2020-04-01   14:46:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Tyr Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördagen den 6 februari

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  TYR Sprint Meet 2016    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  18:32   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer  Försök (9) 
Sponsor: SCHENKER 
14 år och yngre: Ellen Sandberg (1999) 2:16.76 2013-02-02 
15 - 16 år: Alba Forés (1998) 2:08.23 2014-02-02 
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 1:59.54 2014-02-02 
 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
59  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    25m  2:29.44 
313  Sanna Bodsjö  2003  AD6203  VÄXJÖ SS    25m  2:28.94 
600  Lovisa Svensson  2002  AH6802  VÄRNAMO SS    25m  2:28.12 
609  Linn Olsson  2002  AG8402  TRELLEBORG    25m  2:28.65 
452  Carolina Åsberg  2002  AJ1802  SK LÖDDE    25m  2:29.22 
188  Ella Gutenwik  2004  AQ1804  SK HAJEN    25m  2:30.06 
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
596  Hanna Mirkhan  2003  AH9403  VÄRNAMO SS    25m  2:27.35 
577  Josephine Junehed  2002  AN1202  TÄBY SIM    25m  2:25.03 
499  Tilda Ericsson  2002  AH0402  S 71    25m  2:24.21 
63  Ester Eilertsson  2003  AE0203  MKK    25m  2:22.98 
485  Ditte Oredsson  2003  AM9403  POSEIDON    25m  2:23.35 
55  Johanna Andersson  2002  AK8202  MKK    50m  2:24.67 
368  Ebba Jälminger  2002  AO9602  HS    25m  2:26.99 
339  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    25m  2:28.03 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
285  Smilla Malm  2003  AQ4203  TÄBY SIM    25m  2:22.26 
246  Felicia Lejox  2002  AB0402  SK TRITON    25m  2:21.36 
507  Hedda Nilsson-Halvardsson  2001  AQ3601  SJÖBO SS    25m  2:21.24 
331  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    25m  2:20.59 
506  Minna Larsson  2002  AB3802  SJÖBO SS    25m  2:20.71 
288  Johanna Persson  2001  AY6601  TÄBY SIM    25m  2:21.33 
585  Esther Rydbeck Nordén  2001  BN8801  TÄBY SIM    25m  2:21.80 
469  Tova Hegardt  2002  AV3802  POSEIDON    25m  2:22.32 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
281  Fanny Kruthammar  1999  BB5299  TÄBY SIM    25m  2:20.13 
282  Sofia Lennerthson  1999  BE4899  TÄBY SIM    25m  2:19.09 
294  Karin Thorén  1999  BI4499  TÄBY SIM    25m  2:18.79 
144  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    25m  2:18.69 
310  Ebba Bergström  2000  AZ3200  VÄXJÖ SS    25m  2:18.70 
279  Alexandra Jensen  2001  BG6801  TÄBY SIM    25m  2:18.81 
Miranda Ingvarsson  2001  AE6401  ÄNGELHOLM    25m  2:20.05 
324  Clara Örnhem  2002  AE2402  VÄXJÖ SS    25m  2:20.47 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
374  Hanna Lindahl  2000  AN6200  HS    25m  2:17.97 
372  Emmie Lennberger  2000  AN7200  HS    25m  2:17.69 
11  Josefin Nilsson  1999  AK4899  ESLÖVS SS    25m  2:17.00 
305  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG    25m  2:16.70 
504  Emmy Johnsson  2001  AT6801  SJÖBO SS    25m  2:16.79 
182  Li Björner Oh  1998  AO6298  SK HAJEN    25m  2:17.11 
335  Emma Taylor  1998  AZ8498  VELLINGE-N    25m  2:17.75 
312  Saga Bodsjö  2002  AE1402  VÄXJÖ SS    25m  2:18.12 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
320  Natalie Noreblad  2002  AS0202  VÄXJÖ SS    25m  2:15.78 
498  Emilia Andreasson  1996  AC4296  S 71    25m  2:14.55 
333  Frida Rödin  2000  AI3800  VELLINGE-N    25m  2:14.09 
298  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG    25m  2:13.91 
153  Maria Persson  1993  AK7693  POSEIDON    25m  2:13.96 
446  Emma Persson  1999  AM7299  SK LÖDDE    25m  2:14.24 
39  Isabelle Moreau  2001  AM0201  LANDSKRONA    25m  2:15.59 
559  Frida Nordefell  2000  AF1800  SK SYDSIM    25m  2:16.52 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
148  Elin Moberg  1999  AU2699  POSEIDON    25m  2:13.35 
49  Ida Sandwång  2001  AM3601  LANDSKRONA    25m  2:12.77 
70  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    25m  2:09.75 
47  My Rydgren  1999  AT5699  LANDSKRONA    25m  2:06.71 
357  Ebba Hallbäck  2000  AL0600  HS    25m  2:08.93 
542  My Grewell  1998  BE2698  SK SYDSIM    25m  2:10.76 
34  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA    25m  2:12.97 
241  Madeleine Grönberg  1999  AH3699  SK TRITON    25m  2:13.67 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
422  Sara Nilsson  1998  AF3498  SS IDEN    25m  2:13.17 
252  Johanna Nilsson  1996  AD0696  SK TRITON    25m  2:12.71 
550  Klara Johansson  2001  AO5401  SK SYDSIM    25m  2:09.58 
511  Lina Sjöholm  2000  AD7200  SJÖBO SS    25m  2:05.97 
14  Olivia Ülger  2000  AK3800  ESLÖVS SS    25m  2:06.89 
239  Amanda Granborg  1999  AE7699  SK TRITON    25m  2:10.12 
356  Kajsa Gustavsson  2001  AW2401  HS    25m  2:12.91 
398  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    25m  2:13.60 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
302  Nicola Parfitt  2000  AE3400  TRELLEBORG    25m  2:13.16 
Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    25m  2:12.44 
280  Cornelia Jerresand  2000  AG6800  TÄBY SIM    25m  2:09.46 
568  Ida Marko-Varga  1985  AB2285  SK TRITON    25m  1:57.08 
378  Alicia Lundblad  2001  AF6801  HS    25m  2:06.79 
551  Malin Johansson  1997  AL0497  SK SYDSIM    25m  2:09.91 
102  Josephine Mikkelsen  2002  AI5202  MKK    25m  2:12.81 
548  Johanna Holmberg  1993  BH9693  SK SYDSIM    25m  2:13.51 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:32 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner