2019-10-23   17:47:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Herning Open 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag indledende

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Herning Open 2016    Udskriftsdato  15 april 2016   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  15:16   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  15 april 2016         
 
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer  Indledende (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
356  Frederikke Kruse  2002  0278AI  HERNING    50m  38.56 
344  Signe Bach  2002  0254AQ  HERNING    50m  38.37 
194  Nadia Nørskov Vogt  2000  0046AC  ESBJERG    50m  37.89 
203  Clara Mortensen  2001  0168AS  HSK    50m  38.14 
355  Maja Fjord Kristensen  2002  0228AO  HERNING    50m  38.53 
235  Nikoline Fabrin Lund  2001  0192AS  HORSENS    50m  40.14 
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Sofie Bruun Boye  2001  0112AZ  VIBORG    50m  37.43 
362  Frederikke Suhnsen  2002  0244AU  HERNING    50m  36.22 
202  Didde Meyer  2001  0158AS  HSK    50m  34.89 
326  Johanne Marie Poulsen  2001  0144AC  AALBORG    50m  34.34 
314  Line Sloth Holm  2001  0198AO  AALBORG    50m  34.40 
347  Laura Gam  2001  0192AQ  HERNING    50m  35.91 
200  Freja Larsen  2001  0102AT  HSK    50m  36.96 
187  Jannie Eickhardt  2001  0134AI  ESBJERG    50m  37.59 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
296  Sofie Rahbek Hansen  2000  0026BD  VIBORG    50m  34.22 
283  Helene Olesen  2000  0044AP  TEMPO    50m  33.60 
240  Nicoline Rosenkilde  1999  9918AT  HORSENS    50m  33.54 
174  Nanna Bæhrenz Damgaard  1998  9814AN  AGF    50m  33.36 
173  Amalie Fisker Brøchner  1999  9918AZ  AGF    50m  33.50 
262  Matilde Fuglsang  2000  0088BA  SILKEBORG    50m  33.58 
272  Amalie Skov  1999  9992AW  SILKEBORG    50m  33.83 
333  Anna Brandenborg Jensen  1999  9924AU  AAS    50m  34.33 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
348  Trine Guldberg  1999  9946AD  HERNING    50m  33.21 
361  Pernille Koch Sinding  2002  0242AL  HERNING    50m  33.03 
290  Marie Kvorning Mikkelsen  2000  0086AX  TRITON V    50m  32.93 
294  Helene Marie Andersen  2001  0112AY  VIBORG    50m  32.70 
289  Michelle Jatta  2001  0116AR  TRITON V    50m  32.72 
189  Maria Møller Glargaard  2001  0182AE  ESBJERG    50m  32.99 
319  Maja Meinert  2001  0118AO  AALBORG    50m  33.17 
282  Louise Hvarre  2001  0156AN  TEMPO    50m  33.22 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
175  Line Gertz  2001  0156AT  AGF    50m  32.50 
323  Rebecca Haahr Pallesen  2000  0038AI  AALBORG    50m  32.45 
273  Hannah Fleng M. Jensen  2000  0032AO  PINGVINEN    50m  32.22 
228  Sille Ibsen  2001  0134AU  HORSENS    50m  32.10 
357  Sascha Lausten  2002  0202AJ  HERNING    50m  32.21 
255  Dianna Au  2000  0068AK  SILKEBORG    50m  32.35 
223  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  0082BB  HORSENS    50m  32.49 
237  Mie Buch Nielsen  2001  0188AH  HORSENS    50m  32.65 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
280  Laura Mathilde Elkjær  1998  9804BC  TEMPO    50m  31.57 
286  Christina Christensen  2000  0046AO  TRITON V    50m  31.07 
329  Signe Villumsen  2001  0146AQ  AALBORG    50m  30.44 
258  Helena V. Ellling  2000  0078AC  SILKEBORG    50m  29.63 
342  Nikoline Østerberg  2000  0098AU  AAS    50m  30.05 
180  Julie Lange Jørgensen  2000  0004AZ  AGF    50m  30.59 
184  Josefine Bladt Wichmann  2000  0076AQ  AGF    50m  31.30 
218  Cecilie B. Andersen  2001  0116AI  HORSENS    50m  31.95 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
259  Celia Erikstad  1999  9992AH  SILKEBORG    50m  31.55 
308  Christie Prøhl  1998  9872AW  VIBORG    50m  30.89 
267  Julie Lundorff Larsen  2000  0018AC  SILKEBORG    50m  30.41 
327  Lisa Rijkhoff  2001  0136AF  AALBORG    50m  29.63 
207  Julie Oxenvad  1997  9744AP  HSK    50m  30.00 
369  Stinne Sørensen  1999  9934AD  HERNING    50m  30.50 
222  Jennifer Thorius Bek  2000  0012AS  HORSENS    50m  31.25 
260  Esther Flø  2001  0108AR  SILKEBORG    50m  31.93 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Emilie Knudsen  2002  0222AK  HERNING    50m  31.36 
346  Mette Flaskager  1999  9902AR  HERNING    50m  30.70 
253  Johanne Skovgaard Terp  1999  9914AO  ODDER    50m  30.40 
236  Amalie Bach Nielsen  1999  9942AG  HORSENS    50m  28.92 
340  Mia Seehausen  2001  0186AH  AAS    50m  29.96 
224  Josefine Due Christensen  2001  0166AT  HORSENS    50m  30.47 
185  Stine Mary Vissing  1997  9788AB  AGF    50m  31.16 
309  Julie Søgaard  2001  0174AS  VIBORG    50m  31.57 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  15 april 2016 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark