Startliste for Øst Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.39 2015-06-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 193 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 33.25 | |
2 | 103 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 33.63 | |
3 | 111 | Christensen Merle F. V. | 1998 | HOVEDSTAD | 9872AK | 50 m | 33.74 | |
4 | 98 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 33.79 | |
5 | 52 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 34.07 | |
6 | 249 | Wagner Elina Lynge | 1996 | HVIDOVRE | 9654AC | 50 m | 34.49 | |
7 | 102 | Hager Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0154AB | 50 m | 34.55 | |
8 | 107 | Falck-Schmith Amalie H. | 1989 | HOVEDSTAD | 8924AD | 50 m | 34.63 | |
9 | 19 | Sørensen Katrine V. | 1996 | VEST | 9616AH | 50 m | 34.83 | |
10 | 164 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 34.89 | |
11 | 342 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 34.95 | |
12 | 356 | Mass Isabel | 1998 | SLANGERUP | 9848AA | 50 m | 34.96 | |
13 | 301 | Andersen Laura | 1997 | ISHØJ | 9704AM | 50 m | 35.01 | |
14 | 239 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 35.22 | |
15 | 147 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 35.25 | |
16 | 383 | Larsen Kamilla | 1996 | GLADSAXE | 9636AQ | 50 m | 35.27 | |
17 | 195 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 35.32 | |
18 | 285 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 50 m | 35.50 | |
19 | 200 | Myrup Sara Fogh | 1997 | BIRKERØD | 9798AF | 50 m | 35.62 | |
20 | 30 | Munch-Menzer Maria | 2001 | GENTOFTE | 0132AG | 50 m | 35.64 | |
21 | 106 | Olsen Eva | 2000 | HOVEDSTAD | 0094AM | 50 m | 35.76 | |
22 | 309 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 35.80 | |
23 | 84 | Brock Celine Termark | 2000 | HERLEV | 0038AA | 50 m | 36.09 | |
24 | 365 | Mehr Silke | 2000 | ROSKILDE | 0096AX | 50 m | 36.09 | |
25 | 333 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | HILLERØD | 0102AA | 50 m | 36.11 | |
26 | 55 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 36.18 | |
27 | 144 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 50 m | 36.28 | |
28 | 25 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 36.42 | |
29 | 146 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 36.43 | |
30 | 148 | Bro Signe | 1999 | LYNGBY | 9942AA | 50 m | 36.53 | |
31 | 278 | Andersen Laura Findahl | 2001 | KVIK | 0142AA | 50 m | 36.54 | |
32 | 247 | Skousen Signe | 1999 | HVIDOVRE | 9916AL | 50 m | 36.71 | |
33 | 43 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 36.72 | |
34 | 24 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 36.95 | |
35 | 319 | Pedersen Pernille | 2001 | KØGE | 0134AC | 50 m | 37.14 | |
36 | 167 | Tang-Holbek Sara | 2000 | LYNGBY | 0044AF | 50 m | 37.54 | |
37 | 57 | Carlsen Malou | 2000 | NAKSKOV | 0036AO | 50 m | 37.55 | |
38 | 215 | Balle Karla Louise | 2001 | HELSINGØR | 0122AO | 50 m | 37.58 | |
39 | 296 | Køhler Mette S. | 2001 | TUNE | 0192AK | 50 m | 38.14 | |
40 | 291 | Geiker Therese Jetsmark | 2001 | TVS IF | 0162AD | 50 m | 38.17 | |
41 | 154 | Jacobsen Maria Borre | 2001 | LYNGBY | 0166AR | 50 m | 38.57 | |
42 | 348 | Kristiansen Cecilie | 1990 | RINGSTED | 9044AE | 50 m | 1:26.16 | |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 17 marts 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:23 |