2020-01-28   02:10:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Tyr Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

15_S
Gren 15, 100m Frisim Damer 
 
Sponsor: Burlövs Bostäder 
14 år och yngre: Rebecca Berggren-Nylund (1999) 1:03.04 
15 - 16 år: Matilda Weiler (1998) 58.79 2014-02-02 
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 54.95 2014-02-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
47  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  25 m  57.21   
602  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  25 m  58.93   
70  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  25 m  59.08   
546  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  25 m  59.24   
555  Lövdahl Michelle  1995  SK SYDSIM  AH8895  25 m  59.44   
49  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  25 m  59.74   
252  Nilsson Johanna  1996  SK TRITON  AD0696  25 m  59.77   
131  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  59.86   
239  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  25 m  59.92   
10  551  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  25 m  59.96   
11  222  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  25 m  1:00.01   
12  550  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  25 m  1:00.03   
13  14  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  25 m  1:00.04   
14  268  Volkova Alexandra  1996  SK TRITON  AK4896  25 m  1:00.07   
15  542  Grewell My  1998  SK SYDSIM  BE2698  25 m  1:00.33   
16  357  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  25 m  1:00.36   
17  344  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  1:00.52   
18  651  Wagner Elina Lynge  1996  HVIDOVRE  9654AC  25 m  1:00.75   
19  280  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  1:00.83   
20  548  Holmberg Johanna  1993  SK SYDSIM  BH9693  25 m  1:01.09   
21  34  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  25 m  1:01.11   
22  320  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  1:01.22   
23  182  Björner Oh Li  1998  SK HAJEN  AO6298  25 m  1:01.23   
24  163  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  25 m  1:01.33   
25  16  Henriksson Gabriella  2000  KLIPPAN  AS8400  25 m  1:01.43   
26  403  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  25 m  1:01.43   
27  333  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  25 m  1:01.49   
28  632  Lange Laura  2001  HVIDOVRE  0132AT  25 m  1:01.49   
29  92  Liljegren Hanna  1998  MKK  AM7898  25 m  1:01.63   
30  122  Thalin Jenny  1997  MKK  BC8697  25 m  1:01.64   
31  636  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  25 m  1:01.84   
32  570  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  25 m  1:01.86   
33  302  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  25 m  1:01.91   
34  25  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  25 m  1:01.96   
35  559  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  25 m  1:02.12   
36  446  Persson Emma  1999  SK LÖDDE  AM7299  25 m  1:02.13   
37  147  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  25 m  1:02.17   
38  39  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  25 m  1:02.19   
39  372  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  25 m  1:02.20   
40  241  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  25 m  1:02.32   
41  422  Nilsson Sara  1998  SS IDEN  AF3498  25 m  1:02.32   
42  79  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  25 m  1:02.33   
43  282  Lennerthson Sofia  1999  TÄBY SIM  BE4899  25 m  1:02.55   
44  312  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  25 m  1:02.60   
45  144  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  1:02.63   
46  331  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  25 m  1:02.88   
47  91  Lennartsson Tove  2000  MKK  AM1800  25 m  1:02.89   
48  573  Dellwik Marianne  1997  TÄBY SIM  BQ7697  50 m  1:03.10   
49  148  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  25 m  1:03.28   
50  281  Kruthammar Fanny  1999  TÄBY SIM  BB5299  25 m  1:03.33   
51  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  25 m  1:03.35   
52  291  Sangfelt Hanna  1997  TÄBY SIM  AC4497  50 m  1:03.39   
53  369  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  25 m  1:03.39   
54  580  Kuhry Zhanna  1998  TÄBY SIM  BF4698  25 m  1:03.40   
55  44  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  25 m  1:03.62   
56  102  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  25 m  1:03.73   
57  246  Lejox Felicia  2002  SK TRITON  AB0402  25 m  1:03.78   
58  247  Lindström Thea  2000  SK TRITON  AF9600  25 m  1:03.81   
59  635  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  25 m  1:03.87   
60  202  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  25 m  1:03.89   
61  512  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  25 m  1:03.89   
62  152  Olsson Vivianne  2000  POSEIDON  AV5600  25 m  1:04.02   
63  374  Lindahl Hanna  2000  HS  AN6200  25 m  1:04.04   
64  213  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  25 m  1:04.09   
65  614  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  25 m  1:04.16   
66  279  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  1:04.28   
67  609  Olsson Linn  2002  TRELLEBORG  AG8402  25 m  1:04.33   
68  341  Andersson Emma  2002  HS  AO1802  25 m  1:04.43   
69  485  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  25 m  1:04.44   
70  288  Persson Johanna  2001  TÄBY SIM  AY6601  25 m  1:04.45   
71  434  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  1:04.51   
72  285  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  25 m  1:04.59   
73  553  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  1:04.59   
74  310  Bergström Ebba  2000  VÄXJÖ SS  AZ3200  25 m  1:04.74   
75  469  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  25 m  1:04.90   
76  400  Svensson Wilma  2002  HS  BK8402  25 m  1:05.03   
77  456  Pernius Stina  2002  OSKARSHAMN  AL4802  25 m  1:05.12   
78  368  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  25 m  1:05.18   
79  604  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  1:05.65   
80  534  Cerutti Emma  2002  SK SYDSIM  AI9402  25 m  1:05.70   
81  596  Mirkhan Hanna  2003  VÄRNAMO SS  AH9403  25 m  1:06.77   
82  577  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  1:07.00   
83  414  Dellhede Viktoria  2003  SS IDEN  AD2403  25 m  1:07.06   
84  59  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  25 m  1:07.08   
85  347  Cokalic Emilia  2002  HS  AO8602  25 m  1:07.50   
86  452  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  25 m  1:07.75   
87  436  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  1:08.33   
88  339  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  1:08.35   
89  600  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  1:08.52   
90  313  Bodsjö Sanna  2003  VÄXJÖ SS  AD6203  25 m  1:08.62   
91  188  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  25 m  1:08.65   
92  58  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  25 m  1:08.69   
93  32  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  1:08.82   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  19:42 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner