2020-04-06   11:38:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Tyr Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördagen den 6 februari

2_S
Gren 2, 200m Frisim Herrar 
 
Sponsor: Coop Forum 
14 år och yngre: Emil Hassling (2000) 2:08.47 2014-02-02 
15 - 16 år: Cebastian Christensen (1998) 1:59.62 2014-02-02 
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 1:54.72 2014-02-02 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
137  Cedervall Hugo  1997  POSEIDON  AA0197  25 m  1:51.63   
82  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  25 m  1:53.18   
77  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  25 m  1:54.08   
31  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  1:54.13   
301  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  25 m  1:56.00   
379  Löfqvist Alexander  1999  HS  AM5399  25 m  1:56.92   
132  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  1:57.84   
300  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  25 m  1:57.97   
260  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  25 m  1:58.52   
10  206  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  25 m  1:59.16   
11  151  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  25 m  1:59.35   
12  603  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  25 m  1:59.58   
13  323  Wiman Hugo  1997  VÄXJÖ SS  AP3797  25 m  2:00.04   
14  157  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  25 m  2:00.26   
15  290  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  25 m  2:02.15   
16  158  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  25 m  2:02.17   
17  253  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  2:02.71   
18  407  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  25 m  2:02.94   
19  190  Henriksson Marcus  1997  SK HAJEN  AQ1797  25 m  2:03.45   
20  277  Halldén Victor  2000  TÄBY SIM  AP7300  25 m  2:04.03   
21  Andersson Mattias  1996  ÄNGELHOLM  AP3196  25 m  2:04.12   
22  303  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  25 m  2:04.41   
23  104  Nilsson Johan  1994  MKK  AW9794  25 m  2:04.78   
24  272  Barnå Gustav  1999  TÄBY SIM  AS6199  25 m  2:04.84   
25  274  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m  2:04.86   
26  227  Shahsavar Artin  1999  SK RAN  AV8399  50 m  2:05.00   
27  33  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  25 m  2:05.08   
28  168  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  25 m  2:05.30   
29  311  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  25 m  2:05.54   
30  75  Hagerström Tim  1999  MKK  AH8799  25 m  2:05.68   
31  235  Ericsson Rasmus  1998  SK TRITON  AB4198  25 m  2:05.98   
32  180  Aminoff Andreas  2000  SK HAJEN  AB7900  25 m  2:06.04   
33  141  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  25 m  2:06.38   
34  244  Kvist Samuel  2000  SK TRITON  AB0700  25 m  2:06.42   
35  314  Dzafic Mirza  2000  VÄXJÖ SS  AP5100  25 m  2:07.07   
36  594  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  2:07.35   
37  78  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  25 m  2:07.66   
38  543  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  2:07.71   
39  321  Olastuen Gabriel  1999  VÄXJÖ SS  AR4399  50 m  2:07.78   
40  99  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  25 m  2:08.03   
41  28  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  25 m  2:08.14   
42  316  Gustafsson Hans  2000  VÄXJÖ SS  AS5900  25 m  2:09.12   
43  284  Lörinc Wilhelm  2000  TÄBY SIM  AU7900  25 m  2:09.52   
44  126  Wiktor Samuel  2001  MKK  AJ5301  25 m  2:10.28   
45  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  25 m  2:11.25   
46  508  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  25 m  2:11.36   
47  547  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  AH1300  50 m  2:11.48   
48  340  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  25 m  2:11.69   
49  289  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  2:12.59   
50  210  Wemlén Rickard  2000  SK HAJEN  AF0900  25 m  2:13.05   
51  402  Tanaskovic Filip  2000  HS  AL3100  25 m  2:13.05   
52  199  Modigh Joar  2001  SK HAJEN  AO1101  25 m  2:13.33   
53  12  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  2:13.87   
54  68  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  25 m  2:14.65   
55  453  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  2:14.83   
56  584  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  2:15.28   
57  240  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  25 m  2:18.22   
58  214  Dahlgren Joel  2002  SK RAN  AC1102  25 m  2:20.24   
59  373  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  25 m  2:20.25   
60  451  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  25 m  2:23.80   
61  309  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  25 m  2:24.80   
62  251  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  2:25.68   
63  473  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  25 m  2:26.38   
64  440  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  2:26.85   
65  454  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  25 m  2:27.19   
66  90  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  25 m  2:28.58   
67  477  Li Daniel  2002  POSEIDON  AL8702  25 m  2:28.61   
68  509  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  2:30.25   
69  608  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  25 m  2:31.80   
70  57  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:31.92   
71  83  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  25 m  2:32.57   
72  94  Lindberg Cesar  2002  MKK  AL1702  25 m  2:35.37   
73  563  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  2:36.74   
74  541  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  2:36.81  RES 
75  564  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  25 m  2:37.14  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  05 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  22:05 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner