2020-02-26   15:14:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Östsvenska GP

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 4

Heatlista Gren 34
Heatlista 
 
  Tävling  Östsvenska GP    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  13:45   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
 
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
366  Kemal Cikota  2002  AS0102  VÄXJÖ SS    50m  3:07.24 
134  Alexander Loo  2001  AH7501  KALMAR SS    50m  2:57.78 
381  Emanuel Tidåsen  2002  AQ3702  VÄXJÖ SS    25m  2:48.59 
21  Victor Castenson  2000  AA9900  EKSJÖ SLS    25m  2:34.44 
288  Rasmus Johansson  2000  AI4700  SKÖVDE SS    25m  2:36.90 
202  Elias Axelsson  2002  AJ9102  LASS    25m  2:54.31 
200  Måns Andersson  2002  AH5102  LASS    25m  3:04.54 
85  Bartosz Michno  2000  AZ9100  JÖNKÖPING    50m  3:31.06 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
372  Gustav Franzén  2000  AU1300  VÄXJÖ SS    25m  2:29.59 
182  Johannes Andersson  1999  AM6999  SK LAXEN    25m  2:26.92 
142  Atis Stikáns  1999  AR8799  KALMAR SS    25m  2:25.52 
248  Garri Svensson  2000  AL4300  LJUNGBY SS    25m  2:22.85 
244  Gergö Nagy  1995  AZ6995  LJUNGBY SS    25m  2:23.55 
342  Jesper Jönsson  2000  AP2900  VÄSTERVIK    25m  2:26.43 
211  Gustav Henell  1999  AG1399  LASS    25m  2:27.19 
400  Tim Baastad  2000  AM4700  ÖSA    25m  2:31.42 

 
Heat 3 (5) (13 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
64  Anton Hegmegi  2005  AA2105  JÖNKÖPING    25m  2:51.67 
101  Job Sanders  2003  AF2703  JÖNKÖPING    25m  2:44.30 
263  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    25m  2:33.31 
239  Erik Wallin  2003  AH0103  LASS    25m  2:40.58 
148  Axel Auer  2003  AB8103  KARLSKRONA    25m  2:47.58 
266  Edvin Karlsson  2004  AO3904  OSKARSHAMN    50m   
               

 
Heat 4 (5) (14 - 15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
89  Eldin Nukovic  2002  AE5102  JÖNKÖPING    25m  2:47.79 
186  Julius Gustavsson  2002  AD0102  SK LAXEN    25m  2:38.62 
420  Johan Hennert  2001  AL6901  SS04    25m  2:19.34 
352  Johan Brewitz  2001  AH2101  VÄSTERÅS    25m  2:14.12 
333  Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    25m  2:19.30 
351  Felix Öberg  2001  AS9301  VÄSTERVIK    25m  2:24.41 
132  Carl Lingström  2002  AN7902  KALMAR SS    25m  2:44.83 
137  David Marcusson  2001  AU6701  KALMAR SS    25m  2:48.04 

 
Heat 5 (5) (16 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
207  Mattias Grynning  1999  AJ0599  LASS    25m  2:21.18 
409  Isak Meding  1998  AP2198  ÖSA    25m  2:16.28 
227  Daniel Olsson  1996  AF0396  LASS    25m  2:04.24 
92  Axel Pettersson  1995  AE8995  JÖNKÖPING    25m  1:54.81 
30  Petter Fredriksson  1997  AJ4197  SK HAJEN    25m  1:57.64 
80  David Larsson  1996  AH7196  JÖNKÖPING    25m  2:15.85 
124  Anton Hong  2000  AI8900  KALMAR SS    25m  2:17.58 
331  Robin Pettersson  2000  AD2500  VÄRNAMO SS    25m  2:21.35 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner