2019-11-20   04:58:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Östsvenska GP

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 2

Heatlista Gren 11
Heatlista 
 
  Tävling  Östsvenska GP    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  14:41   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
 
Gren 11, 200m Medley Damer  Finaler (17) 
Heat 1 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
143  Tea Winblad  2004  AH7404  KALMAR SS    50m   
159  Astrid Nyblom  2002  AV6402  KARLSKRONA    50m   
68  Cajsa Hulusjö  2004  BD8204  JÖNKÖPING    50m   
74  Ida Jonsson  2005  AJ8405  JÖNKÖPING    50m   
11  Ebba Kemper  2004  BA6404  ANDERSTORP    50m   
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
53  Kim Ekman  2004  BN8204  JÖNKÖPING    50m   
Ellinor Andersson  2003  BB4203  ALVESTA SS    25m  3:22.67 
271  Linnéa Skärkarl  2001  BG9801  OSKARSHAMN    25m  3:20.34 
259  Iza Delibaltas  1999  BK1899  OSKARSHAMN    25m  3:17.61 
394  Elin Kronkvist  2004  AG6204  ÄNGELHOLM    25m  3:18.51 
321  Tindra Åkerblom  2003  AH7603  HVETLANDA    25m  3:22.19 
116  Ella Åkesson  2003  BL0203  JÖNKÖPING    25m  3:35.61 
55  Elin Engqvist  2005  AK8405  JÖNKÖPING    50m   

 
Heat 3 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
114  Lisa Wretling  2004  AW9604  JÖNKÖPING    25m  3:12.37 
96  Nora Rogö  2004  AW7604  JÖNKÖPING    25m  3:10.85 
113  Felicia Tubbin  2003  BK3203  JÖNKÖPING    25m  3:07.77 
153  Trulsa Holm  2001  BG2601  KARLSKRONA    25m  3:05.99 
312  Thea Lindman  2003  AC8203  HVETLANDA    25m  3:06.33 
388  Nelly Hansson  2004  AG9204  ÄNGELHOLM    25m  3:10.26 
359  Tilda Arthursson  2003  BD7603  VÄXJÖ SS    25m  3:12.30 
258  Nora Björklund  2003  BA4803  OSKARSHAMN    25m  3:13.32 

 
Heat 4 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
369  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  BC2604  VÄXJÖ SS    25m  3:05.23 
36  Alba Arberg  2005  AA1405  JÖNKÖPING    25m  3:03.53 
123  Anna Hofer  2000  BQ4600  KALMAR SS    25m  3:01.05 
Tove Gustafsson  2004  AH7204  ALVESTA SS    25m  3:00.71 
385  Emmie Andersson  2003  AR1403  ÄNGELHOLM    25m  3:01.02 
261  Maria Duong  2001  BD7201  OSKARSHAMN    25m  3:02.86 
157  Aurora Nilsson  2002  AL9602  KARLSKRONA    25m  3:03.71 
98  Ida Rudelius  2004  AM7204  JÖNKÖPING    25m  3:05.88 

 
Heat 5 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
210  Olivia Gustafsson  2004  AA8604  LASS    25m  2:58.11 
443  Marita Fjelland Leknesund  1999    Ullensaker    50m  2:55.95 
338  Maria Björnberg  1998  AK2698  VÄSTERVIK    25m  2:55.31 
138  Tilda Nordén  2001  BP6601  KALMAR SS    25m  2:53.75 
214  Alva Högberg  2002  BF0202  LASS    25m  2:54.61 
110  Evelina Thollström  1999  BQ1299  JÖNKÖPING    25m  2:55.33 
459  Thea Jansson  2003  AO1603  NÄSSJÖ    25m  2:56.52 
176  Jennie Johansson  2001  AX0401  KLIPPAN    25m  3:00.35 

 
Heat 6 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
46  Wilma Carlheim  2003  AI6403  JÖNKÖPING    25m  2:52.70 
16  Matilda Mild  2001  AK1401  ANDERSTORP    25m  2:52.33 
88  Matilda Nilsson  2004  AD0804  JÖNKÖPING    25m  2:51.80 
183  Moa Bergstedt  2000  AV1400  SK LAXEN    25m  2:49.07 
109  Tilda Tellfjord  2003  AC9203  JÖNKÖPING    25m  2:50.66 
10  Jennifer Jingmark  2003  AO0603  ANDERSTORP    25m  2:52.07 
458  Lisa Flaa  2002  AC3102  NÄSSJÖ    25m  2:52.49 
219  Darja Koutchinskaia  2003  AQ5203  LASS    25m  2:52.83 

 
Heat 7 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
382  Liv Widqvist  1999  AP6699  VÄXJÖ SS    25m  2:47.37 
433  Kamilla Kleppang  2000    Elverum    25m  2:47.27 
232  Thilde Smedbäck  2004  AD3404  LASS    25m  2:46.18 
49  Emmie Davis  2002  AK7202  JÖNKÖPING    25m  2:45.47 
291  Molly Lund  2005  AB6605  SKÖVDE SS    25m  2:46.05 
172  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  2:46.42 
365  Sanna Bodsjö  2003  AD6203  VÄXJÖ SS    25m  2:47.34 
360  Vendela Augustsson  2000  AZ6200  VÄXJÖ SS    25m  2:48.37 

 
Heat 8 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
393  Inez Jensen  2001  BI8201  ÄNGELHOLM    25m  2:44.72 
340  Thea Ekström  2001  AW5801  VÄSTERVIK    25m  2:43.92 
169  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    25m  2:42.98 
411  Julia Månsson  2002  BL9202  ÖSA    25m  2:41.99 
314  Elin Ljunggren  2000  AC5200  HVETLANDA    25m  2:42.32 
146  Elin Håkansson  1997  BL4697  KARLSKO SF    25m  2:43.59 
Adna Drincic  2001  AP5201  ALVESTA SS    25m  2:44.12 
198  Alice Almén  2001  AI0801  LASS    25m  2:44.89 

 
Heat 9 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
236  Erika Tudegård  2001  AR8801  LASS    25m  2:40.25 
286  Sara Helgesson  2000  AX5400  SKÖVDE SS    25m  2:39.55 
422  Rebecca Höglind  1998  AL7898  SS04    25m  2:38.75 
62  Emma Hansson  1998  AP1498  JÖNKÖPING    25m  2:38.40 
141  Anna Sjölund  2000  AG8800  KALMAR SS    25m  2:38.40 
453  Henriette Syrrist  2000    Ullensaker    50m  2:39.13 
240  Lena Årebo  2002  AJ1202  LASS    25m  2:39.98 
414  Sandra Rääf  2000  AW8200  ÖSA    50m  2:40.27 

 
Heat 10 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
29  Emmy Östling  2001  AI8401  FALUN    25m  2:37.81 
273  Emilia Andreasson  1996  AC4296  S 71    25m  2:37.56 
432  Oda Erikka Holberg  2002    Elverum    25m  2:36.93 
339  Felicia Claesén  2001  BO4201  VÄSTERVIK    25m  2:36.49 
206  Emelie Gidlöf  1997  AF6697  LASS    25m  2:36.59 
355  Julia Holmberg  2002  AE4402  VÄSTERÅS    25m  2:37.49 
205  Elise Gidlöf  1999  AI8499  LASS    25m  2:37.74 
220  Lovisa Lampi  1999  AQ4899  LASS    25m  2:38.08 

 
Heat 11 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
170  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  2:35.37 
Julia Åstrand  1999  AT7499  ALVESTA SS    25m  2:34.11 
131  Ellen Lindeby  1999  AB9699  KALMAR SS    25m  2:33.64 
97  Emma Roos  1999  AB7899  JÖNKÖPING    25m  2:33.48 
423  Sophia Norén  1998  AN9698  SS04    25m  2:33.62 
100  Nadija Sabic  2002  AI7802  JÖNKÖPING    25m  2:33.91 
410  Clara Momats  2000  AG9800  ÖSA    25m  2:34.12 
235  Alice Thörnros  2001  AT8601  LASS    25m  2:35.77 

 
Heat 12 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
164  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSKRONA    25m  2:33.23 
307  Hanna Sangfelt  1997  AC4497  TÄBY SIM    25m  2:31.94 
196  Mellie Wijk  2002  AM1602  SK LAXEN    25m  2:31.69 
412  Ida Nederman  2000  AU7400  ÖSA    25m  2:31.32 
445  Emilia Somogyi Hoseth  2000    Ullensaker    50m  2:31.34 
413  Lina Nederman  2000  AP0600  ÖSA    25m  2:31.74 
364  Saga Bodsjö  2002  AE1402  VÄXJÖ SS    25m  2:32.96 
293  Ida Lövgren  2001  AB2801  SKÖVDE SS    50m  2:33.34 

 
Heat 13 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
283  Nikki Brockmar  1999  AR2299  SKÖVDE SS    25m  2:31.10 
452  Thea Skjæveland  1999    Ullensaker    50m  2:31.06 
356  Edith Jernstedt  2002  AG1202  VÄSTERÅS    25m  2:29.84 
424  Tiffani Segerbrand  1999  AI0699  SS04    25m  2:29.70 
376  Johanna Johnsson  1997  AA6297  VÄXJÖ SS    25m  2:29.73 
95  Elin Ristl  1999  AD1499  JÖNKÖPING    25m  2:30.20 
215  Felicia Järvikari  2002  AH9802  LASS    25m  2:31.06 
384  Clara Örnhem  2002  AE2402  VÄXJÖ SS    25m  2:31.18 

 
Heat 14 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
257  Isabelle Wrejde  1999  AV5299  SK NEPTUN    25m  2:29.10 
349  Agnes Wedel  2000  AX7200  VÄSTERVIK    25m  2:28.33 
276  Felicia Huynh  2000  AW8400  S 71    25m  2:27.86 
451  Elise Skjæveland  1997    Ullensaker    50m  2:25.95 
86  Alice Müllern  1998  AQ7498  JÖNKÖPING    25m  2:27.64 
418  Mathilda Eriksson  2001  AE2201  SS04    25m  2:28.04 
277  Micaela Jönsson  2001  AD3801  S 71    25m  2:28.37 
302  Ebba Rosenquist  1989  AI6489  SKK    25m  2:29.60 

 
Heat 15 (17) (13 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
289  Nikita Kapron  2003  AL2803  SKÖVDE SS    25m  2:40.73 
296  Hilja Schimmel  2003  AV3603  SKÖVDE SS    25m  2:36.60 
63  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    25m  2:35.30 
325  Tone Sandsjö  2003  AF5403  WISBY SS    25m  2:29.19 
405  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    25m  2:35.21 
216  Vera Karlsson  2003  AI8403  LASS    25m  2:36.44 
213  Wilma Holmertz  2003  AD1803  LASS    25m  2:38.11 
461  Nellie Myrlander  2003  AA9203  NÄSSJÖ    25m  2:41.86 

 
Heat 16 (17) (14 - 15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
450  Vår Granhaug Rotevtn  2002    Ullensaker    50m  2:27.51 
295  Tuva Rosebrink  2001  AJ7601  SKÖVDE SS    25m  2:27.00 
281  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    25m  2:25.08 
73  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING    25m  2:20.18 
357  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS    25m  2:25.03 
191  Tilde Morin  2002  AM5202  SK LAXEN    25m  2:25.10 
457  Maria Hovland  2002    Moss SK    50m  2:27.48 
354  Malin Eklund  2001  AL9201  VÄSTERÅS    25m  2:27.69 

 
Heat 17 (17) (16 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
396  Hanna Rosvall  2000  AM7200  ÄNGELHOLM    25m  2:21.71 
27  Sara Junevik  2000  AL3400  FALUN    25m  2:21.21 
112  Klara Thormalm  1998  AA4898  JÖNKÖPING    25m  2:20.62 
111  Alma Thormalm  1996  AA0296  JÖNKÖPING    25m  2:18.69 
28  Elin Svärd  1998  AL9498  FALUN    25m  2:20.28 
274  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71    25m  2:20.84 
57  Hanna Eriksson  1999  AD2499  JÖNKÖPING    25m  2:21.42 
449  Camilla Rimmereide  2000    Ullensaker    50m  2:23.40 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  14:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner