2019-10-17   19:55:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Östsvenska GP

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  Östsvenska GP    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  08:08   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
 
Gren 2, 200m Frisim Damer  Finaler (17) 
Heat 1 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
55  Elin Engqvist  2005  AK8405  JÖNKÖPING    50m   
332  Clara Rönnäng  2001  BM9801  VÄRNAMO SS    50m   
74  Ida Jonsson  2005  AJ8405  JÖNKÖPING    50m   
19  Hanna Stavås  2001  AK5201  ANDERSTORP    50m   
11  Ebba Kemper  2004  BA6404  ANDERSTORP    50m   
33  Tilda Andersson  2006  AA9206  JÖNKÖPING    50m   
               

 
Heat 2 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
53  Kim Ekman  2004  BN8204  JÖNKÖPING    25m  3:27.29 
105  Jonna Starkenberg  2002  BA5802  JÖNKÖPING    25m  3:17.92 
20  Agnes Torén  2003  BE2603  ANDERSTORP    25m  3:05.67 
258  Nora Björklund  2003  BA4803  OSKARSHAMN    25m  3:02.00 
36  Alba Arberg  2005  AA1405  JÖNKÖPING    50m  3:02.43 
Ellinor Andersson  2003  BB4203  ALVESTA SS    25m  3:09.90 
116  Ella Åkesson  2003  BL0203  JÖNKÖPING    25m  3:26.47 
68  Cajsa Hulusjö  2004  BD8204  JÖNKÖPING    25m  3:35.72 

 
Heat 3 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
265  Matilda Johansson  2001  BD6201  OSKARSHAMN    25m  2:51.54 
113  Felicia Tubbin  2003  BK3203  JÖNKÖPING    25m  2:50.12 
96  Nora Rogö  2004  AW7604  JÖNKÖPING    25m  2:48.34 
261  Maria Duong  2001  BD7201  OSKARSHAMN    25m  2:47.31 
245  Heidi Palencsar  2002  AF8602  LJUNGBY SS    25m  2:48.01 
46  Wilma Carlheim  2003  AI6403  JÖNKÖPING    25m  2:49.20 
390  Ebba Hellzén  2003  AE3603  ÄNGELHOLM    25m  2:51.12 
394  Elin Kronkvist  2004  AG6204  ÄNGELHOLM    25m  2:54.32 

 
Heat 4 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
343  Emelie Liljeblad  2002  BM5802  VÄSTERVIK    25m  2:45.77 
271  Linnéa Skärkarl  2001  BG9801  OSKARSHAMN    25m  2:45.10 
291  Molly Lund  2005  AB6605  SKÖVDE SS    25m  2:42.74 
159  Astrid Nyblom  2002  AV6402  KARLSKRONA    25m  2:42.28 
311  Julia Henrysson  2000  AW9400  HVETLANDA    25m  2:42.42 
98  Ida Rudelius  2004  AM7204  JÖNKÖPING    25m  2:42.94 
243  Biborka Nagy  1998  BO5498  LJUNGBY SS    50m  2:45.70 
388  Nelly Hansson  2004  AG9204  ÄNGELHOLM    25m  2:45.82 

 
Heat 5 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
54  Jane Elgh  2004  AB1604  JÖNKÖPING    25m  2:40.62 
392  Bianca Jarbsjö  2003  AI6603  ÄNGELHOLM    25m  2:38.62 
69  Mariam Istiphan  2001  BG4201  JÖNKÖPING    25m  2:37.97 
369  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  BC2604  VÄXJÖ SS    25m  2:37.39 
88  Matilda Nilsson  2004  AD0804  JÖNKÖPING    25m  2:37.64 
458  Lisa Flaa  2002  AC3102  NÄSSJÖ    25m  2:38.56 
393  Inez Jensen  2001  BI8201  ÄNGELHOLM    25m  2:39.37 
459  Thea Jansson  2003  AO1603  NÄSSJÖ    25m  2:41.18 

 
Heat 6 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
106  Natalie Stjärnås  2003  AL3403  JÖNKÖPING    25m  2:36.90 
118  Lisa Andersson  2001  BC0601  KALMAR SS    25m  2:35.41 
313  Agnes Ljunggren  1999  AD8699  HVETLANDA    25m  2:35.38 
121  Jenny Fröstberg  2002  AD1602  KALMAR SS    25m  2:34.71 
219  Darja Koutchinskaia  2003  AQ5203  LASS    25m  2:34.79 
138  Tilda Nordén  2001  BP6601  KALMAR SS    25m  2:35.41 
434  Julia Beachell Myki  1998    Elverum    25m  2:35.82 
340  Thea Ekström  2001  AW5801  VÄSTERVIK    25m  2:37.30 

 
Heat 7 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
145  Ella Wranå  2001  AH1801  KALMAR SS    25m  2:31.78 
39  Celie Augustsson  2004  AG2604  JÖNKÖPING    25m  2:31.28 
440  Sina Ingedotter Øyen  2004    Elverum    25m  2:30.94 
426  Emma Sofie Almås  1999    Elverum    25m  2:30.45 
232  Thilde Smedbäck  2004  AD3404  LASS    25m  2:30.89 
16  Matilda Mild  2001  AK1401  ANDERSTORP    25m  2:30.95 
67  Moa Holmquist  2004  AG1604  JÖNKÖPING    25m  2:31.77 
156  Emma Ljungcrantz  2001  AR7401  KARLSKRONA    25m  2:32.88 

 
Heat 8 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
334  Lovisa Svensson  2002  AH6802  VÄRNAMO SS    25m  2:28.12 
360  Vendela Augustsson  2000  AZ6200  VÄXJÖ SS    25m  2:27.72 
174  Alice Bengtsson  2000  AM0200  KLIPPAN    25m  2:25.47 
125  Sofie Jaensson  1997  AM5697  KALMAR SS    25m  2:24.97 
286  Sara Helgesson  2000  AX5400  SKÖVDE SS    25m  2:25.23 
Sandra Lange  1999  AK0699  ALVESTA SS    25m  2:26.40 
169  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    25m  2:27.80 
382  Liv Widqvist  1999  AP6699  VÄXJÖ SS    25m  2:29.90 

 
Heat 9 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
225  Sandra Mokhtari  2001  AR7801  LASS    25m  2:24.32 
129  Emmy Jämtin  2000  AM5400  KALMAR SS    25m  2:23.71 
414  Sandra Rääf  2000  AW8200  ÖSA    25m  2:23.50 
Lamia Kaltak  2001  AP3201  ALVESTA SS    25m  2:21.93 
453  Henriette Syrrist  2000    Ullensaker    50m  2:22.90 
410  Clara Momats  2000  AG9800  ÖSA    25m  2:23.65 
275  Tilda Ericsson  2002  AH0402  S 71    25m  2:24.21 
Adna Drincic  2001  AP5201  ALVESTA SS    25m  2:24.72 

 
Heat 10 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
290  Linn Kramer  2001  AD8801  SKÖVDE SS    25m  2:21.10 
384  Clara Örnhem  2002  AE2402  VÄXJÖ SS    25m  2:20.47 
187  Petronella Johansson  2000  AW0600  SK LAXEN    25m  2:19.47 
418  Mathilda Eriksson  2001  AE2201  SS04    25m  2:18.80 
146  Elin Håkansson  1997  BL4697  KARLSKO SF    25m  2:18.88 
309  Wilma Danlid  2000  AR2200  HVETLANDA    25m  2:19.92 
35  Agnes Arberg  2001  AF6201  JÖNKÖPING    25m  2:21.09 
339  Felicia Claesén  2001  BO4201  VÄSTERVIK    25m  2:21.51 

 
Heat 11 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Julia Åstrand  1999  AT7499  ALVESTA SS    25m  2:18.44 
284  Vera Emanuelsson Fransson  2001  AB7401  SKÖVDE SS    25m  2:18.23 
432  Oda Erikka Holberg  2002    Elverum    25m  2:17.95 
29  Emmy Östling  2001  AI8401  FALUN    25m  2:17.49 
300  Liesel Williamsson  2000  AX6400  SKÖVDE SS    25m  2:17.89 
370  Fanny Elingfors  1998  AU8298  VÄXJÖ SS    25m  2:18.21 
229  Andrea Palm  2000  AF7200  LASS    25m  2:18.35 
362  Ebba Bergström  2000  AZ3200  VÄXJÖ SS    25m  2:18.70 

 
Heat 12 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
231  Felicia Smedbäck  2000  BL6600  LASS    25m  2:17.39 
196  Mellie Wijk  2002  AM1602  SK LAXEN    25m  2:16.84 
379  Natalie Noreblad  2002  AS0202  VÄXJÖ SS    25m  2:15.78 
279  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71    25m  2:15.32 
442  Timea Aspegren  2002    Ullensaker    50m  2:15.42 
97  Emma Roos  1999  AB7899  JÖNKÖPING    25m  2:16.18 
450  Vår Granhaug Rotevtn  2002    Ullensaker    50m  2:17.14 
183  Moa Bergstedt  2000  AV1400  SK LAXEN    25m  2:17.43 

 
Heat 13 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
447  Camilla Melstein Johannessen  2000    Ullensaker    50m  2:14.64 
257  Isabelle Wrejde  1999  AV5299  SK NEPTUN    25m  2:13.87 
376  Johanna Johnsson  1997  AA6297  VÄXJÖ SS    25m  2:12.46 
292  Emma Lundgren  2000  AG7400  SKÖVDE SS    25m  2:11.90 
419  Hanna Hargsten  1999  AH8899  SS04    25m  2:12.31 
94  Antonia Prior  1999  AB2499  JÖNKÖPING    25m  2:13.02 
273  Emilia Andreasson  1996  AC4296  S 71    25m  2:14.55 
95  Elin Ristl  1999  AD1499  JÖNKÖPING    25m  2:15.13 

 
Heat 14 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Elin Svärd  1998  AL9498  FALUN    25m  2:10.98 
308  Alexandra Uusaro  1995  AN0295  TÄBY SIM    25m  2:10.09 
112  Klara Thormalm  1998  AA4898  JÖNKÖPING    25m  2:08.47 
283  Nikki Brockmar  1999  AR2299  SKÖVDE SS    25m  2:07.29 
86  Alice Müllern  1998  AQ7498  JÖNKÖPING    25m  2:08.02 
445  Emilia Somogyi Hoseth  2000    Ullensaker    50m  2:09.58 
224  Emma Magnusson  1998  AL9698  LASS    25m  2:10.72 
297  Erica Staflund  1999  AC9699  SKÖVDE SS    25m  2:11.57 

 
Heat 15 (17) (13 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
109  Tilda Tellfjord  2003  AC9203  JÖNKÖPING    25m  2:29.43 
405  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    25m  2:28.37 
213  Wilma Holmertz  2003  AD1803  LASS    25m  2:26.24 
325  Tone Sandsjö  2003  AF5403  WISBY SS    25m  2:11.76 
404  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  ÖSA    25m  2:24.79 
329  Hanna Mirkhan  2003  AH9403  VÄRNAMO SS    25m  2:27.35 
365  Sanna Bodsjö  2003  AD6203  VÄXJÖ SS    25m  2:28.94 
162  Tuva Pålsson  2003  AC8803  KARLSKRONA    25m  2:30.70 

 
Heat 16 (17) (14 - 15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
295  Tuva Rosebrink  2001  AJ7601  SKÖVDE SS    25m  2:13.83 
277  Micaela Jönsson  2001  AD3801  S 71    25m  2:13.59 
399  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    25m  2:12.44 
73  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING    25m  2:05.49 
281  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    25m  2:10.23 
208  Elin Gunnarsson  2002  AJ6802  LASS    25m  2:12.65 
293  Ida Lövgren  2001  AB2801  SKÖVDE SS    25m  2:13.78 
235  Alice Thörnros  2001  AT8601  LASS    25m  2:15.31 

 
Heat 17 (17) (16 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
212  Sofia Henell  1997  AD0297  LASS    25m  2:06.18 
424  Tiffani Segerbrand  1999  AI0699  SS04    25m  2:05.10 
449  Camilla Rimmereide  2000    Ullensaker    50m  2:03.35 
57  Hanna Eriksson  1999  AD2499  JÖNKÖPING    25m  2:01.50 
287  Louise Hjalmarsson  1997  AV8697  SKÖVDE SS    25m  2:01.68 
120  Miranda Arvidsson  1998  AJ5298  KALMAR SS    25m  2:04.28 
111  Alma Thormalm  1996  AA0296  JÖNKÖPING    25m  2:05.88 
302  Ebba Rosenquist  1989  AI6489  SKK    25m  2:06.21 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner