2020-02-22   01:32:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Yngre 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 6/2 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m) 2016    Utskriftsdatum  06 februari 2016   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  07:43   
  Arrangör  Örebro Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 februari 2016         
 
 
 
Gren 2, 50m Bröstsim FL 13  Finaler (6) 
NR; Hannah Brunzell 2001 Västerås S 00:34.17 år 2014 
 
Beräknad start 08:37 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Jennifer Jingmark  2003  AO0603  ANDERSTORP    25m  45.37 
96  Clara Gustavson  2003  BA4403  KARLSTAD    25m  45.19 
364  Frida Bengtsson  2003  AY2803  SÖDERTÄLJE    25m  45.07 
Felicia Johansson Thörngren  2003  BA9203  ELFSBORG    25m  44.68 
376  Lisa Vinger  2003  AZ8203  SÖDERTÄLJE    25m  44.99 
115  Louise Andersson  2003  AY4203  KUNGSBACKA    25m  45.14 
380  Rebecka Axelmalm  2003  BG7603  SÖDERTÖRN    25m  45.27 
285  Stefanie Petrovic  2003  AL3803  NKK    25m  45.46 

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
10  Tindra Moberg  2003  AU5403  ELFSBORG    25m  44.25 
277  Hilma Broden  2003  AS8203  NKK    50m  44.10 
137  Emilia Hedman  2003  BE6803  SK LAXEN    25m  43.83 
408  Klara Possman  2003  BA6803  SÖDERTÖRN    25m  43.58 
32  Maja Nilsson  2003  BF4203  GÄVLE SS    25m  43.82 
98  Ingrid Hellgren  2003  AW1203  KARLSTAD    25m  43.89 
210  Amanda Weiding  2003  BF9803  LASS    50m  44.15 
336  Tilde Rydström  2003  AX3603  SKURU IK    25m  44.59 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
81  Felicia Tubbin  2003  BK3203  JÖNKÖPING    25m  43.44 
460  Elvira Mörtstrand  2003  AH9603  VÄSTERÅS    25m  42.81 
345  Nikita Kapron  2003  AL2803  SKÖVDE SS    50m  42.48 
236  Tilda Carlsson  2003  AM2603  MOTALA SS    25m  42.35 
148  Karin Widerberg  2003  AO3803  SK LAXEN    25m  42.45 
234  Wilma Zanderau  2003  AB7203  MARIESTAD    25m  42.50 
134  Hannah Fritz  2003  BB5603  SK LAXEN    25m  42.82 
195  Darja Koutchinskaia  2003  AQ5203  LASS    25m  43.58 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Emilia Ericson  2003  BS8803  ANDERSTORP    25m  41.78 
47  Fannie Gronowitz  2003  BA0203  GÖTEBORG    25m  41.32 
191  Martina Karlsson  2003  AA9603  LASS    25m  41.14 
372  Isabel Teglöf  2003  AZ3203  SÖDERTÄLJE    25m  40.50 
101  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD    25m  40.69 
42  Sofie Asterling  2003  BD1203  GÖTEBORG    25m  41.29 
529  Elsa Staaf  2003  AV2203  STRÄNGNÄS    50m  41.71 
Linn Koivuluoma  2003  AG5803  ELFSBORG    25m  42.15 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
67  Wilma Carlheim  2003  AI6403  JÖNKÖPING    25m  39.81 
14  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    25m  39.37 
247  Emilia Esborn  2003  AP7403  MASS    25m  39.19 
Nelly Askengren Stråhle  2003  AE7403  ELFSBORG    25m  38.42 
252  Thindra Hackwitz  2003  BG9403  MASS    25m  39.08 
227  Anna Krysén  2003  AC2403  LUDVIKA SS    25m  39.21 
192  Vera Karlsson  2003  AI8403  LASS    25m  39.51 
59  Oliwia Wierzbowska  2003  BD6803  GÖTEBORG    25m  40.13 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
347  Hilja Schimmel  2003  AV3603  SKÖVDE SS    25m  37.11 
188  Wilma Holmertz  2003  AD1803  LASS    25m  36.89 
363  Victoria Flyman  2003  AE9203  SÖDERHAMN    25m  36.31 
95  Linnéa Englund  2003  AI5403  KARLSTAD    25m  33.21 
454  Tone Sandsjö  2003  AF5403  WISBY SS    25m  33.72 
348  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS    25m  36.81 
369  Filippa Malmström  2003  AK3803  SÖDERTÄLJE    25m  36.95 
293  Emma Abrahamsson  2003  AZ7603  S 02    25m  37.28 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  06 februari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  07:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner