2019-10-23   18:30:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Östsvenska GP

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  Östsvenska GP    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  08:22   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
55  Elin Engqvist  2005  AK8405  JÖNKÖPING    50m   
20  Agnes Torén  2003  BE2603  ANDERSTORP    25m  1:54.93 
11  Ebba Kemper  2004  BA6404  ANDERSTORP    25m  2:03.59 
74  Ida Jonsson  2005  AJ8405  JÖNKÖPING    50m   
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Ellinor Andersson  2003  BB4203  ALVESTA SS    25m  1:51.35 
114  Lisa Wretling  2004  AW9604  JÖNKÖPING    25m  1:49.92 
258  Nora Björklund  2003  BA4803  OSKARSHAMN    25m  1:44.75 
271  Linnéa Skärkarl  2001  BG9801  OSKARSHAMN    25m  1:43.63 
105  Jonna Starkenberg  2002  BA5802  JÖNKÖPING    25m  1:44.42 
53  Kim Ekman  2004  BN8204  JÖNKÖPING    25m  1:46.28 
128  Elin Jämtin  2003  BL6803  KALMAR SS    25m  1:50.69 
68  Cajsa Hulusjö  2004  BD8204  JÖNKÖPING    25m  1:51.38 

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
116  Ella Åkesson  2003  BL0203  JÖNKÖPING    25m  1:43.50 
Wilma Åstrand  2002  AR6402  ALVESTA SS    25m  1:41.33 
67  Moa Holmquist  2004  AG1604  JÖNKÖPING    25m  1:36.93 
98  Ida Rudelius  2004  AM7204  JÖNKÖPING    25m  1:35.88 
22  Tina Evertsson  2000  BE5600  EKSJÖ SLS    25m  1:36.86 
Tove Gustafsson  2004  AH7204  ALVESTA SS    25m  1:37.15 
321  Tindra Åkerblom  2003  AH7603  HVETLANDA    25m  1:42.28 
17  Annie Seppälä  2004  BD6804  ANDERSTORP    25m  1:43.63 

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
359  Tilda Arthursson  2003  BD7603  VÄXJÖ SS    25m  1:34.58 
36  Alba Arberg  2005  AA1405  JÖNKÖPING    25m  1:34.50 
243  Biborka Nagy  1998  BO5498  LJUNGBY SS    25m  1:33.36 
443  Marita Fjelland Leknesund  1999    Ullensaker    50m  1:31.67 
161  Sarah Petersson  2003  AC7803  KARLSKRONA    25m  1:31.93 
96  Nora Rogö  2004  AW7604  JÖNKÖPING    25m  1:33.47 
251  Emilia Eriksson  2004  AG3604  MOTALA SS    25m  1:34.54 
153  Trulsa Holm  2001  BG2601  KARLSKRONA    25m  1:35.60 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
312  Thea Lindman  2003  AC8203  HVETLANDA    25m  1:31.17 
219  Darja Koutchinskaia  2003  AQ5203  LASS    25m  1:30.28 
123  Anna Hofer  2000  BQ4600  KALMAR SS    25m  1:30.00 
214  Alva Högberg  2002  BF0202  LASS    25m  1:29.34 
338  Maria Björnberg  1998  AK2698  VÄSTERVIK    25m  1:29.79 
113  Felicia Tubbin  2003  BK3203  JÖNKÖPING    25m  1:30.01 
332  Clara Rönnäng  2001  BM9801  VÄRNAMO SS    50m  1:30.96 
430  Sirin Andrea Hamoudeh  2001    Elverum    25m  1:31.44 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Matilda Mild  2001  AK1401  ANDERSTORP    50m  1:28.95 
110  Evelina Thollström  1999  BQ1299  JÖNKÖPING    25m  1:28.49 
181  Belinda Vedlugaite  2000  BK5200  KLIPPAN    25m  1:28.31 
382  Liv Widqvist  1999  AP6699  VÄXJÖ SS    25m  1:27.77 
319  Alva Steindl  2002  AC3402  HVETLANDA    25m  1:28.03 
259  Iza Delibaltas  1999  BK1899  OSKARSHAMN    25m  1:28.36 
261  Maria Duong  2001  BD7201  OSKARSHAMN    25m  1:28.60 
210  Olivia Gustafsson  2004  AA8604  LASS    25m  1:28.96 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Julia Åstrand  1999  AT7499  ALVESTA SS    50m  1:26.28 
118  Lisa Andersson  2001  BC0601  KALMAR SS    25m  1:25.56 
130  Leia Karlsson  2002  AR2202  KALMAR SS    25m  1:25.39 
209  Johanna Gunnarsson  1999  BA5699  LASS    25m  1:24.31 
220  Lovisa Lampi  1999  AQ4899  LASS    25m  1:24.65 
174  Alice Bengtsson  2000  AM0200  KLIPPAN    25m  1:25.42 
439  Silje Ingedotter Øyen  1995    Elverum    25m  1:25.61 
176  Jennie Johansson  2001  AX0401  KLIPPAN    25m  1:26.30 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
341  Emma Juneskog  1998  AU2298  VÄSTERVIK    25m  1:23.49 
215  Felicia Järvikari  2002  AH9802  LASS    25m  1:23.08 
290  Linn Kramer  2001  AD8801  SKÖVDE SS    25m  1:21.83 
433  Kamilla Kleppang  2000    Elverum    25m  1:21.48 
391  Miranda Ingvarsson  2001  AE6401  ÄNGELHOLM    25m  1:21.68 
147  Elin Waara  1997  BD3497  KARLSKO SF    25m  1:22.58 
175  Gabriella Henriksson  2000  AS8400  KLIPPAN    25m  1:23.11 
49  Emmie Davis  2002  AK7202  JÖNKÖPING    25m  1:23.57 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
236  Erika Tudegård  2001  AR8801  LASS    25m  1:21.33 
152  Disa Gladher  2002  AA2202  KARLSKRONA    25m  1:20.63 
422  Rebecca Höglind  1998  AL7898  SS04    25m  1:19.91 
428  Millie Haga Famestad  1999    Elverum    25m  1:19.60 
413  Lina Nederman  2000  AP0600  ÖSA    25m  1:19.73 
100  Nadija Sabic  2002  AI7802  JÖNKÖPING    25m  1:20.18 
314  Elin Ljunggren  2000  AC5200  HVETLANDA    25m  1:21.27 
144  Tilde Wolfgang  2001  AH7601  KALMAR SS    25m  1:21.38 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
240  Lena Årebo  2002  AJ1202  LASS    25m  1:19.33 
452  Thea Skjæveland  1999    Ullensaker    50m  1:19.15 
191  Tilde Morin  2002  AM5202  SK LAXEN    25m  1:17.72 
276  Felicia Huynh  2000  AW8400  S 71    50m  1:16.05 
412  Ida Nederman  2000  AU7400  ÖSA    25m  1:17.52 
451  Elise Skjæveland  1997    Ullensaker    50m  1:18.58 
205  Elise Gidlöf  1999  AI8499  LASS    25m  1:19.21 
416  Filippa Berndtson  1997  BD4297  SS04    25m  1:19.51 

 
Heat 11 (13) (13 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
63  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    25m  1:25.82 
143  Tea Winblad  2004  AH7404  KALMAR SS    25m  1:24.87 
296  Hilja Schimmel  2003  AV3603  SKÖVDE SS    25m  1:18.41 
325  Tone Sandsjö  2003  AF5403  WISBY SS    25m  1:12.54 
213  Wilma Holmertz  2003  AD1803  LASS    25m  1:16.00 
461  Nellie Myrlander  2003  AA9203  NÄSSJÖ    25m  1:23.28 
385  Emmie Andersson  2003  AR1403  ÄNGELHOLM    25m  1:25.60 
46  Wilma Carlheim  2003  AI6403  JÖNKÖPING    25m  1:26.35 

 
Heat 12 (13) (14 - 15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
172  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  1:16.37 
241  Edith Axelsson-Wiesel  2002  AO3602  LJUNGBY SS    25m  1:14.85 
281  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    25m  1:14.82 
73  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING    25m  1:12.71 
411  Julia Månsson  2002  BL9202  ÖSA    25m  1:13.42 
384  Clara Örnhem  2002  AE2402  VÄXJÖ SS    25m  1:14.85 
277  Micaela Jönsson  2001  AD3801  S 71    25m  1:15.04 
340  Thea Ekström  2001  AW5801  VÄSTERVIK    25m  1:17.17 

 
Heat 13 (13) (16 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
349  Agnes Wedel  2000  AX7200  VÄSTERVIK    25m  1:15.10 
38  Nilla Atzmannstorfer  1998  AB6498  JÖNKÖPING    25m  1:13.82 
278  Victoria Jönsson  1999  AS7499  S 71    25m  1:12.98 
112  Klara Thormalm  1998  AA4898  JÖNKÖPING    25m  1:08.57 
423  Sophia Norén  1998  AN9698  SS04    25m  1:12.75 
62  Emma Hansson  1998  AP1498  JÖNKÖPING    25m  1:13.61 
206  Emelie Gidlöf  1997  AF6697  LASS    25m  1:14.19 
192  Fanny Nilsson  1998  AT9498  SK LAXEN    25m  1:15.62 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner