  Felicia Lejox  2002  AB0402  SK TRITON    25m  1:03.78 
247  Thea Lindström  2000  AF9600  SK TRITON    25m  1:03.81 
202  Sara Nobrell  2002  BM1402  SK HAJEN    25m  1:03.89 
152  Vivianne Olsson  2000  AV5600  POSEIDON    25m  1:04.02 
213  Vickie Berg  2000  AS2800  SK RAN    25m  1:04.09 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
44  Elin Rundblad  1999  AN3299  LANDSKRONA    25m  1:03.62 
291  Hanna Sangfelt  1997  AC4497  TÄBY SIM    50m  1:03.39 
Miranda Ingvarsson  2001  AE6401  ÄNGELHOLM    25m  1:03.35 
148  Elin Moberg  1999  AU2699  POSEIDON    25m  1:03.28 
281  Fanny Kruthammar  1999  BB5299  TÄBY SIM    25m  1:03.33 
369  Maja Jönsson  2001  BL1201  HS    25m  1:03.39 
580  Zhanna Kuhry  1998  BF4698  TÄBY SIM    25m  1:03.40 
102  Josephine Mikkelsen  2002  AI5202  MKK    25m  1:03.73 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
91  Tove Lennartsson  2000  AM1800  MKK    25m  1:02.89 
144  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    25m  1:02.63 
282  Sofia Lennerthson  1999  BE4899  TÄBY SIM    25m  1:02.55 
422  Sara Nilsson  1998  AF3498  SS IDEN    25m  1:02.32 
79  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    25m  1:02.33 
312  Saga Bodsjö  2002  AE1402  VÄXJÖ SS    25m  1:02.60 
331  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    25m  1:02.88 
573  Marianne Dellwik  1997  BQ7697  TÄBY SIM    50m  1:03.10 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
372  Emmie Lennberger  2000  AN7200  HS    25m  1:02.20 
147  Elin Melin  2000  AB4800  POSEIDON    25m  1:02.17 
559  Frida Nordefell  2000  AF1800  SK SYDSIM    25m  1:02.12 
302  Nicola Parfitt  2000  AE3400  TRELLEBORG    25m  1:01.91 
25  Julia Brinkhagen  1999  AM3299  LANDSKRONA    25m  1:01.96 
446  Emma Persson  1999  AM7299  SK LÖDDE    25m  1:02.13 
39  Isabelle Moreau  2001  AM0201  LANDSKRONA    25m  1:02.19 
241  Madeleine Grönberg  1999  AH3699  SK TRITON    25m  1:02.32 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
636  Kristine Mikkelsen  2000  0078AG  HVIDOVRE    25m  1:01.84 
92  Hanna Liljegren  1998  AM7898  MKK    25m  1:01.63 
333  Frida Rödin  2000  AI3800  VELLINGE-N    25m  1:01.49 
16  Gabriella Henriksson  2000  AS8400  KLIPPAN    25m  1:01.43 
403  Clara Thomasson  2001  BD6601  HS    25m  1:01.43 
632  Laura Lange  2001  0132AT  HVIDOVRE    25m  1:01.49 
122  Jenny Thalin  1997  BC8697  MKK    25m  1:01.64 
570  Ellen Banestig  2002  BT1802  TÄBY SIM    25m  1:01.86 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
34  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA    25m  1:01.11 
542  My Grewell  1998  BE2698  SK SYDSIM    25m  1:00.33 
239  Amanda Granborg  1999  AE7699  SK TRITON    25m  59.92 
70  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    25m  59.08 
49  Ida Sandwång  2001  AM3601  LANDSKRONA    25m  59.74 
550  Klara Johansson  2001  AO5401  SK SYDSIM    25m  1:00.03 
651  Elina Lynge Wagner  1996  9654AC  HVIDOVRE    25m  1:00.75 
163  Alva Back  2002  AQ8802  S 77    25m  1:01.33 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
548  Johanna Holmberg  1993  BH9693  SK SYDSIM    25m  1:01.09 
268  Alexandra Volkova  1996  AK4896  SK TRITON    25m  1:00.07 
131  Hanna Bergman  2001  AF9601  POSEIDON    25m  59.86 
602  Fanny Trollstad  1997  AH5497  VÄRNAMO SS    25m  58.93 
555  Michelle Lövdahl  1995  AH8895  SK SYDSIM    25m  59.44 
222  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    25m  1:00.01 
344  Lisa Bengtsson  2002  AE5802  HS    25m  1:00.52 
182  Li Björner Oh  1998  AO6298  SK HAJEN    25m  1:01.23 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
280  Cornelia Jerresand  2000  AG6800  TÄBY SIM    25m  1:00.83 
14  Olivia Ülger  2000  AK3800  ESLÖVS SS    25m  1:00.04 
252  Johanna Nilsson  1996  AD0696  SK TRITON    25m  59.77 
47  My Rydgren  1999  AT5699  LANDSKRONA    25m  57.21 
546  Sofia Heimsten  1997  AT8697  SK SYDSIM    25m  59.24 
551  Malin Johansson  1997  AL0497  SK SYDSIM    25m  59.96 
357  Ebba Hallbäck  2000  AL0600  HS    25m  1:00.36 
320  Natalie Noreblad  2002  AS0202  VÄXJÖ SS    25m  1:01.22 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:39 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner