2019-12-13   12:19:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Lödde Öppna 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 4X100m Medley Herrar 
 
Sponsor: Apoteket Kronan 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
160  Mkk Herrar  1994  MKK    25 m  4:00.30   
137  SK Lödde Herrar 2 [2001]  2001  SK LÖDDE    25 m  4:28.25   
135  SK Lödde Herrar 1 [1999]  2002  SK LÖDDE    25 m  4:43.11   
139  SK Lödde Herrar 3 [2003]  2003  SK LÖDDE    25 m  5:33.33   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  14:40 
 
2_S
Gren 2, 4X100m Medley Damer 
 
Sponsor: Färs & Frosta Sparbank 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
159  Mkk Damer  1999  MKK    25 m  4:20.83   
130  SK Lödde Damer 1 [1999]  1999  SK LÖDDE    25 m  4:45.59   
131  SK Lödde Damer 2 [2002]  2002  SK LÖDDE    25 m  5:20.18   
133  SK Lödde Damer 3 [2002]  2002  SK LÖDDE    25 m  5:47.11   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  14:40 
 
3_S
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar 
 
Sponsor: Kartguiden AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
33  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  25 m  25.33   
34  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  25 m  26.48   
51  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  25 m  27.86   
32  Helman Jakob  1996  MKK  AU1396  25 m  28.34   
140  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  25 m  28.42   
98  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  28.96   
31  Hagberg Jonas  1988  MKK  AO7788  25 m  28.97   
143  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  29.16   
36  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  25 m  29.22   
10  41  Nilsson Johan  1994  MKK  AW9794  25 m  29.35   
11  28  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  29.45   
12  56  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  29.47   
13  42  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  25 m  29.57   
14  103  Larsson Elliot  2000  SK LÖDDE  AF3300  25 m  29.90   
15  73  Tufvesson Simon  1999  YSTADS SS  AN3599  25 m  30.35   
16  150  Mårtensson Elias  1997  SK SYDSIM  AV6997  50 m  30.37   
17  107  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  25 m  30.69   
18  80  Lindkvist Daniel  2000  TRELLEBORG  AO2900  25 m  30.76   
19  62  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  25 m  30.97   
20  Ljungbeck Simon  2000  SS IDEN  AK2700  25 m  31.04   
21  27  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  31.09   
22  115  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE  AK7999  50 m  31.66   
23  126  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  25 m  32.64   
24  25  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  25 m  33.43   
25  127  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE  AC4904  25 m  34.47   
26  142  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  35.90   
27  118  Sivtoft Albert  2004  SK LÖDDE  AE3904  25 m  38.22   
28  111  Paulsson Aron  2006  SK LÖDDE  AB3306  25 m  39.48   
29  77  Choinski Nielsen Daniel  2005  TRELLEBORG  AD8905  25 m  43.83   
30  15  Jellbom Axel  2004  KK KARPEN  AG5504  25 m  44.73   
31  21  Persson Anton  2006  KK KARPEN  AA2106  25 m  51.52   
32  125  Wergeland Axel  2006  SK LÖDDE  AC5506  25 m  51.87   
33  109  Nilsson Ted  2006  SK LÖDDE  AE7106  50 m  53.31   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  14:40 
 
4_S
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer 
 
Sponsor: KKB Fastigheter AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
37  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  25 m  26.66   
38  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  25 m  27.90   
44  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  25 m  28.12   
72  Strömberg Amanda  1998  YSTADS SS  AR7698  25 m  29.56   
148  Lövdahl Michelle  1995  SK SYDSIM  AH8895  25 m  29.78   
161  Sällberg Erika  1997  SK SYDSIM  AT3497  25 m  29.86   
114  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  25 m  30.85   
145  Holmberg Johanna  1993  SK SYDSIM  BH9693  25 m  31.15   
157  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  25 m  31.22   
10  35  Liljegren Hanna  1998  MKK  AM7898  25 m  31.42   
11  75  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  25 m  32.47   
12  83  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  32.52   
13  87  Ström Julia  1997  TRELLEBORG  BR4497  25 m  32.56   
14  Sjö Elin  2001  SS IDEN  AX5801  25 m  33.02   
15  29  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  25 m  33.04   
16  39  Lindh Nathalie  1998  MKK  BF5498  25 m  33.62   
17  49  Björnsdotter Hanna  2002  YSTADS SS  AW7402  25 m  34.39   
18  123  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  25 m  34.44   
19  53  Göransson Sara  1998  YSTADS SS  BE5898  25 m  34.49   
20  10  Törneman Moa  2001  SS IDEN  AN6401  25 m  34.97   
21  76  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  35.08   
22  158  Vesterlund Kocsis Tilda  1999  SK SYDSIM  AW4699  25 m  35.74   
23  Dellhede Viktoria  2003  SS IDEN  AD2403  25 m  35.99   
24  88  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  25 m  36.09   
25  90  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE  AX4203  25 m  36.63   
26  Twedberg Anna  2003  SS IDEN  AR4203  25 m  37.06   
27  117  Segerdahl Victoria  2001  SK LÖDDE  AS1801  25 m  37.06   
28  Rosén Sundström Tuva  2002  SS IDEN  AT7802  25 m  38.44   
29  11  Delen Abrahamsson Agnes  2002  KK KARPEN  AQ3602  25 m  38.93   
30  134  Nilsson Julia  2004  SK LÖDDE  AF7804  25 m  39.17   
31  Dellhede Josefin  2003  SS IDEN  AD3403  25 m  39.57   
32  110  Olsson Victoria  2002  SK LÖDDE  BP5402  25 m  39.58   
33  129  Önnestam Amanda  2001  SK LÖDDE  AM2401  25 m  39.65   
34  74  Åkesson Maja  2002  YSTADS SS  AJ6402  25 m  39.80   
35  86  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  39.89   
36  55  Jansson Frida  2006  YSTADS SS  AE7206  25 m  40.34   
37  89  Westerberg Sanna  2004  TRELLEBORG  AF6204  25 m  40.56   
38  16  Kokko Rebecca  2004  KK KARPEN  AT9804  25 m  40.62   
39  152  Nölev Mila  2002  SK SYDSIM  BH0402  50 m  42.06   
40  64  Martinsson Liv  2004  YSTADS SS  BB7604  25 m  42.19   
41  Morin My  2001  SS IDEN  AK3401  25 m  42.47   
42  Böhme Angelica  2003  SS IDEN  AR3603  25 m  42.49   
43  63  Martinsson Linn  2004  YSTADS SS  BB8604  25 m  42.83   
44  104  Ljungberg Agnes  2004  SK LÖDDE  AS8204  25 m  44.25   
45  79  Landgren Linnéa  2003  TRELLEBORG  BQ6803  25 m  44.35   
46  57  Johansson Frida  2001  YSTADS SS  BQ6601  25 m  44.61   
47  59  Jönsson Marina  2004  YSTADS SS  BB0804  25 m  46.18   
48  102  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE  AY8804  25 m  48.46   
49  22  Rohlin Lovisa  2004  KK KARPEN  AB9404  25 m  48.96   
50  70  Stark Friis Tea  2006  YSTADS SS  AE6406  25 m  49.80   
51  18  Lesmac Livianne  2005  KK KARPEN  BA5205  25 m  49.95   
52  94  Dihle Amanda  2006  SK LÖDDE  AF2406  25 m  51.88   
53  119  Sivtoft Tyra  2006  SK LÖDDE  AF0406  25 m  53.07   
54  106  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE  AZ6204  25 m  54.91   
55  162  Andréasson Hedda  2004  SK LÖDDE  AZ1204  25 m  55.24   
56  100  Husby Ida  2006  SK LÖDDE  AF1406  25 m  55.75   
57  168  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m     
58  166  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  25 m  31.52  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  14:40 
 
5_S
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar 
 
Sponsor: Peter Landgrens & Co 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
33  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  25 m  28.19   
40  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  25 m  28.37   
51  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  25 m  29.14   
34  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  25 m  29.28   
28  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  30.53   
31  Hagberg Jonas  1988  MKK  AO7788  25 m  31.09   
56  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  31.10   
103  Larsson Elliot  2000  SK LÖDDE  AF3300  25 m  31.64   
71  Stoltz Erik  1998  YSTADS SS  AV8598  25 m  31.71   
10  140  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  25 m  31.81   
11  126  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  25 m  32.23   
12  112  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  25 m  32.64   
13  99  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  25 m  32.65   
14  115  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE  AK7999  25 m  33.07   
15  150  Mårtensson Elias  1997  SK SYDSIM  AV6997  25 m  33.59   
16  Ljungbeck Simon  2000  SS IDEN  AK2700  25 m  33.62   
17  27  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  33.69   
18  25  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  25 m  33.96   
19  127  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE  AC4904  25 m  36.07   
20  67  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  37.11   
21  54  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  37.32   
22  118  Sivtoft Albert  2004  SK LÖDDE  AE3904  25 m  37.67   
23  111  Paulsson Aron  2006  SK LÖDDE  AB3306  25 m  38.49   
24  142  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  38.53   
25  17  Lesmac Liam  2003  KK KARPEN  AS2103  25 m  39.93   
26  50  Björnsson Axel  2005  YSTADS SS  AF8105  25 m  40.82   
27  36  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  25 m  42.04   
28  82  Olsson-Lindhé Adam  2004  TRELLEBORG  AA2304  25 m  42.57   
29  21  Persson Anton  2006  KK KARPEN  AA2106  25 m  43.78   
30  66  Persson Aron  2004  YSTADS SS  AM4504  25 m  45.11   
31  109  Nilsson Ted  2006  SK LÖDDE  AE7106  25 m  46.06   
32  125  Wergeland Axel  2006  SK LÖDDE  AC5506  25 m  49.32   
33  15  Jellbom Axel  2004  KK KARPEN  AG5504  25 m  50.45   
34  92  Brogren Hugo  2004  SK LÖDDE  AO0904  25 m  52.15   
35  97  Erdös Pelle  2005  SK LÖDDE  AI5305  25 m  57.36   
36  165  Rohlin Ludvig  2006  KK KARPEN  AA9906  25 m  51.91  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  14:40 
 
6_S
Gren 6, 50m Ryggsim Damer 
 
Sponsor: Kävlinge Zoo AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
44  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  25 m  29.87   
38  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  30.07   
43  Thalin Jenny  1997  MKK  BC8697  25 m  31.52   
145  Holmberg Johanna  1993  SK SYDSIM  BH9693  25 m  32.18   
35  Liljegren Hanna  1998  MKK  AM7898  25 m  32.81   
113  Persson Emma  1999  SK LÖDDE  AM7299  25 m  32.85   
72  Strömberg Amanda  1998  YSTADS SS  AR7698  25 m  33.00   
148  Lövdahl Michelle  1995  SK SYDSIM  AH8895  25 m  33.00   
61  Liljekvist Matilda  2004  YSTADS SS  AD7204  25 m  33.10   
10  29  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  25 m  33.53   
11  147  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  33.70   
12  65  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  25 m  33.72   
13  Dellhede Viktoria  2003  SS IDEN  AD2403  25 m  34.11   
14  83  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  34.16   
15  157  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  25 m  34.25   
16  39  Lindh Nathalie  1998  MKK  BF5498  25 m  34.91   
17  122  Skog Olivia  2002  SK LÖDDE  AI1602  25 m  34.99   
18  69  Stanciu Emma  2000  YSTADS SS  BP0800  25 m  35.22   
19  53  Göransson Sara  1998  YSTADS SS  BE5898  25 m  36.88   
20  95  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  25 m  37.27   
21  149  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  37.35   
22  Sjö Elin  2001  SS IDEN  AX5801  25 m  37.91   
23  128  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  25 m  37.99   
24  141  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  38.30   
25  132  Husby Hanne  2004  SK LÖDDE  AF5804  25 m  38.38   
26  Dellhede Josefin  2003  SS IDEN  AD3403  25 m  38.59   
27  129  Önnestam Amanda  2001  SK LÖDDE  AM2401  25 m  39.00   
28  11  Delen Abrahamsson Agnes  2002  KK KARPEN  AQ3602  25 m  39.82   
29  52  Eriksson Elvira  2003  YSTADS SS  AJ5803  25 m  40.25   
30  22  Rohlin Lovisa  2004  KK KARPEN  AB9404  25 m  41.04   
31  117  Segerdahl Victoria  2001  SK LÖDDE  AS1801  50 m  41.37   
32  Böhme Angelica  2003  SS IDEN  AR3603  50 m  41.72   
33  Rosén Sundström Tuva  2002  SS IDEN  AT7802  25 m  43.04   
34  152  Nölev Mila  2002  SK SYDSIM  BH0402  25 m  43.34   
35  16  Kokko Rebecca  2004  KK KARPEN  AT9804  25 m  43.97   
36  Israelsson Natalie  2001  SS IDEN  BG8401  50 m  44.32   
37  18  Lesmac Livianne  2005  KK KARPEN  BA5205  25 m  44.46   
38  110  Olsson Victoria  2002  SK LÖDDE  BP5402  50 m  45.54   
39  70  Stark Friis Tea  2006  YSTADS SS  AE6406  25 m  46.10   
40  94  Dihle Amanda  2006  SK LÖDDE  AF2406  25 m  46.13   
41  100  Husby Ida  2006  SK LÖDDE  AF1406  25 m  46.23   
42  64  Martinsson Liv  2004  YSTADS SS  BB7604  25 m  46.38   
43  104  Ljungberg Agnes  2004  SK LÖDDE  AS8204  25 m  46.55   
44  79  Landgren Linnéa  2003  TRELLEBORG  BQ6803  25 m  46.82   
45  58  Jönsson Johanna  2005  YSTADS SS  AN5205  25 m  47.50   
46  119  Sivtoft Tyra  2006  SK LÖDDE  AF0406  25 m  47.79   
47  59  Jönsson Marina  2004  YSTADS SS  BB0804  25 m  47.84   
48  102  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE  AY8804  25 m  48.27   
49  106  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE  AZ6204  25 m  48.66   
50  63  Martinsson Linn  2004  YSTADS SS  BB8604  25 m  49.16   
51  162  Andréasson Hedda  2004  SK LÖDDE  AZ1204  25 m  49.75   
52  12  Delen Abrahamsson Mathilda  2004  KK KARPEN  AL3604  25 m  50.76   
53  105  Löfqvist Lykke  2005  SK LÖDDE  BG3605  25 m  54.24   
54  13  Delen Abrahamsson Signe  2006  KK KARPEN  AH5206  25 m  54.47   
55  120  Sjöfors Anna  2004  SK LÖDDE  BP6604  25 m  54.74   
56  101  Keldebäk Julia  2005  SK LÖDDE  BG2405  25 m  1:02.63   
57  14  Delén Abrahamsson Johanna  2008  KK KARPEN  AA9808  25 m  1:06.65   
58  23  Wodzinska Hanna  2006  KK KARPEN  AW1806  25 m     
59  49  Björnsdotter Hanna  2002  YSTADS SS  AW7402  25 m     
60  91  Andréasson Ella  2005  SK LÖDDE  BG1605  25 m     
61  116  Sarabi Susanne  2004  SK LÖDDE  BS2204  25 m     
62  121  Sjögren Eleonora  2006  SK LÖDDE  AW9206  25 m     
63  167  Johansdotter Matilda  2000  SK LÖDDE  BE1400  25 m     
64  168  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m     
65  166  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  25 m  34.79  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  14:40 
 
7_S
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar 
 
Sponsor: Head 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
42  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  25 m  30.01   
32  Helman Jakob  1996  MKK  AU1396  25 m  31.83   
67  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  33.04   
51  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  25 m  33.24   
30  Gustafsson Hugo  1997  MKK  AK1397  25 m  33.40   
33  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  25 m  33.84   
25  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  25 m  33.88   
Ljungbeck Simon  2000  SS IDEN  AK2700  25 m  34.29   
34  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  25 m  34.40   
10  80  Lindkvist Daniel  2000  TRELLEBORG  AO2900  25 m  35.18   
11  78  Hansson Jesper  1998  TRELLEBORG  AD8198  25 m  35.53   
12  143  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  36.31   
13  71  Stoltz Erik  1998  YSTADS SS  AV8598  25 m  37.20   
14  98  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  38.88   
15  96  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  25 m  40.37   
16  156  Sihlén Melvin  2000  SK SYDSIM  AV8100  25 m  40.95   
17  142  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  42.71   
18  27  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  43.21   
19  118  Sivtoft Albert  2004  SK LÖDDE  AE3904  25 m  43.74   
20  66  Persson Aron  2004  YSTADS SS  AM4504  25 m  44.74   
21  111  Paulsson Aron  2006  SK LÖDDE  AB3306  25 m  45.08   
22  77  Choinski Nielsen Daniel  2005  TRELLEBORG  AD8905  25 m  46.75   
23  127  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE  AC4904  25 m  47.03   
24  17  Lesmac Liam  2003  KK KARPEN  AS2103  25 m  47.83   
25  82  Olsson-Lindhé Adam  2004  TRELLEBORG  AA2304  25 m  48.60   
26  125  Wergeland Axel  2006  SK LÖDDE  AC5506  25 m  49.61   
27  36  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  25 m  49.65   
28  92  Brogren Hugo  2004  SK LÖDDE  AO0904  25 m  53.49   
29  97  Erdös Pelle  2005  SK LÖDDE  AI5305  25 m  53.76   
30  15  Jellbom Axel  2004  KK KARPEN  AG5504  25 m  54.54   
31  81  Nillund Seth  2005  TRELLEBORG  AA7705  25 m  55.47   
32  109  Nilsson Ted  2006  SK LÖDDE  AE7106  25 m  56.63   
33  21  Persson Anton  2006  KK KARPEN  AA2106  25 m  57.61   
34  93  Clementsson Hugo  2005  SK LÖDDE  AQ1105  25 m     
35  165  Rohlin Ludvig  2006  KK KARPEN  AA9906  25 m  1:01.64  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  14:40 
 
8_S
Gren 8, 50m Bröstsim Damer 
 
Sponsor: Team Sportia 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
114  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  25 m  33.50   
65  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  25 m  34.33   
37  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  25 m  35.91   
60  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  36.99   
145  Holmberg Johanna  1993  SK SYDSIM  BH9693  25 m  37.15   
88  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  25 m  37.47   
122  Skog Olivia  2002  SK LÖDDE  AI1602  25 m  37.65   
61  Liljekvist Matilda  2004  YSTADS SS  AD7204  25 m  39.14   
29  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  25 m  39.34   
10  84  Schubert Felicia  2001  TRELLEBORG  AK2201  50 m  39.75   
11  132  Husby Hanne  2004  SK LÖDDE  AF5804  25 m  40.78   
12  141  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  41.25   
13  74  Åkesson Maja  2002  YSTADS SS  AJ6402  25 m  41.26   
14  55  Jansson Frida  2006  YSTADS SS  AE7206  25 m  41.55   
15  Twedberg Anna  2003  SS IDEN  AR4203  25 m  42.62   
16  134  Nilsson Julia  2004  SK LÖDDE  AF7804  25 m  42.82   
17  117  Segerdahl Victoria  2001  SK LÖDDE  AS1801  25 m  43.19   
18  123  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  25 m  44.15   
19  152  Nölev Mila  2002  SK SYDSIM  BH0402  25 m  44.45   
20  90  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE  AX4203  25 m  45.08   
21  11  Delen Abrahamsson Agnes  2002  KK KARPEN  AQ3602  25 m  45.10   
22  149  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  50 m  45.34   
23  Sjö Elin  2001  SS IDEN  AX5801  25 m  45.40   
24  63  Martinsson Linn  2004  YSTADS SS  BB8604  25 m  46.38   
25  86  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  47.30   
26  89  Westerberg Sanna  2004  TRELLEBORG  AF6204  25 m  47.34   
27  16  Kokko Rebecca  2004  KK KARPEN  AT9804  25 m  47.37   
28  70  Stark Friis Tea  2006  YSTADS SS  AE6406  25 m  47.47   
29  79  Landgren Linnéa  2003  TRELLEBORG  BQ6803  25 m  47.60   
30  19  Nilsson Maja  2004  KK KARPEN  AM7604  25 m  47.67   
31  57  Johansson Frida  2001  YSTADS SS  BQ6601  25 m  47.92   
32  Dellhede Josefin  2003  SS IDEN  AD3403  25 m  48.45   
33  64  Martinsson Liv  2004  YSTADS SS  BB7604  25 m  48.46   
34  58  Jönsson Johanna  2005  YSTADS SS  AN5205  25 m  48.63   
35  Rosén Sundström Tuva  2002  SS IDEN  AT7802  25 m  48.79   
36  104  Ljungberg Agnes  2004  SK LÖDDE  AS8204  25 m  48.99   
37  Morin My  2001  SS IDEN  AK3401  25 m  49.46   
38  68  Saxell Alva  2003  YSTADS SS  BN8803  25 m  49.50   
39  102  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE  AY8804  25 m  50.53   
40  106  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE  AZ6204  25 m  50.88   
41  162  Andréasson Hedda  2004  SK LÖDDE  AZ1204  25 m  51.35   
42  59  Jönsson Marina  2004  YSTADS SS  BB0804  25 m  52.10   
43  91  Andréasson Ella  2005  SK LÖDDE  BG1605  25 m  52.38   
44  Israelsson Natalie  2001  SS IDEN  BG8401  25 m  53.08   
45  18  Lesmac Livianne  2005  KK KARPEN  BA5205  25 m  53.09   
46  119  Sivtoft Tyra  2006  SK LÖDDE  AF0406  25 m  53.82   
47  94  Dihle Amanda  2006  SK LÖDDE  AF2406  25 m  54.35   
48  Böhme Angelica  2003  SS IDEN  AR3603  25 m  54.36   
49  100  Husby Ida  2006  SK LÖDDE  AF1406  25 m  54.61   
50  23  Wodzinska Hanna  2006  KK KARPEN  AW1806  25 m  1:01.98   
51  105  Löfqvist Lykke  2005  SK LÖDDE  BG3605  25 m  1:02.89   
52  120  Sjöfors Anna  2004  SK LÖDDE  BP6604  25 m  1:04.30   
53  101  Keldebäk Julia  2005  SK LÖDDE  BG2405  25 m  1:11.45   
54  116  Sarabi Susanne  2004  SK LÖDDE  BS2204  25 m     
55  121  Sjögren Eleonora  2006  SK LÖDDE  AW9206  25 m     
56  168  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m     
57  166  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  25 m  39.61  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  14:40 
 
9_S
Gren 9, 50m Frisim Herrar 
 
Sponsor: Hofterups Glasmästeri 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
33  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  25 m  23.57   
34  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  25 m  24.10   
51  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  25 m  25.17   
36  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  25 m  25.79   
67  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  25.87   
42  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  25 m  25.96   
40  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  25 m  26.11   
30  Gustafsson Hugo  1997  MKK  AK1397  25 m  26.20   
31  Hagberg Jonas  1988  MKK  AO7788  25 m  26.21   
10  143  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  26.75   
11  140  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  25 m  26.89   
12  73  Tufvesson Simon  1999  YSTADS SS  AN3599  25 m  27.06   
13  99  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  25 m  27.07   
14  41  Nilsson Johan  1994  MKK  AW9794  25 m  27.23   
15  80  Lindkvist Daniel  2000  TRELLEBORG  AO2900  25 m  27.23   
16  103  Larsson Elliot  2000  SK LÖDDE  AF3300  25 m  27.24   
17  28  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  27.31   
18  150  Mårtensson Elias  1997  SK SYDSIM  AV6997  25 m  27.46   
19  56  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  27.54   
20  115  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE  AK7999  25 m  27.54   
21  62  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  25 m  27.71   
22  78  Hansson Jesper  1998  TRELLEBORG  AD8198  25 m  27.95   
23  32  Helman Jakob  1996  MKK  AU1396  25 m  28.22   
24  Ljungbeck Simon  2000  SS IDEN  AK2700  25 m  28.26   
25  112  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  25 m  28.34   
26  107  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  25 m  28.35   
27  25  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  25 m  28.51   
28  27  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  28.68   
29  71  Stoltz Erik  1998  YSTADS SS  AV8598  25 m  28.70   
30  54  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  29.80   
31  156  Sihlén Melvin  2000  SK SYDSIM  AV8100  25 m  30.21   
32  96  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  25 m  30.31   
33  142  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  25 m  30.82   
34  127  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE  AC4904  25 m  32.19   
35  118  Sivtoft Albert  2004  SK LÖDDE  AE3904  25 m  32.58   
36  111  Paulsson Aron  2006  SK LÖDDE  AB3306  25 m  34.01   
37  17  Lesmac Liam  2003  KK KARPEN  AS2103  25 m  34.41   
38  66  Persson Aron  2004  YSTADS SS  AM4504  25 m  35.51   
39  50  Björnsson Axel  2005  YSTADS SS  AF8105  25 m  36.27   
40  81  Nillund Seth  2005  TRELLEBORG  AA7705  25 m  36.33   
41  77  Choinski Nielsen Daniel  2005  TRELLEBORG  AD8905  25 m  36.87   
42  21  Persson Anton  2006  KK KARPEN  AA2106  25 m  39.37   
43  15  Jellbom Axel  2004  KK KARPEN  AG5504  25 m  39.41   
44  82  Olsson-Lindhé Adam  2004  TRELLEBORG  AA2304  25 m  39.47   
45  125  Wergeland Axel  2006  SK LÖDDE  AC5506  25 m  40.84   
46  109  Nilsson Ted  2006  SK LÖDDE  AE7106  25 m  41.24   
47  97  Erdös Pelle  2005  SK LÖDDE  AI5305  25 m  47.47   
48  92  Brogren Hugo  2004  SK LÖDDE  AO0904  25 m     
49  165  Rohlin Ludvig  2006  KK KARPEN  AA9906  25 m  45.39  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  14:40 
 
10_S
Gren 10, 50m Frisim Damer 
 
Sponsor: EDCON Redovisning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
38  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  25 m  24.86   
37  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  25 m  26.01   
148  Lövdahl Michelle  1995  SK SYDSIM  AH8895  25 m  27.15   
44  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  25 m  27.23   
29  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  25 m  27.32   
161  Sällberg Erika  1997  SK SYDSIM  AT3497  25 m  28.23   
114  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  25 m  28.36   
43  Thalin Jenny  1997  MKK  BC8697  25 m  28.37   
72  Strömberg Amanda  1998  YSTADS SS  AR7698  25 m  28.72   
10  145  Holmberg Johanna  1993  SK SYDSIM  BH9693  25 m  28.86   
11  113  Persson Emma  1999  SK LÖDDE  AM7299  25 m  28.91   
12  35  Liljegren Hanna  1998  MKK  AM7898  25 m  28.95   
13  75  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  25 m  29.24   
14  147  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  29.31   
15  88  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  25 m  29.48   
16  87  Ström Julia  1997  TRELLEBORG  BR4497  25 m  30.11   
17  60  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  30.19   
18  158  Vesterlund Kocsis Tilda  1999  SK SYDSIM  AW4699  25 m  30.23   
19  61  Liljekvist Matilda  2004  YSTADS SS  AD7204  25 m  30.33   
20  39  Lindh Nathalie  1998  MKK  BF5498  25 m  30.35   
21  10  Törneman Moa  2001  SS IDEN  AN6401  25 m  30.55   
22  69  Stanciu Emma  2000  YSTADS SS  BP0800  25 m  30.73   
23  76  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  30.78   
24  53  Göransson Sara  1998  YSTADS SS  BE5898  25 m  30.80   
25  49  Björnsdotter Hanna  2002  YSTADS SS  AW7402  25 m  30.98   
26  83  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  31.20   
27  Dellhede Viktoria  2003  SS IDEN  AD2403  25 m  31.23   
28  141  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  31.44   
29  128  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  25 m  31.79   
30  Sjö Elin  2001  SS IDEN  AX5801  25 m  32.25   
31  95  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  25 m  32.30   
32  11  Delen Abrahamsson Agnes  2002  KK KARPEN  AQ3602  25 m  32.81   
33  86  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  32.86   
34  Twedberg Anna  2003  SS IDEN  AR4203  25 m  33.28   
35  149  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  33.32   
36  84  Schubert Felicia  2001  TRELLEBORG  AK2201  25 m  33.86   
37  57  Johansson Frida  2001  YSTADS SS  BQ6601  25 m  34.20   
38  Dellhede Josefin  2003  SS IDEN  AD3403  25 m  34.31   
39  117  Segerdahl Victoria  2001  SK LÖDDE  AS1801  50 m  34.56   
40  152  Nölev Mila  2002  SK SYDSIM  BH0402  25 m  34.95   
41  Morin My  2001  SS IDEN  AK3401  25 m  35.10   
42  52  Eriksson Elvira  2003  YSTADS SS  AJ5803  25 m  35.21   
43  Rosén Sundström Tuva  2002  SS IDEN  AT7802  25 m  35.46   
44  Böhme Angelica  2003  SS IDEN  AR3603  25 m  35.86   
45  63  Martinsson Linn  2004  YSTADS SS  BB8604  25 m  36.05   
46  89  Westerberg Sanna  2004  TRELLEBORG  AF6204  25 m  36.09   
47  64  Martinsson Liv  2004  YSTADS SS  BB7604  25 m  36.35   
48  16  Kokko Rebecca  2004  KK KARPEN  AT9804  25 m  36.40   
49  19  Nilsson Maja  2004  KK KARPEN  AM7604  25 m  37.31   
50  22  Rohlin Lovisa  2004  KK KARPEN  AB9404  25 m  37.38   
51  110  Olsson Victoria  2002  SK LÖDDE  BP5402  25 m  37.78   
52  100  Husby Ida  2006  SK LÖDDE  AF1406  25 m  38.40   
53  59  Jönsson Marina  2004  YSTADS SS  BB0804  25 m  38.49   
54  68  Saxell Alva  2003  YSTADS SS  BN8803  25 m  38.65   
55  104  Ljungberg Agnes  2004  SK LÖDDE  AS8204  25 m  39.92   
56  12  Delen Abrahamsson Mathilda  2004  KK KARPEN  AL3604  25 m  39.99   
57  18  Lesmac Livianne  2005  KK KARPEN  BA5205  25 m  40.14   
58  162  Andréasson Hedda  2004  SK LÖDDE  AZ1204  25 m  40.62   
59  58  Jönsson Johanna  2005  YSTADS SS  AN5205  25 m  40.70   
60  102  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE  AY8804  25 m  41.26   
61  94  Dihle Amanda  2006  SK LÖDDE  AF2406  25 m  41.34   
62  70  Stark Friis Tea  2006  YSTADS SS  AE6406  25 m  41.90   
63  119  Sivtoft Tyra  2006  SK LÖDDE  AF0406  25 m  43.84   
64  105  Löfqvist Lykke  2005  SK LÖDDE  BG3605  25 m  45.14   
65  106  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE  AZ6204  25 m  45.46   
66  13  Delen Abrahamsson Signe  2006  KK KARPEN  AH5206  25 m  46.80   
67  23  Wodzinska Hanna  2006  KK KARPEN  AW1806  25 m  49.80   
68  91  Andréasson Ella  2005  SK LÖDDE  BG1605  25 m  52.17   
69  14  Delén Abrahamsson Johanna  2008  KK KARPEN  AA9808  25 m  55.57   
70  120  Sjöfors Anna  2004  SK LÖDDE  BP6604  25 m  58.52   
71  101  Keldebäk Julia  2005  SK LÖDDE  BG2405  25 m  1:01.43   
72  116  Sarabi Susanne  2004  SK LÖDDE  BS2204  25 m     
73  121  Sjögren Eleonora  2006  SK LÖDDE  AW9206  25 m     
74  167  Johansdotter Matilda  2000  SK LÖDDE  BE1400  25 m     
75  168  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m     
76  166  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  25 m  29.67  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  14:40 
 
11_S
Gren 11, 4X100m Frisim Herrar 
 
Sponsor: Nordea Bank 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
160  Mkk Herrar  1994  MKK    25 m  3:35.48   
137  SK Lödde Herrar 2 [2001]  2001  SK LÖDDE    25 m  4:02.62   
136  SK Lödde Herrar 1 [1999]  1999  SK LÖDDE    25 m  4:07.51   
139  SK Lödde Herrar 3 [2003]  2003  SK LÖDDE    25 m  4:48.31   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  14:40 
 
12_S
Gren 12, 4X100m Frisim Damer 
 
Sponsor: Furulunds Måleri 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
159  Mkk Damer  1999  MKK    25 m  3:54.79   
130  SK Lödde Damer 1 [1999]  1999  SK LÖDDE    25 m  4:17.03   
131  SK Lödde Damer 2 [2002]  2002  SK LÖDDE    25 m  4:45.95   
133  SK Lödde Damer 3 [2002]  2002  SK LÖDDE    25 m  5:10.31   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  14:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner