2020-04-06   11:16:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Tyr Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördagen den 6 februari

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  TYR Sprint Meet 2016    Utskriftsdatum  05 februari 2016   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  22:03   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar  Försök (12) 
Sponsor: Burlövs Bostäder 
14 år och yngre: Isak Larsson (2000) 1:03.69 2014-02-02 
15 - 16 år: Alfred Christensson (1998) 56.92 2014-02-02 
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 55.82 2014-02-02 
 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
523  Tim Larsson  2003  AO9103  SPIGGARNA    25m   
218  Mohamad Hariri  2002  AK1502  SK RAN    50m   
457  Daniel Alim  2003  AM2903  POSEIDON    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
540  Jesper Franzén  2002  AG3902  SK SYDSIM    25m  1:43.71 
470  Joel Henriksson  2003  AL2503  POSEIDON    25m  1:35.70 
454  Carl Löfgren  2003  AE7303  OSKARSHAMN    25m  1:24.48 
493  Ivan Sivolov  2003  AH0903  POSEIDON    25m  1:23.39 
251  Fredrik Nilsson  2002  AA8302  SK TRITON    25m  1:23.67 
43  Jesper Ring  2003  AF6103  LANDSKRONA    25m  1:29.67 
46  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    25m  1:36.52 
               

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
214  Joel Dahlgren  2002  AC1102  SK RAN    25m  1:20.67 
35  Oliver Larsson  2001  AU1301  LANDSKRONA    25m  1:14.94 
496  Nils Tired  2003  AH2903  POSEIDON    25m  1:13.55 
508  Alfred Persson  2000  AG4900  SJÖBO SS    25m  1:12.94 
453  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    25m  1:13.35 
611  Douglas Romare  2001  AD0301  TRELLEBORG    25m  1:14.61 
216  Albert Gudermanis  2000  AY6100  SK RAN    25m  1:15.98 
249  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    25m  1:23.17 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
126  Samuel Wiktor  2001  AJ5301  MKK    25m  1:12.55 
444  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    25m  1:11.40 
20  Jonathan Skog  2000  AB0900  KLIPPAN    25m  1:10.80 
332  Johan Persson  1998  AG8598  VELLINGE-N    25m  1:10.73 
68  Carl Gerstenfeld  2002  AI5902  MKK    25m  1:10.74 
584  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    25m  1:10.96 
Axel Andrén  2001  AD6301  ESLÖVS SS    25m  1:12.33 
451  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    25m  1:12.75 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
443  Elliot Larsson  2000  AF3300  SK LÖDDE    25m  1:09.66 
352  Filip Eriksson  1999  AL2199  HS    25m  1:09.13 
441  Roy Hangård  1999  AH0999  SK LÖDDE    25m  1:08.60 
385  Hampus Olsson  2000  AH7700  HS    25m  1:08.36 
286  Wilhelm Muzikants  2001  AJ2901  TÄBY SIM    25m  1:08.52 
373  Gustav Lind  2002  AG7702  HS    25m  1:09.08 
224  Leonardo Nilsson  2000  AS6900  SK RAN    50m  1:09.65 
588  Oliver Simic  1998  AY0198  TÄBY SIM    25m  1:10.66 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
265  Felix Wetterborg  2001  AC6101  SK TRITON    25m  1:07.82 
354  Alessio Giambalvo  2001  AR4701  HS    25m  1:07.44 
343  Ricky Barabas  2000  AR6300  HS    25m  1:07.07 
10  Anton Jönsson  2001  AL4501  ESLÖVS SS    25m  1:06.61 
227  Artin Shahsavar  1999  AV8399  SK RAN    50m  1:06.70 
399  Oliver Stålbrand  2002  AP3302  HS    25m  1:07.36 
316  Hans Gustafsson  2000  AS5900  VÄXJÖ SS    25m  1:07.61 
289  Andres Pöllänen  2001  AM5901  TÄBY SIM    25m  1:08.08 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
274  Daniel Coleman  2000  AP0700  TÄBY SIM    25m  1:06.17 
345  Simon Bonnevier  2001  AH7301  HS    25m  1:05.48 
409  Victor Åberg  2001  AH2501  HS    25m  1:05.35 
225  Daniel Olsson-Shirazi  1997  AV9197  SK RAN    50m  1:05.14 
340  Johan Alderbrink  2001  AO7701  HS    25m  1:05.21 
199  Joar Modigh  2001  AO1101  SK HAJEN    25m  1:05.46 
569  Jonas Al-Khalili  2002  AI6502  TÄBY SIM    25m  1:06.00 
217  Ali Hariri  1996  AK7196  SK RAN    50m  1:06.25 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
290  Anton Sandberg  1999  AR0199  TÄBY SIM    25m  1:05.03 
392  Khalil Al Said  2000  AZ7100  HS    25m  1:04.83 
275  Tobias Fernandez  1999  AN7799  TÄBY SIM    25m  1:04.28 
594  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    25m  1:04.16 
338  Primus Olsson  2000  AV7100  SK RAN    25m  1:04.26 
277  Victor Halldén  2000  AP7300  TÄBY SIM    50m  1:04.66 
54  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK    25m  1:05.01 
535  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    25m  1:05.11 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
272  Gustav Barnå  1999  AS6199  TÄBY SIM    25m  1:03.73 
161  Jacob Alexandersson  1995  AX7395  S 77    25m  1:03.25 
146  Linus Ljunghusen  2000  AT6900  POSEIDON    25m  1:03.04 
253  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    25m  1:02.92 
129  Sebastian Andersson  1999  AE0599  POSEIDON    25m  1:02.94 
114  Adam Ringdahl  1998  AR7198  MKK    25m  1:03.24 
212  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN    50m  1:03.52 
104  Johan Nilsson  1994  AW9794  MKK    25m  1:03.87 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
168  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  1:02.41 
190  Marcus Henriksson  1997  AQ1797  SK HAJEN    25m  1:01.40 
138  Alexander Dahlén  1999  AI4399  POSEIDON    25m  59.26 
33  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    25m  56.58 
603  Oskar Hanstål  1999  AJ1599  ÄNGELHOLM    25m  58.20 
82  Marcus Kindberg  1993  AI6993  MKK    25m  59.94 
387  Gustav Persson  2000  AJ4500  HS    25m  1:01.63 
440  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    25m  1:02.88 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
393  Mohammad Al Said  1998  AY8198  HS    25m  1:02.30 
162  Marcus Alexandersson  1997  AL7597  S 77    25m  1:00.70 
40  Johan Norén  1986  AF9186  LANDSKRONA    25m  59.23 
27  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    25m  55.37 
505  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    25m  57.72 
271  Josef Al-Khalili  2000  AE5700  TÄBY SIM    50m  59.79 
296  Lars Hallberg  2001  AC2701  TRELLEBORG    25m  1:01.53 
157  Gustav Östlund  1997  AM8797  POSEIDON    25m  1:02.76 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
314  Mirza Dzafic  2000  AP5100  VÄXJÖ SS    25m  1:02.00 
137  Hugo Cedervall  1997  AA0197  POSEIDON    25m  1:00.24 
379  Alexander Löfqvist  1999  AM5399  HS    25m  58.97 
656  Jesper Björk  1993  AU5793  HS    25m  53.29 
77  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK    25m  56.78 
322  Marcus Ottosson  1997  AD7197  VÄXJÖ SS    25m  59.77 
407  Dante Vollmer  2001  AH3501  HS    25m  1:01.44 
536  Teodor Cvijic  1999  AS0199  SK SYDSIM    25m  1:02.68 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  05 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  22:03 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner