2019-08-25   08:53:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Östsvenska GP

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

2_S
Gren 2, 200m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
57  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  2:01.50   
287  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  2:01.68   
449  Rimmereide Camilla  2000  Ullensaker    50 m  2:03.35   
120  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  25 m  2:04.28   
424  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  25 m  2:05.10   
73  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  2:05.49   
111  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  25 m  2:05.88   
212  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  25 m  2:06.18   
302  Rosenquist Ebba  1989  SKK  AI6489  25 m  2:06.21   
10  283  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  2:07.29   
11  86  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  25 m  2:08.02   
12  112  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  25 m  2:08.47   
13  445  Somogyi Hoseth Emilia  2000  Ullensaker    50 m  2:09.58   
14  308  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  25 m  2:10.09   
15  281  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  2:10.23   
16  224  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  25 m  2:10.72   
17  28  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:10.98   
18  297  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  25 m  2:11.57   
19  325  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  2:11.76   
20  292  Lundgren Emma  2000  SKÖVDE SS  AG7400  25 m  2:11.90   
21  419  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  25 m  2:12.31   
22  399  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  2:12.44   
23  376  Johnsson Johanna  1997  VÄXJÖ SS  AA6297  25 m  2:12.46   
24  208  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  2:12.65   
25  94  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  25 m  2:13.02   
26  277  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  2:13.59   
27  293  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  2:13.78   
28  295  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  2:13.83   
29  257  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  25 m  2:13.87   
30  273  Andreasson Emilia  1996  S 71  AC4296  25 m  2:14.55   
31  447  Melstein Johannessen Camilla  2000  Ullensaker    50 m  2:14.64   
32  95  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  2:15.13   
33  235  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  2:15.31   
34  279  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  2:15.32   
35  442  Aspegren Timea  2002  Ullensaker    50 m  2:15.42   
36  379  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  2:15.78   
37  97  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  2:16.18   
38  196  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  2:16.84   
39  450  Granhaug Rotevtn Vår  2002  Ullensaker    50 m  2:17.14   
40  231  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  2:17.39   
41  183  Bergstedt Moa  2000  SK LAXEN  AV1400  25 m  2:17.43   
42  29  Östling Emmy  2001  FALUN  AI8401  25 m  2:17.49   
43  300  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  25 m  2:17.89   
44  432  Erikka Holberg Oda  2002  Elverum    25 m  2:17.95   
45  370  Elingfors Fanny  1998  VÄXJÖ SS  AU8298  25 m  2:18.21   
46  284  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  2:18.23   
47  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  25 m  2:18.44   
48  362  Bergström Ebba  2000  VÄXJÖ SS  AZ3200  25 m  2:18.70   
49  418  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  25 m  2:18.80   
50  146  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  2:18.88   
51  187  Johansson Petronella  2000  SK LAXEN  AW0600  25 m  2:19.47   
52  309  Danlid Wilma  2000  HVETLANDA  AR2200  25 m  2:19.92   
53  384  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  25 m  2:20.47   
54  35  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  2:21.09   
55  290  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  25 m  2:21.10   
56  339  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  25 m  2:21.51   
57  Kaltak Lamia  2001  ALVESTA SS  AP3201  25 m  2:21.93   
58  453  Syrrist Henriette  2000  Ullensaker    50 m  2:22.90   
59  414  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  2:23.50   
60  410  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  2:23.65   
61  129  Jämtin Emmy  2000  KALMAR SS  AM5400  25 m  2:23.71   
62  275  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  25 m  2:24.21   
63  225  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  2:24.32   
64  Drincic Adna  2001  ALVESTA SS  AP5201  25 m  2:24.72   
65  404  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  2:24.79   
66  125  Jaensson Sofie  1997  KALMAR SS  AM5697  25 m  2:24.97   
67  286  Helgesson Sara  2000  SKÖVDE SS  AX5400  25 m  2:25.23   
68  174  Bengtsson Alice  2000  KLIPPAN  AM0200  25 m  2:25.47   
69  213  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  2:26.24   
70  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  25 m  2:26.40   
71  329  Mirkhan Hanna  2003  VÄRNAMO SS  AH9403  25 m  2:27.35   
72  360  Augustsson Vendela  2000  VÄXJÖ SS  AZ6200  25 m  2:27.72   
73  169  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  2:27.80   
74  334  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  2:28.12   
75  405  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  2:28.37   
76  365  Bodsjö Sanna  2003  VÄXJÖ SS  AD6203  25 m  2:28.94   
77  109  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  2:29.43   
78  382  Widqvist Liv  1999  VÄXJÖ SS  AP6699  25 m  2:29.90   
79  426  Sofie Almås Emma  1999  Elverum    25 m  2:30.45   
80  162  Pålsson Tuva  2003  KARLSKRONA  AC8803  25 m  2:30.70   
81  232  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  2:30.89   
82  440  Ingedotter Øyen Sina  2004  Elverum    25 m  2:30.94   
83  16  Mild Matilda  2001  ANDERSTORP  AK1401  25 m  2:30.95   
84  39  Augustsson Celie  2004  JÖNKÖPING  AG2604  25 m  2:31.28   
85  67  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  2:31.77   
86  145  Wranå Ella  2001  KALMAR SS  AH1801  25 m  2:31.78   
87  156  Ljungcrantz Emma  2001  KARLSKRONA  AR7401  25 m  2:32.88   
88  121  Fröstberg Jenny  2002  KALMAR SS  AD1602  25 m  2:34.71   
89  219  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  2:34.79   
90  313  Ljunggren Agnes  1999  HVETLANDA  AD8699  25 m  2:35.38   
91  118  Andersson Lisa  2001  KALMAR SS  BC0601  25 m  2:35.41   
92  138  Nordén Tilda  2001  KALMAR SS  BP6601  25 m  2:35.41   
93  434  Beachell Myki Julia  1998  Elverum    25 m  2:35.82   
94  106  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  2:36.90   
95  340  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  25 m  2:37.30   
96  369  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VÄXJÖ SS  BC2604  25 m  2:37.39   
97  88  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  2:37.64   
98  69  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING  BG4201  25 m  2:37.97   
99  458  Flaa Lisa  2002  NÄSSJÖ  AC3102  25 m  2:38.56   
100  392  Jarbsjö Bianca  2003  ÄNGELHOLM  AI6603  25 m  2:38.62   
101  393  Jensen Inez  2001  ÄNGELHOLM  BI8201  25 m  2:39.37   
102  54  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  2:40.62   
103  459  Jansson Thea  2003  NÄSSJÖ  AO1603  25 m  2:41.18   
104  159  Nyblom Astrid  2002  KARLSKRONA  AV6402  25 m  2:42.28   
105  311  Henrysson Julia  2000  HVETLANDA  AW9400  25 m  2:42.42   
106  98  Rudelius Ida  2004  JÖNKÖPING  AM7204  25 m  2:42.94   
107  271  Skärkarl Linnéa  2001  OSKARSHAMN  BG9801  25 m  2:45.10   
108  343  Liljeblad Emelie  2002  VÄSTERVIK  BM5802  25 m  2:45.77   
109  388  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  2:45.82   
110  261  Duong Maria  2001  OSKARSHAMN  BD7201  25 m  2:47.31   
111  245  Palencsar Heidi  2002  LJUNGBY SS  AF8602  25 m  2:48.01   
112  96  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING  AW7604  25 m  2:48.34   
113  46  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  2:49.20   
114  113  Tubbin Felicia  2003  JÖNKÖPING  BK3203  25 m  2:50.12   
115  390  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  25 m  2:51.12   
116  265  Johansson Matilda  2001  OSKARSHAMN  BD6201  25 m  2:51.54   
117  394  Kronkvist Elin  2004  ÄNGELHOLM  AG6204  25 m  2:54.32   
118  258  Björklund Nora  2003  OSKARSHAMN  BA4803  25 m  3:02.00   
119  36  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING  AA1405  50 m  3:02.43   
120  20  Torén Agnes  2003  ANDERSTORP  BE2603  25 m  3:05.67   
121  Andersson Ellinor  2003  ALVESTA SS  BB4203  25 m  3:09.90   
122  105  Starkenberg Jonna  2002  JÖNKÖPING  BA5802  25 m  3:17.92   
123  116  Åkesson Ella  2003  JÖNKÖPING  BL0203  25 m  3:26.47   
124  53  Ekman Kim  2004  JÖNKÖPING  BN8204  25 m  3:27.29   
125  68  Hulusjö Cajsa  2004  JÖNKÖPING  BD8204  25 m  3:35.72   
126  11  Kemper Ebba  2004  ANDERSTORP  BA6404  50 m     
127  19  Stavås Hanna  2001  ANDERSTORP  AK5201  50 m     
128  33  Andersson Tilda  2006  JÖNKÖPING  AA9206  50 m     
129  55  Engqvist Elin  2005  JÖNKÖPING  AK8405  50 m     
130  74  Jonsson Ida  2005  JÖNKÖPING  AJ8405  50 m     
131  332  Rönnäng Clara  2001  VÄRNAMO SS  BM9801  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  08:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner