Program för Östsvenska GP
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 4
Heatlista Gren 34
|
Tävling |
Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
13:45 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
366 |
1 |
Kemal Cikota |
2002 |
AS0102 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
3:07.24 |
134 |
2 |
Alexander Loo |
2001 |
AH7501 |
KALMAR SS |
|
50m |
2:57.78 |
381 |
3 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
AQ3702 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:48.59 |
21 |
4 |
Victor Castenson |
2000 |
AA9900 |
EKSJÖ SLS |
|
25m |
2:34.44 |
288 |
5 |
Rasmus Johansson |
2000 |
AI4700 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:36.90 |
202 |
6 |
Elias Axelsson |
2002 |
AJ9102 |
LASS |
|
25m |
2:54.31 |
200 |
7 |
Måns Andersson |
2002 |
AH5102 |
LASS |
|
25m |
3:04.54 |
85 |
8 |
Bartosz Michno |
2000 |
AZ9100 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
3:31.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
372 |
1 |
Gustav Franzén |
2000 |
AU1300 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:29.59 |
182 |
2 |
Johannes Andersson |
1999 |
AM6999 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:26.92 |
142 |
3 |
Atis Stikáns |
1999 |
AR8799 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:25.52 |
248 |
4 |
Garri Svensson |
2000 |
AL4300 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
2:22.85 |
244 |
5 |
Gergö Nagy |
1995 |
AZ6995 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
2:23.55 |
342 |
6 |
Jesper Jönsson |
2000 |
AP2900 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
2:26.43 |
211 |
7 |
Gustav Henell |
1999 |
AG1399 |
LASS |
|
25m |
2:27.19 |
400 |
8 |
Tim Baastad |
2000 |
AM4700 |
ÖSA |
|
25m |
2:31.42 |
|
|
Heat 3 (5) (13 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
2 |
Anton Hegmegi |
2005 |
AA2105 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:51.67 |
101 |
3 |
Job Sanders |
2003 |
AF2703 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:44.30 |
263 |
4 |
Viktor Henrysson |
2003 |
AE5303 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
2:33.31 |
239 |
5 |
Erik Wallin |
2003 |
AH0103 |
LASS |
|
25m |
2:40.58 |
148 |
6 |
Axel Auer |
2003 |
AB8103 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:47.58 |
266 |
7 |
Edvin Karlsson |
2004 |
AO3904 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
89 |
1 |
Eldin Nukovic |
2002 |
AE5102 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:47.79 |
186 |
2 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:38.62 |
420 |
3 |
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
SS04 |
|
25m |
2:19.34 |
352 |
4 |
Johan Brewitz |
2001 |
AH2101 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:14.12 |
333 |
5 |
Erik Stensson |
2002 |
AC2902 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:19.30 |
351 |
6 |
Felix Öberg |
2001 |
AS9301 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
2:24.41 |
132 |
7 |
Carl Lingström |
2002 |
AN7902 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:44.83 |
137 |
8 |
David Marcusson |
2001 |
AU6701 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:48.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
207 |
1 |
Mattias Grynning |
1999 |
AJ0599 |
LASS |
|
25m |
2:21.18 |
409 |
2 |
Isak Meding |
1998 |
AP2198 |
ÖSA |
|
25m |
2:16.28 |
227 |
3 |
Daniel Olsson |
1996 |
AF0396 |
LASS |
|
25m |
2:04.24 |
92 |
4 |
Axel Pettersson |
1995 |
AE8995 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:54.81 |
30 |
5 |
Petter Fredriksson |
1997 |
AJ4197 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:57.64 |
80 |
6 |
David Larsson |
1996 |
AH7196 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:15.85 |
124 |
7 |
Anton Hong |
2000 |
AI8900 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:17.58 |
331 |
8 |
Robin Pettersson |
2000 |
AD2500 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:21.35 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
13:45 |
|