2019-12-10   05:55:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Lödde Öppna 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Start 15.00

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  Lödde Öppna 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  13:47   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
 
Gren 10, 50m Frisim Damer  Finaler (13) 
Sponsor: EDCON Redovisning 
 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
166  Frida Nordefell  2000  AF1800  SK SYDSIM    25m  29.67 
121  Eleonora Sjögren  2006  AW9206  SK LÖDDE    25m   
116  Susanne Sarabi  2004  BS2204  SK LÖDDE    25m   
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
101  Julia Keldebäk  2005  BG2405  SK LÖDDE    25m  1:01.43 
14  Johanna Delén Abrahamsson  2008  AA9808  KK KARPEN    25m  55.57 
23  Hanna Wodzinska  2006  AW1806  KK KARPEN    25m  49.80 
91  Ella Andréasson  2005  BG1605  SK LÖDDE    25m  52.17 
120  Anna Sjöfors  2004  BP6604  SK LÖDDE    25m  58.52 
               

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
106  Emma Martinsson  2004  AZ6204  SK LÖDDE    25m  45.46 
119  Tyra Sivtoft  2006  AF0406  SK LÖDDE    25m  43.84 
94  Amanda Dihle  2006  AF2406  SK LÖDDE    25m  41.34 
70  Tea Stark Friis  2006  AE6406  YSTADS SS    25m  41.90 
105  Lykke Löfqvist  2005  BG3605  SK LÖDDE    25m  45.14 
13  Signe Delen Abrahamsson  2006  AH5206  KK KARPEN    25m  46.80 

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
58  Johanna Jönsson  2005  AN5205  YSTADS SS    25m  40.70 
18  Livianne Lesmac  2005  BA5205  KK KARPEN    25m  40.14 
104  Agnes Ljungberg  2004  AS8204  SK LÖDDE    25m  39.92 
12  Mathilda Delen Abrahamsson  2004  AL3604  KK KARPEN    25m  39.99 
162  Hedda Andréasson  2004  AZ1204  SK LÖDDE    25m  40.62 
102  Tilde Klehn  2004  AY8804  SK LÖDDE    25m  41.26 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
59  Marina Jönsson  2004  BB0804  YSTADS SS    25m  38.49 
110  Victoria Olsson  2002  BP5402  SK LÖDDE    25m  37.78 
19  Maja Nilsson  2004  AM7604  KK KARPEN    25m  37.31 
22  Lovisa Rohlin  2004  AB9404  KK KARPEN    25m  37.38 
100  Ida Husby  2006  AF1406  SK LÖDDE    25m  38.40 
68  Alva Saxell  2003  BN8803  YSTADS SS    25m  38.65 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
64  Liv Martinsson  2004  BB7604  YSTADS SS    25m  36.35 
63  Linn Martinsson  2004  BB8604  YSTADS SS    25m  36.05 
Tuva Rosén Sundström  2002  AT7802  SS IDEN    25m  35.46 
Angelica Böhme  2003  AR3603  SS IDEN    25m  35.86 
89  Sanna Westerberg  2004  AF6204  TRELLEBORG    25m  36.09 
16  Rebecca Kokko  2004  AT9804  KK KARPEN    25m  36.40 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
My Morin  2001  AK3401  SS IDEN    25m  35.10 
117  Victoria Segerdahl  2001  AS1801  SK LÖDDE    50m  34.56 
57  Frida Johansson  2001  BQ6601  YSTADS SS    25m  34.20 
Josefin Dellhede  2003  AD3403  SS IDEN    25m  34.31 
152  Mila Nölev  2002  BH0402  SK SYDSIM    25m  34.95 
52  Elvira Eriksson  2003  AJ5803  YSTADS SS    25m  35.21 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
149  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    25m  33.32 
86  Alicia Sjögren  2005  AA8205  TRELLEBORG    25m  32.86 
95  Filippa Dihle  2003  AR6203  SK LÖDDE    25m  32.30 
11  Agnes Delen Abrahamsson  2002  AQ3602  KK KARPEN    25m  32.81 
Anna Twedberg  2003  AR4203  SS IDEN    25m  33.28 
84  Felicia Schubert  2001  AK2201  TRELLEBORG    25m  33.86 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
128  Carolina Åsberg  2002  AJ1802  SK LÖDDE    25m  31.79 
Viktoria Dellhede  2003  AD2403  SS IDEN    25m  31.23 
49  Hanna Björnsdotter  2002  AW7402  YSTADS SS    25m  30.98 
83  Hannah Olsson-Lindhé  2003  AB6203  TRELLEBORG    25m  31.20 
141  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  31.44 
Elin Sjö  2001  AX5801  SS IDEN    25m  32.25 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
76  Vilma Andersson  2004  AE5604  TRELLEBORG    25m  30.78 
10  Moa Törneman  2001  AN6401  SS IDEN    25m  30.55 
61  Matilda Liljekvist  2004  AD7204  YSTADS SS    25m  30.33 
39  Nathalie Lindh  1998  BF5498  MKK    25m  30.35 
69  Emma Stanciu  2000  BP0800  YSTADS SS    25m  30.73 
53  Sara Göransson  1998  BE5898  YSTADS SS    25m  30.80 

 
Heat 11 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
60  Elin Kjellberg  2003  AJ7803  YSTADS SS    25m  30.19 
88  Frida Tunheim-Glad  2001  BU5201  TRELLEBORG    25m  29.48 
75  Matilda Åkesson  1999  AL9699  YSTADS SS    25m  29.24 
147  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    25m  29.31 
87  Julia Ström  1997  BR4497  TRELLEBORG    25m  30.11 
158  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  AW4699  SK SYDSIM    25m  30.23 

 
Heat 12 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
113  Emma Persson  1999  AM7299  SK LÖDDE    25m  28.91 
72  Amanda Strömberg  1998  AR7698  YSTADS SS    25m  28.72 
114  Louise Ranevi  1999  AI3299  SK LÖDDE    25m  28.36 
43  Jenny Thalin  1997  BC8697  MKK    25m  28.37 
145  Johanna Holmberg  1993  BH9693  SK SYDSIM    25m  28.86 
35  Hanna Liljegren  1998  AM7898  MKK    25m  28.95 

 
Heat 13 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
29  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    25m  27.32 
148  Michelle Lövdahl  1995  AH8895  SK SYDSIM    25m  27.15 
38  Nathalie Lindborg  1991  BN5691  MKK    25m  24.86 
37  Ida Lindborg  1994  AB0494  MKK    25m  26.01 
44  Cassandra Tran  1997  AN5697  MKK    25m  27.23 
161  Erika Sällberg  1997  AT3497  SK SYDSIM    25m  28.23 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  13:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner