2020-02-19   05:49:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Lödde Öppna 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Lödde Öppna 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  13:47   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer  Finaler (11) 
Sponsor: Kävlinge Zoo AB 
 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
166  Frida Nordefell  2000  AF1800  SK SYDSIM    25m  34.79 
91  Ella Andréasson  2005  BG1605  SK LÖDDE    25m   
121  Eleonora Sjögren  2006  AW9206  SK LÖDDE    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
23  Hanna Wodzinska  2006  AW1806  KK KARPEN    25m   
14  Johanna Delén Abrahamsson  2008  AA9808  KK KARPEN    25m  1:06.65 
120  Anna Sjöfors  2004  BP6604  SK LÖDDE    25m  54.74 
101  Julia Keldebäk  2005  BG2405  SK LÖDDE    25m  1:02.63 
116  Susanne Sarabi  2004  BS2204  SK LÖDDE    25m   
               

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
105  Lykke Löfqvist  2005  BG3605  SK LÖDDE    25m  54.24 
162  Hedda Andréasson  2004  AZ1204  SK LÖDDE    25m  49.75 
106  Emma Martinsson  2004  AZ6204  SK LÖDDE    25m  48.66 
63  Linn Martinsson  2004  BB8604  YSTADS SS    25m  49.16 
12  Mathilda Delen Abrahamsson  2004  AL3604  KK KARPEN    25m  50.76 
13  Signe Delen Abrahamsson  2006  AH5206  KK KARPEN    25m  54.47 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
59  Marina Jönsson  2004  BB0804  YSTADS SS    25m  47.84 
58  Johanna Jönsson  2005  AN5205  YSTADS SS    25m  47.50 
104  Agnes Ljungberg  2004  AS8204  SK LÖDDE    25m  46.55 
79  Linnéa Landgren  2003  BQ6803  TRELLEBORG    25m  46.82 
119  Tyra Sivtoft  2006  AF0406  SK LÖDDE    25m  47.79 
102  Tilde Klehn  2004  AY8804  SK LÖDDE    25m  48.27 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
100  Ida Husby  2006  AF1406  SK LÖDDE    25m  46.23 
70  Tea Stark Friis  2006  AE6406  YSTADS SS    25m  46.10 
18  Livianne Lesmac  2005  BA5205  KK KARPEN    25m  44.46 
110  Victoria Olsson  2002  BP5402  SK LÖDDE    50m  45.54 
94  Amanda Dihle  2006  AF2406  SK LÖDDE    25m  46.13 
64  Liv Martinsson  2004  BB7604  YSTADS SS    25m  46.38 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Rebecca Kokko  2004  AT9804  KK KARPEN    25m  43.97 
Tuva Rosén Sundström  2002  AT7802  SS IDEN    25m  43.04 
117  Victoria Segerdahl  2001  AS1801  SK LÖDDE    50m  41.37 
Angelica Böhme  2003  AR3603  SS IDEN    50m  41.72 
152  Mila Nölev  2002  BH0402  SK SYDSIM    25m  43.34 
Natalie Israelsson  2001  BG8401  SS IDEN    50m  44.32 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
52  Elvira Eriksson  2003  AJ5803  YSTADS SS    25m  40.25 
129  Amanda Önnestam  2001  AM2401  SK LÖDDE    25m  39.00 
132  Hanne Husby  2004  AF5804  SK LÖDDE    25m  38.38 
Josefin Dellhede  2003  AD3403  SS IDEN    25m  38.59 
11  Agnes Delen Abrahamsson  2002  AQ3602  KK KARPEN    25m  39.82 
22  Lovisa Rohlin  2004  AB9404  KK KARPEN    25m  41.04 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
128  Carolina Åsberg  2002  AJ1802  SK LÖDDE    25m  37.99 
149  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    25m  37.35 
53  Sara Göransson  1998  BE5898  YSTADS SS    25m  36.88 
95  Filippa Dihle  2003  AR6203  SK LÖDDE    25m  37.27 
Elin Sjö  2001  AX5801  SS IDEN    25m  37.91 
141  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  38.30 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
122  Olivia Skog  2002  AI1602  SK LÖDDE    25m  34.99 
157  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  AJ0802  SK SYDSIM    25m  34.25 
Viktoria Dellhede  2003  AD2403  SS IDEN    25m  34.11 
83  Hannah Olsson-Lindhé  2003  AB6203  TRELLEBORG    25m  34.16 
39  Nathalie Lindh  1998  BF5498  MKK    25m  34.91 
69  Emma Stanciu  2000  BP0800  YSTADS SS    25m  35.22 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
147  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    25m  33.70 
61  Matilda Liljekvist  2004  AD7204  YSTADS SS    25m  33.10 
72  Amanda Strömberg  1998  AR7698  YSTADS SS    25m  33.00 
148  Michelle Lövdahl  1995  AH8895  SK SYDSIM    25m  33.00 
29  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    25m  33.53 
65  Alicia Norberg Randowo  1999  AS4499  YSTADS SS    25m  33.72 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
35  Hanna Liljegren  1998  AM7898  MKK    25m  32.81 
43  Jenny Thalin  1997  BC8697  MKK    25m  31.52 
44  Cassandra Tran  1997  AN5697  MKK    25m  29.87 
38  Nathalie Lindborg  1991  BN5691  MKK    50m  30.07 
145  Johanna Holmberg  1993  BH9693  SK SYDSIM    25m  32.18 
113  Emma Persson  1999  AM7299  SK LÖDDE    25m  32.85 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  13:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner