2020-02-19   20:21:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Östsvenska GP

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 4

Heatlista Gren 28
Heatlista 
 
  Tävling  Östsvenska GP    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  13:45   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
 
Gren 28, 200m Medley Herrar  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
56  Gabriel Eriksson  2004  AT2504  JÖNKÖPING    50m   
81  Jakob Lindström  2005  AE6105  JÖNKÖPING    50m   
41  David Bergqvist  2005  AA7505  JÖNKÖPING    25m  3:40.24 
371  Alvin Eriksson  2003  AQ3703  VÄXJÖ SS    25m  3:08.73 
397  Noa Rydén  2004  AC6304  ÄNGELHOLM    25m  3:10.15 
104  Jakob Starkenberg  2004  AI8104  JÖNKÖPING    50m   
117  Melker Åkesson  2006  AB8306  JÖNKÖPING    50m   
52  Victor Ekblad  2004  AJ5304  JÖNKÖPING    50m   

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
34  Phille Andersson Sandwall  2003  AG0303  JÖNKÖPING    25m  3:03.09 
61  Max Grubesic  2004  AH8104  JÖNKÖPING    25m  3:00.89 
25  Oskar Lindemalm  2002  AQ9702  EKSJÖ SLS    25m  2:59.88 
42  Ricky Bergwall  2002  AN9102  JÖNKÖPING    25m  2:58.68 
85  Bartosz Michno  2000  AZ9100  JÖNKÖPING    25m  2:58.74 
158  Elias Nilsson  2002  AD9502  KARLSKRONA    25m  3:00.14 
267  Ossian Lagström  2003  AH0303  OSKARSHAMN    25m  3:02.07 
24  Oscar Johnsson  2002  AG9504  EKSJÖ SLS    25m  3:05.43 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
64  Anton Hegmegi  2005  AA2105  JÖNKÖPING    25m  2:57.05 
381  Emanuel Tidåsen  2002  AQ3702  VÄXJÖ SS    25m  2:55.63 
398  Gustaf Stokholm  2004  AD8504  ÄNGELHOLM    25m  2:54.75 
387  Oscar Grönborg  2002  AH8102  ÄNGELHOLM    25m  2:47.40 
374  Gustav Hammarstedt  2002  AL1302  VÄXJÖ SS    25m  2:48.26 
377  Felix Kelemit  2001  AN8901  VÄXJÖ SS    25m  2:55.05 
167  Jakob Werner  2000  AN3100  KARLSKRONA    25m  2:56.28 
438  Martin Kregnes Søstuen  2002    Elverum    25m  2:57.08 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
437  Rick Sol  2001    Elverum    25m  2:46.77 
444  Christoffer Hammer  2002    Ullensaker    50m  2:45.88 
202  Elias Axelsson  2002  AJ9102  LASS    25m  2:44.45 
436  Roberts Rostoks  2000    Elverum    25m  2:39.89 
13  Karol Kucharczyk  2000  AW8700  ANDERSTORP    25m  2:43.29 
448  Velte Støten Kokkim  2002    Ullensaker    50m  2:45.19 
122  Gusten Helgesson  2002  AR3302  KALMAR SS    25m  2:46.77 
323  Jesper Granath  2002  AM5902  WISBY SS    25m  2:46.83 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
234  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    25m  2:38.71 
264  Herman Johansson  2000  AC7300  OSKARSHAMN    25m  2:34.38 
126  Sean Jentz  1996  AP7996  KALMAR SS    25m  2:31.44 
108  Viktor Svan  2000  AH0300  JÖNKÖPING    25m  2:29.64 
337  Axel Björnberg  2000  AK1900  VÄSTERVIK    25m  2:29.70 
372  Gustav Franzén  2000  AU1300  VÄXJÖ SS    25m  2:31.89 
400  Tim Baastad  2000  AM4700  ÖSA    25m  2:36.42 
223  Nicola Lundqvist  2002  AM0302  LASS    25m  2:39.61 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
431  Jens Fredrik Holberg  2000    Elverum    25m  2:26.89 
386  Mattias Andersson  1996  AP3196  ÄNGELHOLM    25m  2:26.13 
99  Ishak Sabic  1999  AI9999  JÖNKÖPING    25m  2:25.93 
154  Elias Kromnow  1999  AL5799  KARLSKRONA    25m  2:22.81 
135  Kristoffer Loo  1997  AH0197  KALMAR SS    25m  2:25.34 
373  Hans Gustafsson  2000  AS5900  VÄXJÖ SS    25m  2:25.96 
179  Jonathan Skog  2000  AB0900  KLIPPAN    25m  2:26.71 
378  Oskar Löfsved  1999  AK2599  VÄXJÖ SS    25m  2:27.56 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
462  William Myrlander  1997  AA1197  NÄSSJÖ    25m  2:18.29 
207  Mattias Grynning  1999  AJ0599  LASS    25m  2:16.32 
87  Erik Nicklasson  1998  AG2598  JÖNKÖPING    25m  2:15.20 
344  Erik Ohlsén  2000  AF4300  VÄSTERVIK    25m  2:15.06 
80  David Larsson  1996  AH7196  JÖNKÖPING    25m  2:15.15 
201  Tom Andersson  1998  AK2598  LASS    25m  2:15.84 
429  Nickolai Fredheim  2000    Elverum    25m  2:17.98 
304  Filip Hedman  1998  AO1598  TÄBY SIM    50m  2:21.14 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
417  Edward Eliasson  1997  AP5397  SS04    25m  2:14.57 
441  Henrik Aspegren  1999    Ullensaker    50m  2:13.55 
282  Alexander Trudov  1999  AT5399  S 71    25m  2:12.64 
305  David Kruthammar  1997  AN6197  TÄBY SIM    25m  2:11.48 
320  Anton Steindl  2000  AB2900  HVETLANDA    25m  2:12.08 
454  Håkon Syrrist  2000    Ullensaker    50m  2:13.26 
15  Gustaf Mild  1997  AE6397  ANDERSTORP    25m  2:14.31 
203  Petter Cyrén  1996  AU8796  LASS    25m  2:14.98 

 
Heat 9 (11) (13 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
239  Erik Wallin  2003  AH0103  LASS    25m  2:47.36 
380  Anton Strand  2003  AH8903  VÄXJÖ SS    25m  2:45.85 
446  Mathias Somogyi Hoseth  2003    Ullensaker    50m  2:33.66 
148  Axel Auer  2003  AB8103  KARLSKRONA    25m  2:31.40 
101  Job Sanders  2003  AF2703  JÖNKÖPING    25m  2:31.58 
263  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    25m  2:34.70 
260  Henrik Duong  2003  AC1303  OSKARSHAMN    25m  2:46.31 
165  William Svensson  2003  AB9103  KARLSKRONA    25m  2:52.89 

 
Heat 10 (11) (14 - 15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
361  Oskar Axandersson  2002  AN7502  VÄXJÖ SS    25m  2:34.17 
420  Johan Hennert  2001  AL6901  SS04    25m  2:26.53 
12  William Kerman  2001  AA6501  ANDERSTORP    25m  2:20.89 
324  Linus Kahl  2001  AE1501  WISBY SS    25m  2:15.36 
352  Johan Brewitz  2001  AH2101  VÄSTERÅS    25m  2:18.59 
333  Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    25m  2:20.96 
301  Daniel Öhman  2002  AL9302  SKÖVDE SS    25m  2:30.09 
427  Sondre Jakob Bratli  2001    Elverum    25m  2:37.33 

 
Heat 11 (11) (16 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
78  Henry Kerman  1997  AI6597  JÖNKÖPING    25m  2:08.56 
59  Filip Grimberg  1998  AL0198  JÖNKÖPING    25m  2:04.55 
58  Daniel Forndal  1997  AB5797  JÖNKÖPING    25m  2:02.61 
30  Petter Fredriksson  1997  AJ4197  SK HAJEN    25m  2:00.69 
303  Oskar Ericsson  1997  AF9397  TÄBY SIM    25m  2:01.75 
306  Daniel Räisänen  1999  AE0199  TÄBY SIM    25m  2:03.75 
83  Albin Lövgren  1999  AC0199  JÖNKÖPING    25m  2:06.40 
185  Dennis Dukic  2000  AC4500  SK LAXEN    25m  2:09.40 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner