2020-01-21   18:43:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Lödde Öppna 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Start 15.00

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  Lödde Öppna 2016    Utskriftsdatum  13 mars 2016   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  13:47   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 mars 2016         
 
 
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar  Finaler (6) 
Sponsor: Kartguiden AB 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
109  Ted Nilsson  2006  AE7106  SK LÖDDE    50m  53.31 
21  Anton Persson  2006  AA2106  KK KARPEN    25m  51.52 
125  Axel Wergeland  2006  AC5506  SK LÖDDE    25m  51.87 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Daniel Choinski Nielsen  2005  AD8905  TRELLEBORG    25m  43.83 
118  Albert Sivtoft  2004  AE3904  SK LÖDDE    25m  38.22 
127  Anton Witzell  2004  AC4904  SK LÖDDE    25m  34.47 
142  Jonathan Fröjd  2004  AC8704  SK SYDSIM    25m  35.90 
111  Aron Paulsson  2006  AB3306  SK LÖDDE    25m  39.48 
15  Axel Jellbom  2004  AG5504  KK KARPEN    25m  44.73 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
126  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    25m  32.64 
27  David Falk  2003  AD3103  MKK    25m  31.09 
62  Sebastian Lundgren  1999  AH8199  YSTADS SS    25m  30.97 
Simon Ljungbeck  2000  AK2700  SS IDEN    25m  31.04 
115  Tobias Ranevi  1999  AK7999  SK LÖDDE    50m  31.66 
25  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK    25m  33.43 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
107  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    25m  30.69 
73  Simon Tufvesson  1999  AN3599  YSTADS SS    25m  30.35 
42  Anton Persson  1994  AM7394  MKK    25m  29.57 
103  Elliot Larsson  2000  AF3300  SK LÖDDE    25m  29.90 
150  Elias Mårtensson  1997  AV6997  SK SYDSIM    50m  30.37 
80  Daniel Lindkvist  2000  AO2900  TRELLEBORG    25m  30.76 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    50m  29.45 
36  William Lindblom  1998  AN7798  MKK    25m  29.22 
31  Jonas Hagberg  1988  AO7788  MKK    25m  28.97 
143  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    50m  29.16 
41  Johan Nilsson  1994  AW9794  MKK    25m  29.35 
56  Emil Jespersen  2001  AI9901  YSTADS SS    25m  29.47 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
140  Lars Hallberg  2001  AC2701  TRELLEBORG    25m  28.42 
51  Filip Christiansson  1999  AO6199  YSTADS SS    25m  27.86 
33  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK    25m  25.33 
34  Marcus Kindberg  1993  AI6993  MKK    25m  26.48 
32  Jakob Helman  1996  AU1396  MKK    25m  28.34 
98  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    25m  28.96 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 mars 2016 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  13:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner