2020-04-02   22:01:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Tyr Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördagen den 6 februari

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  TYR Sprint Meet 2016    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  18:32   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer  Försök (12) 
Sponsor: Nordic Sugar 
14 år och yngre: Victoria Jönsson (1999) 35.93 
15 - 16 år: Sophie Hansson (1998) 33.59 
17 - 99 år: Mari Louise Tran (1997) 33.49 2014-02-02 
 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
118  Marjana Skans  2002  BW3802  MKK    25m  49.57 
474  Clara Ivarsson  2002  AX8802  POSEIDON    25m  48.60 
558  Michelle Napierski  2001  BN4801  SK SYDSIM    25m  49.06 
172  Ellen Olofsson  2000  BK3600  S 77    25m  50.78 
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
531  Anna Berisha  2001  AY1401  SK SYDSIM    50m  48.03 
573  Marianne Dellwik  1997  BQ7697  TÄBY SIM    50m  47.73 
471  Alice Hjertström  2002  BM9202  POSEIDON    25m  47.34 
560  Mila Nölev  2002  BH0402  SK SYDSIM    50m  46.58 
462  Emma Bontidean  2003  AW1803  POSEIDON    25m  46.98 
101  Emma Mattsson  2003  BO5803  MKK    25m  47.46 
87  Michelle Kusnadi  2001  BS5201  MKK    25m  48.00 
494  Emelie Stridh  2004  AW3404  POSEIDON    25m  48.09 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
269  Nora Öhlin  2000  BR1400  SK TRITON    25m  46.24 
177  Melinda Södergård-Flärd  2003  BA3403  S 77    25m  45.98 
106  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    25m  45.57 
472  Siri Hägg  2002  BA0202  POSEIDON    25m  45.26 
408  Victoria Vulic  2002  BH8402  HS    25m  45.53 
159  Linnéa Ahlmark  2000  BG9600  S 77    25m  45.64 
489  Julia Rieschel  2003  BF8203  POSEIDON    25m  46.03 
165  Wilma Bergman  2002  AR0202  S 77    25m  46.30 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
468  Matilda Hansson  2002  BC2202  POSEIDON    25m  44.50 
59  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    25m  44.31 
282  Sofia Lennerthson  1999  BE4899  TÄBY SIM    50m  44.16 
37  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    25m  43.67 
204  Lova Persson  2004  AD7604  SK HAJEN    25m  43.68 
24  Elsa Assarsson  2001  AD1401  LANDSKRONA    25m  44.27 
413  Louise Dellhede  1999  AQ8499  SS IDEN    25m  44.43 
486  Emma Persson  2002  BC8802  POSEIDON    25m  44.78 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
485  Ditte Oredsson  2003  AM9403  POSEIDON    25m  43.42 
               
58  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    25m  42.89 
596  Hanna Mirkhan  2003  AH9403  VÄRNAMO SS    25m  42.04 
262  Julia Stenström  2002  AO5402  SK TRITON    25m  42.25 
416  Elin Hansen  2000  AV6600  SS IDEN    25m  42.45 
203  Olivia Pantzar  2004  AG5404  SK HAJEN    25m  42.96 
208  Tilde Thorsson  2003  AL6203  SK HAJEN    25m  43.60 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
184  Sofia Christerson  1999  AJ9299  SK HAJEN    25m  41.72 
257  Malin Pålsson  2002  AO6402  SK TRITON    25m  41.42 
48  Tilde Röiseth  2003  AF5603  LANDSKRONA    25m  41.26 
459  Boel Bergquist  2003  BI2803  POSEIDON    25m  41.20 
196  Ella Laurén  2001  AO1201  SK HAJEN    25m  41.23 
17  Jennie Johansson  2001  AX0401  KLIPPAN    25m  41.32 
185  Thea Dahlqvist  2003  AR4603  SK HAJEN    25m  41.44 
533  Sonja Boos  2001  AP3401  SK SYDSIM    25m  41.86 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
64  Bachira El-Laham  2002  BF9402  MKK    25m  40.85 
247  Thea Lindström  2000  AF9600  SK TRITON    25m  40.39 
605  Julia Frederiksen  2001  AD4801  TRELLEBORG    25m  39.98 
339  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    25m  39.81 
613  Felicia Schubert  2001  AK2201  TRELLEBORG    25m  39.96 
604  Vilma Andersson  2004  AE5604  TRELLEBORG    25m  39.98 
164  Lisa Bergman  2002  AQ9802  S 77    25m  40.78 
201  Hanna Nilsson  2000  AR1800  SK HAJEN    25m  41.16 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Gabriella Henriksson  2000  AS8400  KLIPPAN    25m  39.66 
545  Wilma Heij-Lindholm  1999  AG1299  SK SYDSIM    25m  39.53 
258  Antonia Sandblom  2003  AG4603  SK TRITON    25m  38.94 
29  Laura Dorenda  2001  AD2401  LANDSKRONA    25m  38.90 
Miranda Ingvarsson  2001  AE6401  ÄNGELHOLM    25m  38.91 
369  Maja Jönsson  2001  BL1201  HS    25m  39.00 
337  Alicia Virgili  2000  AP5600  VELLINGE-N    25m  39.58 
326  Kajsa Berglind  2001  BV2201  VELLINGE-N    25m  39.79 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
15  Alice Bengtsson  2000  AM0200  KLIPPAN    25m  38.63 
539  Vilma Flodfält  1999  AF9499  SK SYDSIM    25m  38.50 
267  Gabriella Wivsätter  2003  AE4603  SK TRITON    25m  38.04 
450  Olivia Skog  2002  AI1602  SK LÖDDE    25m  37.65 
39  Isabelle Moreau  2001  AM0201  LANDSKRONA    25m  37.94 
445  Saga Miderbäck  2000  AR9400  SK LÖDDE    25m  38.07 
242  Felicia Jartelius  2001  AS6601  SK TRITON    25m  38.57 
598  Wilma Rönnäng  1998  AV4898  VÄRNAMO SS    25m  38.73 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
336  Emma Vileus  2001  AW1401  VELLINGE-N    25m  37.09 
281  Fanny Kruthammar  1999  BB5299  TÄBY SIM    25m  36.24 
579  Pauline Korssell  1997  AI8897  TÄBY SIM    25m  35.73 
580  Zhanna Kuhry  1998  BF4698  TÄBY SIM    25m  34.83 
344  Lisa Bengtsson  2002  AE5802  HS    25m  35.25 
370  Sara Kjellnäs  2002  AO6602  HS    25m  35.90 
469  Tova Hegardt  2002  AV3802  POSEIDON    25m  36.75 
348  Amanda Dittlau  2000  AN5200  HS    25m  37.61 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
86  Kristina Kulcsar  2001  AY7801  MKK    25m  37.03 
351  Alva Ericsson  2000  AN8200  HS    25m  36.17 
25  Julia Brinkhagen  1999  AM3299  LANDSKRONA    25m  35.64 
222  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    25m  33.50 
273  Mikaela Bergh  1999  AK5299  TÄBY SIM    25m  34.91 
276  Julia Franks  2000  AR5400  TÄBY SIM    25m  35.87 
219  Mathilda Herlin  2001  AK9201  SK RAN    25m  36.47 
498  Emilia Andreasson  1996  AC4296  S 71    25m  37.54 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
542  My Grewell  1998  BE2698  SK SYDSIM    25m  36.78 
145  Jenny Le  2000  AP2800  POSEIDON    25m  36.10 
455  Lisa Palmqvist  2000  AK4800  OSKARSHAMN    25m  35.47 
447  Louise Ranevi  1999  AI3299  SK LÖDDE    25m  33.50 
232  Fanny Andersson  1997  AO9497  SK TRITON    25m  34.88 
386  Elly Palm  2001  BP4401  HS    25m  35.84 
163  Alva Back  2002  AQ8802  S 77    25m  36.27 
295  Emilia Frederiksen  2000  AJ8800  TRELLEBORG    25m  37.13 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:32 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner