2020-01-26   12:28:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Tyr Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 16
Heatlista 
 
  Tävling  TYR Sprint Meet 2016    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  18:40   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar  Försök (12) 
Sponsor: SCHENKER 
14 år och yngre: Emil Hassling (2000) 57.61 2014-02-03 
15 - 16 år: Eric Hinderup (1998) 54.58 2014-02-03 
17 - 99 år: Martin Dahlberg (1992) 53.77 
 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
620  Oscar Cleemann  2003  0349AH  HVIDOVRE    50m  1:10.90 
493  Ivan Sivolov  2003  AH0903  POSEIDON    25m  1:09.92 
530  Vilhelm Andersson  2002  AE1502  SK SYDSIM    25m  1:09.31 
564  Jonathan Seanderdahl  2002  AJ0702  SK SYDSIM    25m  1:09.61 
256  Noel Persson  2002  AG2702  SK TRITON    25m  1:10.06 
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
625  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    25m  1:09.00 
612  Ludvig Romare  2004  AA2704  TRELLEBORG    25m  1:08.55 
454  Carl Löfgren  2003  AE7303  OSKARSHAMN    25m  1:07.70 
90  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    25m  1:06.47 
595  Lucas Örmon  2003  AF7303  VELLINGE-N    25m  1:07.24 
83  Oscar Klittbo  2002  AA2702  MKK    25m  1:08.13 
509  Alfred Rosberg  2003  AJ4103  SJÖBO SS    25m  1:08.91 
94  Cesar Lindberg  2002  AL1702  MKK    25m  1:09.12 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
251  Fredrik Nilsson  2002  AA8302  SK TRITON    25m  1:04.32 
419  Gustav Lidbäck  2002  AB7302  SS IDEN    25m  1:03.51 
453  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    25m  1:02.79 
444  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    25m  1:02.12 
584  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    25m  1:02.19 
451  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    25m  1:02.83 
473  Axel Hörestrand  2002  AN0702  POSEIDON    25m  1:03.81 
477  Daniel Li  2002  AL8702  POSEIDON    25m  1:04.78 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
240  Thor Grandin  2002  AG4502  SK TRITON    25m  1:01.28 
443  Elliot Larsson  2000  AF3300  SK LÖDDE    25m  1:00.93 
289  Andres Pöllänen  2001  AM5901  TÄBY SIM    25m  1:00.71 
535  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    25m  1:00.44 
68  Carl Gerstenfeld  2002  AI5902  MKK    25m  1:00.60 
399  Oliver Stålbrand  2002  AP3302  HS    25m  1:00.79 
309  Oskar Axandersson  2002  AN7502  VÄXJÖ SS    25m  1:01.08 
569  Jonas Al-Khalili  2002  AI6502  TÄBY SIM    25m  1:02.00 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
440  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    25m  59.53 
244  Samuel Kvist  2000  AB0700  SK TRITON    25m  59.19 
292  Victor Simic  2000  AD5500  TÄBY SIM    25m  58.64 
314  Mirza Dzafic  2000  AP5100  VÄXJÖ SS    25m  58.54 
12  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    25m  58.62 
340  Johan Alderbrink  2001  AO7701  HS    25m  58.65 
338  Primus Olsson  2000  AV7100  SK RAN    25m  59.35 
316  Hans Gustafsson  2000  AS5900  VÄXJÖ SS    25m  1:00.37 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
296  Lars Hallberg  2001  AC2701  TRELLEBORG    25m  58.37 
271  Josef Al-Khalili  2000  AE5700  TÄBY SIM    50m  58.01 
42  Tim Petersson  1999  AB9799  LANDSKRONA    25m  57.77 
141  Alexander Hedre  1999  AJ9799  POSEIDON    25m  57.66 
161  Jacob Alexandersson  1995  AX7395  S 77    25m  57.73 
311  Johan Bergwall  1999  AO4599  VÄXJÖ SS    25m  57.85 
78  Filip Hinderup  2001  AH5101  MKK    25m  58.08 
88  Filip Kutlesovski  2000  AP0100  MKK    25m  58.42 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
168  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  57.58 
217  Ali Hariri  1996  AK7196  SK RAN    50m  57.31 
138  Alexander Dahlén  1999  AI4399  POSEIDON    25m  57.21 
270  Isak Alin  1999  AP0799  TÄBY SIM    25m  57.13 
385  Hampus Olsson  2000  AH7700  HS    25m  57.14 
126  Samuel Wiktor  2001  AJ5301  MKK    25m  57.29 
253  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    25m  57.35 
180  Andreas Aminoff  2000  AB7900  SK HAJEN    25m  57.59 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
265  Felix Wetterborg  2001  AC6101  SK TRITON    25m  57.06 
407  Dante Vollmer  2001  AH3501  HS    25m  56.94 
100  Sten Ludvigsson  1998  AO9998  MKK    25m  56.82 
125  Ludwig Wemlén  1997  AG3197  MKK    25m  56.61 
Petter Hellzén  2000  AA6300  ÄNGELHOLM    25m  56.73 
227  Artin Shahsavar  1999  AV8399  SK RAN    50m  56.88 
19  Erik Kronkvist  1999  AO3199  KLIPPAN    25m  57.04 
Mattias Andersson  1996  AP3196  ÄNGELHOLM    25m  57.12 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
536  Teodor Cvijic  1999  AS0199  SK SYDSIM    25m  56.43 
28  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    25m  56.42 
156  Marko Vasilijevic  1999  AH1999  POSEIDON    25m  56.24 
645  Marcus Rappenborg  1999  9959AP  HVIDOVRE    25m  56.00 
255  Gustaf Palmqvist  2001  AC5101  SK TRITON    25m  56.21 
543  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    25m  56.40 
303  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    25m  56.42 
225  Daniel Olsson-Shirazi  1997  AV9197  SK RAN    25m  56.58 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
33  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    25m  55.77 
157  Gustav Östlund  1997  AM8797  POSEIDON    25m  54.82 
132  Victor Bergstrand  2000  AI8100  POSEIDON    25m  53.24 
233  Ahmad Attellesey  1995  AP5995  SK TRITON    25m  51.61 
379  Alexander Löfqvist  1999  AM5399  HS    25m  52.42 
603  Oskar Hanstål  1999  AJ1599  ÄNGELHOLM    25m  54.38 
260  Oskar Skarin  1999  AD0999  SK TRITON    25m  55.45 
594  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    25m  55.95 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
206  Martin Rogmark  1996  AI0196  SK HAJEN    25m  55.73 
139  Julius Ekstrand  1998  AJ9798  POSEIDON    25m  54.68 
158  Gustav Östlund  2000  AH1100  POSEIDON    25m  52.98 
137  Hugo Cedervall  1997  AA0197  POSEIDON    25m  51.43 
27  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    25m  52.36 
54  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK    25m  54.38 
151  Jesper Olsson  1998  AJ2798  POSEIDON    25m  55.19 
99  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    25m  55.88 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
629  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    25m  55.68 
212  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN    25m  54.67 
82  Marcus Kindberg  1993  AI6993  MKK    25m  52.76 
77  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK    25m  50.68 
31  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    25m  52.03 
162  Marcus Alexandersson  1997  AL7597  S 77    25m  54.02 
300  Axel Lloyd  1999  AE4599  TRELLEBORG    25m  55.05 
618  Mikkel Samsøe Borch  1997  9771AD  HVIDOVRE    25m  55.81 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:40 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner