2018-11-21   21:11:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2016 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 11/6 Klockan 10.00 (Insim kl 08.30)

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  DM - JDM (50m) 2016 MSSF    Utskriftsdatum  11 juni 2016   
  Tävlingsort  Köping    Utskriftstid  09:17   
  Arrangör  Mellansvenska Simförbundet         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  11 juni 2016         
 
 
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar  Finaler (4) 
Distriktrekord Seniorer: Erik Gissén (1992) 56.04 2015-07-04 
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 56.22 2013-04-27 
 
Beräknad start 11:37 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
Anton Waller-Kaustinen  2000  AJ5500  BORLÄNGE    50m  1:10.67 
181  Robin Flyman  1995  BA0795  ÖSA    50m  1:10.19 
170  Gellert Szabo  2001  AM6901  VÄSTERÅS    50m  1:10.30 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
100  Elias Olsson Svensson  1996  AZ9396  KATRINEHOL    25m  1:07.61 
142  Philip Rosvall  2001  AP2501  UPSALA S    25m  1:06.73 
73  Linus Andersson  2001  AP4301  KARLSTAD    25m  1:06.52 
187  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  1:06.56 
120  Edwin Nystrand  2002  AE8902  SALA SS    50m  1:07.30 
104  Lukas Hill  1999  AH6999  SS MORA    25m  1:08.16 
               

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
205  Vilmer Jansson  2000  AI2100  HK SIM    25m  1:05.93 
38  David Hambraeus  1999  AL0799  FALUN    25m  1:05.01 
137  Carl Göransson  2000  AQ8300  UPSALA S    50m  1:03.11 
49  Jakob Källquist  2001  AC0901  GÄVLE SS    25m  1:01.63 
116  Marcus Johnsson  2002  AN2502  SALA SS    25m  1:01.88 
58  Igor Blagojevic  2000  AG5700  KARLSKO SF    50m  1:04.79 
186  Elias Landström  2000  AM5700  ÖSA    25m  1:05.22 
72  David Albringer  2001  AF2101  KARLSTAD    50m  1:06.36 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
198  Victor Zetterman  1995  AY4195  ÖSA    50m  1:00.95 
105  Edvin Persson  1999  AI9399  SS MORA    25m  58.94 
183  André Gradin  1994  AN1194  ÖSA    25m  57.94 
18  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA    25m  56.90 
162  Linus Kanth  1991  AP5991  VÄSTERÅS    25m  57.80 
126  Carl Rogne  1996  AC9796  SÄFFLE SS    50m  58.90 
125  Ivo Kuijpers  1999  AG6199  SÄFFLE SS    25m  1:00.74 
180  Dennis Finnström  1995  AP9195  ÖSA    25m  1:01.31 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  11 juni 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  09:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner