2020-04-01   14:42:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 4X200m Frisim P 15 o y 
Sponsor: Oatly 
15 år och yngre: Helsingborgs S 8:18.18 2011 FM: Jönköpings SS 8:21.53 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
288  Järfälla SS  2001  JÄRFÄLLA S    50 m  8:30.54   
338  Karlstads SS  2015  KARLSTAD    50 m  8:34.32   
464  Malmö KK  2001  MKK    50 m  8:37.18   
263  Helsingborgs S  2001  HS    50 m  8:39.33   
466  Malmö KK Lag 2  2001  MKK    50 m  8:49.91   
725  Södertörns SS  2001  SÖDERTÖRN    50 m  8:50.82   
445  SK Lödde  2002  SK LÖDDE    50 m  8:56.58   
672  Sundsvalls SS  2003  SUNDSVALL    50 m  8:58.13   
42  Väsby SS  2001  VÄSBY SS    50 m  9:02.05   
10  740  SK Triton  2015  SK TRITON    50 m  9:03.75   
11  159  Spif SF  2001  SPIF SF    50 m  9:04.17  EFT 
12  801  Täby S  2001  TÄBY SIM    50 m  9:04.20   
13  656  Stockholms KK  2001  SKK    50 m  9:04.80   
14  596  Skuru Ik  2001  SKURU IK    50 m  9:06.97   
15  264  Helsingborgs S Lag 2  2001  HS    50 m  9:09.24   
16  485  Mölndals ASS  2001  MASS    50 m  9:09.48   
17  415  Linköpings ASS  2001  LASS    50 m  9:10.31   
18  634  Spårvägen SF  2001  SPÅRVÄGEN    50 m  9:10.35   
19  641  Spårvägen SF Lag 2  2003  SPÅRVÄGEN    50 m  9:10.62   
20  510  SK Neptun  2001  SK NEPTUN    50 m  9:11.66   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  29 juni 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:44 
 
2_S
Gren 2, 4X200m Frisim F 15 o y 
Sponsor: Oatly 
15 år och yngre: Väsby SS 8:43.86 2011 FM: Järfälla S 8:59.02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
66  Västerås SS  2001  VÄSTERÅS    50 m  9:02.88   
288  Järfälla SS  2001  JÄRFÄLLA S    50 m  9:04.85   
42  Väsby SS  2001  VÄSBY SS    50 m  9:05.41   
667  Sundsvalls SS  2002  SUNDSVALL    50 m  9:05.54   
263  Helsingborgs S  2001  HS    50 m  9:05.90   
571  S 71  2001  S 71    50 m  9:06.79   
535  Osby SS  2001  OSBY SS    50 m  9:09.48   
510  SK Neptun  2001  SK NEPTUN    50 m  9:12.70   
701  Södertälje SS  2001  SÖDERTÄLJE    50 m  9:14.09   
10  612  Skövde SS  2001  SKÖVDE SS    50 m  9:16.94   
11  464  Malmö KK  2001  MKK    50 m  9:17.36   
12  231  Göteborgs S  2001  GÖTEBORG    50 m  9:19.14   
13  415  Linköpings ASS  2001  LASS    50 m  9:19.23   
14  656  Stockholms KK  2001  SKK    50 m  9:20.85   
15  725  Södertörns SS  2001  SÖDERTÖRN    50 m  9:21.65   
16  550  SK Poseidon  2001  POSEIDON    50 m  9:23.78   
17  159  Spif SF  2001  SPIF SF    50 m  9:24.12   
18  67  Västerås SS Lag 2  2001  VÄSTERÅS    50 m  9:24.47   
19  740  SK Triton  2015  SK TRITON    50 m  9:25.74   
20  801  Täby S  2001  TÄBY SIM    50 m  9:27.64   
21  616  Skövde SS Lag 2  2005  SKÖVDE SS    50 m  9:27.73   
22  73  Växjö SS  2002  VÄXJÖ SS    50 m  9:28.64   
23  264  Helsingborgs S Lag 2  2001  HS    50 m  9:31.50   
24  754  Trollhättans SS  2001  TROLLHÄTTA    50 m  9:31.82   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  29 juni 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:44 
 
3_S
Gren 3, 4X200m Frisim P 16-17 
Sponsor: Oatly 
17 år och yngre: Jönköpings SS 7:45.27 2014 FM: Helsingborgs S 8:01.53 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
308  Jönköpings SS  1999  JÖNKÖPING    50 m  7:57.27   
262  Helsingborgs S  1999  HS    50 m  8:09.90   
508  SK Neptun  1999  SK NEPTUN    50 m  8:12.61   
181  SK Elfsborg  1999  ELFSBORG    50 m  8:19.72   
550  SK Poseidon  2001  POSEIDON    50 m  8:23.62   
488  Mölndals ASS  1999  MASS    50 m  8:23.99   
803  Täby S  1999  TÄBY SIM    50 m  8:27.81   
724  Södertörns SS  1999  SÖDERTÖRN    50 m  8:31.15   
48  Väsby SS  1999  VÄSBY SS    50 m  8:31.17   
10  157  Spif SF  1999  SPIF SF    50 m  8:33.59   
11  411  Linköpings ASS  1999  LASS    50 m  8:34.69   
12  812  Täby S Lag 2  1999  TÄBY SIM    50 m  8:39.32   
13  317  Kalmar SS  1999  KALMAR SS    50 m  8:42.63   
14  76  Växjö SS  1999  VÄXJÖ SS    50 m  8:43.34   
15  740  SK Triton  2015  SK TRITON    50 m  8:44.47   
16  750  Trollhättans SS  1999  TROLLHÄTTA    50 m  8:46.83   
17  698  Södertälje SS  1999  SÖDERTÄLJE    50 m  8:47.11   
18  183  SK Elfsborg Lag 2  1999  ELFSBORG    50 m  8:47.80   
19  91  Ystads SS  2001  YSTADS SS    50 m  8:48.44   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  29 juni 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:44 
 
4_S
Gren 4, 4X200m Frisim F 16-17 
Sponsor: Oatly 
17 år och yngre: Väsby SS 8:26.87 2013 FM: Strängnäs SK 8:44.03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
488  Mölndals ASS  1999  MASS    50 m  8:52.34   
308  Jönköpings SS  1999  JÖNKÖPING    50 m  8:52.48   
262  Helsingborgs S  1999  HS    50 m  8:57.15   
48  Väsby SS  1999  VÄSBY SS    50 m  8:58.54   
613  Skövde SS  1999  SKÖVDE SS    50 m  9:00.05   
382  Landskrona SS  1999  LANDSKRONA    50 m  9:05.44   
698  Södertälje SS  1999  SÖDERTÄLJE    50 m  9:05.64   
633  Spårvägen SF  1999  SPÅRVÄGEN    50 m  9:05.93   
767  Turebergs SK  1999  TUREBERG    50 m  9:07.05   
10  143  Strängnäs SK  1999  STRÄNGNÄS    50 m  9:07.71   
11  157  Spif SF  1999  SPIF SF    50 m  9:09.08   
12  352  Kristianstads SLS  1999  KSLS    50 m  9:11.05   
13  432  Ludvika SS  1999  LUDVIKA SS    50 m  9:11.26   
14  16  Vellinge-Näsets SK  1999  VELLINGE-N    50 m  9:12.40   
15  803  Täby S  1999  TÄBY SIM    50 m  9:13.45   
16  290  Järfälla SS  1999  JÄRFÄLLA S    50 m  9:13.46   
17  195  Eskilstuna SK  1999  ESKILSTUNA    50 m  9:13.97   
18  668  Sundsvalls SS  1999  SUNDSVALL    50 m  9:14.29   
19  508  SK Neptun  1999  SK NEPTUN    50 m  9:15.39   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  29 juni 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:44 
 
5_S
Gren 5, 400m Frisim Pojkar 
Sponsor: Etteplan 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Robin Hansson 4:15.54 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Melker Olsson 4:13.97 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Lukas Steiner 4:06.13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
278  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  4:32.24   
384  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  4:35.33   
201  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  4:36.20   
238  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  4:38.63   
30  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  50 m  4:39.19   
14  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  4:40.00   
461  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  4:40.02   
749  Tranberg Charlie  2002  TROLLHÄTTA  AK5102  50 m  4:41.70   
84  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  50 m  4:42.98   
10  441  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  4:43.00   
11  574  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  50 m  4:43.33   
12  536  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  4:43.61   
13  450  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  4:43.89   
14  717  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  50 m  4:44.11   
15  655  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  50 m  4:44.23   
16  632  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  50 m  4:44.35   
17  246  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  4:44.45   
18  301  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  4:45.35   
19  444  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  4:45.42   
20  107  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  4:50.22   
21  828  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  4:53.59  EFT 
22  821  Bengs-Stattin Felix  2002  UMEÅ SS  AD4702  50 m  4:56.88   
15 år 
279  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  4:07.42   
334  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  4:18.54   
20  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  4:22.63   
505  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  4:22.65   
664  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  50 m  4:28.36   
277  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  4:30.26   
261  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  50 m  4:31.58   
34  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  50 m  4:32.26   
440  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  4:33.44   
10  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  4:34.09   
11  344  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  50 m  4:34.81   
12  463  Wiktor Samuel  2001  MKK  AJ5301  50 m  4:35.10   
13  593  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  50 m  4:35.29   
14  330  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  50 m  4:35.66   
15  451  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  4:36.50   
16  241  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  4:36.77   
17  329  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  4:37.44   
18  659  Ekengren Johan  2001  SUNDSVALL  AA6901  50 m  4:37.61   
19  826  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m  4:39.09   
20  573  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  4:39.22   
21  209  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  50 m  4:39.78   
22  210  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  4:25.37   
23  513  Borgström Filip  2001  NJURUNDA  AK5101  25 m  4:25.63   
16 - 17 år 
101  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  4:00.54   
298  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  4:08.69   
178  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  4:09.88   
476  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  4:11.34   
762  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  4:13.26   
497  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  4:13.89   
259  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  4:17.22   
299  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  4:17.27   
249  Löfqvist Alexander  1999  HS  AM5399  50 m  4:17.47   
10  795  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  4:18.88   
11  296  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  4:19.76   
12  40  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  4:20.23   
13  234  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  50 m  4:20.57   
14  748  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  4:22.12   
15  99  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  4:22.67   
16  569  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  4:22.68   
17  179  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  4:22.97   
18  285  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  4:23.58   
19  824  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  4:24.72   
20  511  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  50 m  4:24.95   
21  133  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  4:25.22   
22  483  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  4:26.73   
23  307  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  4:12.78   
24  685  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  4:15.08   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  30 juni 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:02 
 
6_S
Gren 6, 100m Frisim Flickor 
Sponsor: TYR 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Tova Olsson 59.52 
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Hilma Ramdén 59.56 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 56.43 2012 FM: Matilda Weiler 57.80 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
662  Muzito Gloria  2002  SUNDSVALL  BO6202  50 m  58.88   
331  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  1:00.48   
568  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  1:01.01   
400  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  1:01.11   
601  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  50 m  1:01.30   
21  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  1:01.48   
38  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  50 m  1:01.90   
87  Odén Isabelle  2002  YSTADS SS  AY6802  50 m  1:02.02   
326  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  1:02.16   
10  690  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  1:02.22   
11  70  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  1:02.30   
12  60  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  1:02.70   
13  779  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  50 m  1:02.70   
14  61  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  1:02.81   
15  686  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  1:02.83   
16  387  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  1:02.93   
17  97  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  50 m  1:02.97   
18  276  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  50 m  1:03.05   
19  455  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  1:03.11   
20  135  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  1:03.23   
21  333  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  1:03.24   
22  155  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  50 m  1:03.39   
23  236  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  1:00.52   
24  692  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m  1:00.87   
25  391  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  1:01.20   
26  105  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:01.27   
27  585  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  25 m  1:01.31   
28  572  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  25 m  1:01.33   
15 år 
538  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  59.39   
479  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  59.52   
665  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  1:00.17   
248  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  1:00.58   
766  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  50 m  1:00.74   
696  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  1:00.77  EFT 
380  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  1:01.01   
604  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  1:01.22   
650  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  50 m  1:01.24   
10  677  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  50 m  1:01.40   
11  24  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  50 m  1:01.44   
12  763  Eriksson Mathilda  2001  TUREBERG  AE2201  50 m  1:01.67   
13  297  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  1:01.77   
14  531  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  1:01.86   
15  458  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  1:01.89   
16  227  Tistrand Klara  2001  GÖTEBORG  AD9801  50 m  1:02.03   
17  600  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  1:02.18   
18  239  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  1:02.22   
19  275  Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  50 m  1:02.44   
20  747  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  1:02.47   
21  211  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  50 m  1:02.56   
22  23  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  50 m  1:02.57   
23  663  Muzito Joyce  2001  SUNDSVALL  BT4401  50 m  1:02.63   
24  142  Wennerberg Wilma  2001  STRÄNGNÄS  AG3201  50 m  1:02.68   
25  224  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  1:02.69   
26  377  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  50 m  1:02.83   
27  65  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  1:02.89   
28  565  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  1:02.97   
29  583  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  1:02.99   
30  206  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  50 m  1:03.29   
31  533  Prai Andrea  2001  OSBY SS  AI3201  25 m  1:00.37   
32  436  Brännström Sara  2001  LULEÅ SS  AD8601  25 m  1:00.41   
33  661  Mannela Sofia  2001  SUNDSVALL  AC9201  25 m  1:00.96   
16 - 17 år 
293  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  57.93   
208  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  50 m  59.09   
599  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  59.21   
693  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  59.56   
709  Engback Cassandra  1999  SÖDERTÖRN  AQ0499  50 m  59.67   
379  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  59.88   
139  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  59.90   
202  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  1:00.07   
221  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  1:00.42   
10  291  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  50 m  1:00.43   
11  150  Pettersson Ida  1999  SPIF SF  AP2699  50 m  1:00.45   
12  137  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  1:00.68   
13  453  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  1:00.87   
14  302  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  50 m  1:00.88   
15  176  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  50 m  1:00.89   
16  322  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  1:00.92   
17  164  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  1:00.93   
18  622  Garmelius Emma  1999  SPÅRVÄGEN  AM9499  50 m  1:00.98   
19  269  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  1:01.01   
20  12  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  50 m  1:01.02   
21  240  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  1:01.25   
22  477  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  1:01.29   
23  117  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  50 m  1:01.30   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  30 juni 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:02 
 
7_S
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar 
Sponsor: MQ 
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Edvin Torlakovic 1:11.37 
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Emil Hassling 1:07.16 
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Daniel Räisänen 1:05.12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
22  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  1:11.43   
384  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  1:12.69   
452  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  1:13.81   
31  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  50 m  1:15.00   
770  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  AJ4102  50 m  1:15.54   
361  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  1:15.58   
595  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  50 m  1:15.59   
405  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  50 m  1:15.65   
278  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  1:15.70   
10  120  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  50 m  1:16.55   
11  125  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  1:16.63   
12  714  Majta Jakob  2003  SÖDERTÖRN  AV9703  50 m  1:16.76   
13  630  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  50 m  1:16.78   
14  152  Sidorov Alexandr  2002  SPIF SF  AN5702  50 m  1:17.01   
15  471  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  1:17.13   
16  30  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  50 m  1:17.23   
17  472  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  50 m  1:17.27   
18  691  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  1:17.65   
19  347  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  50 m  1:17.69   
20  461  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  1:17.90   
21  611  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  50 m  1:18.08   
22  385  Hero Walter  2002  SK LAXEN  AR9102  50 m  1:18.14   
23  163  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  1:21.09   
24  632  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  1:13.60   
15 år 
53  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  1:10.03   
760  Annergren Fredrik  2001  TUREBERG  AC8301  50 m  1:10.96   
213  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  50 m  1:11.33   
20  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  1:11.69   
722  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  1:12.00   
332  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  1:12.69   
449  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  1:12.78   
89  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  1:12.84   
463  Wiktor Samuel  2001  MKK  AJ5301  50 m  1:13.10   
10  503  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  50 m  1:13.28   
11  448  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  50 m  1:13.34   
12  657  Balkerud Felix  2001  SUNDSVALL  AH1301  50 m  1:13.36   
13  494  Dalsgaard Dexter  2001  SK NEPTUN  AS0501  50 m  1:14.02   
14  359  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  1:14.05   
15  514  Engström Elias  2001  NJURUNDA  AB0501  50 m  1:14.15   
16  220  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  50 m  1:15.13   
17  235  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  1:15.17   
18  609  Svensson Anton  2001  SKÖVDE SS  AR6701  50 m  1:15.20   
19  118  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  50 m  1:15.29   
20  793  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  50 m  1:15.36   
21  229  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  50 m  1:15.47   
22  737  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  1:15.89   
23  799  Unevik Dag  2001  TÄBY SIM  AI5501  50 m  1:16.70   
24  56  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  1:16.92   
25  88  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  1:16.92   
26  407  Oscarsson Albert  2001  LASS  AH0101  50 m  1:16.95   
27  716  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  25 m  1:11.04   
16 - 17 år 
373  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:07.16   
713  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  1:07.45   
177  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  50 m  1:07.66   
29  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  1:08.36   
253  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  1:08.65   
193  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  50 m  1:08.94   
266  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  1:09.01   
404  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  50 m  1:09.10   
358  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  50 m  1:09.29   
10  41  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  50 m  1:10.04   
11  561  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  50 m  1:10.19   
12  776  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  50 m  1:10.21   
13  390  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  1:10.72   
14  162  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  1:10.92   
15  324  Kromnow Elias  1999  KARLSKRONA  AL5799  50 m  1:11.02   
16  151  Puoti Carlandrea  1999  SPIF SF  AX9999  50 m  1:11.21   
17  237  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  1:11.28   
18  660  Hiltonsson Jonathan  2000  SUNDSVALL  AH1300  50 m  1:11.30   
19  172  Hyvönen Elias  2000  ELFSBORG  AA7700  50 m  1:11.42   
20  285  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  1:11.64   
21  539  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  1:11.79   
22  376  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  1:11.97   
23  128  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  1:12.02   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  30 juni 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:02 
 
8_S
Gren 8, 200m Medley Flickor 
Sponsor: Jaked 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Hannah Brunzell 2:25.26 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: C Wallenborg & C Eklund 2:28.98 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Sophie Hansson 2:21.88 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
331  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  2:26.88   
568  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  2:29.89   
60  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  2:30.16   
63  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  2:30.61   
532  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  2:31.96   
21  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  2:32.40   
387  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  2:33.11   
276  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  50 m  2:33.56   
294  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  2:33.72   
10  686  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  2:33.83   
11  280  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  50 m  2:33.94   
12  391  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  2:33.99   
13  72  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  2:34.13   
14  38  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  50 m  2:34.98   
15  446  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  2:34.99   
16  692  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  50 m  2:35.00   
17  97  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  50 m  2:35.10   
18  149  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  50 m  2:35.34   
19  779  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  50 m  2:35.67   
20  401  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  50 m  2:36.14   
21  61  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  2:36.32   
22  403  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  2:36.64   
23  606  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  2:36.74   
24  825  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  2:36.81   
25  103  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  2:37.11   
26  625  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  2:37.19   
27  690  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  2:37.25   
28  70  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  2:37.31   
29  567  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  2:37.51   
30  502  Lundgren Sonnergren Isa  2004  SK NEPTUN  AW5404  50 m  2:37.58   
31  339  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  2:37.73   
32  791  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  50 m  2:37.75   
33  543  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  50 m  2:37.79   
34  69  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  50 m  2:37.87   
35  135  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  2:38.01   
36  106  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  2:38.04   
37  402  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  50 m  2:38.18   
38  618  Öberg Elise  2002  SOLLEFTEÅ  AE8402  25 m  2:30.05   
15 år 
297  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  2:23.30   
248  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  2:26.81   
506  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  2:29.51   
605  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  2:30.66   
531  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  2:31.60   
763  Eriksson Mathilda  2001  TUREBERG  AE2201  50 m  2:32.23   
479  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  2:32.27   
224  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:32.28   
475  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  2:32.44   
10  604  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  2:32.46   
11  493  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  50 m  2:32.72   
12  104  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  2:32.98   
13  665  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  2:34.19   
14  24  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  50 m  2:34.53   
15  211  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  50 m  2:34.93   
16  766  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  50 m  2:35.00   
17  51  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  2:35.21   
18  254  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  2:35.47   
19  739  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AA8601  50 m  2:35.54   
20  651  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  50 m  2:35.79   
21  58  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  2:35.87   
22  650  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  50 m  2:36.20   
23  761  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  50 m  2:36.25   
24  647  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  50 m  2:36.87   
25  519  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  50 m  2:36.93   
26  380  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  25 m  2:29.52   
27  15  Vileus Emma  2001  VELLINGE-N  AW1401  25 m  2:30.64   
16 - 17 år 
482  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  2:26.77   
562  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  2:27.17   
524  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  2:27.88   
137  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  2:28.14   
28  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  50 m  2:28.98   
154  Wallenborg Caroline  2000  SPIF SF  AL3800  50 m  2:28.98   
35  Miram Anna  1999  VÄSBY SS  AG7299  50 m  2:29.30   
121  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  50 m  2:29.60   
771  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  2:30.14   
10  430  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  2:30.36   
11  122  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  2:30.95   
12  27  Dimitriou Sagré Emma  1999  VÄSBY SS  AO4699  50 m  2:30.97   
13  325  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  50 m  2:30.98   
14  556  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  2:31.30   
15  54  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  2:31.59   
16  62  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  2:31.80   
17  443  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  2:32.36   
18  495  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  2:32.56   
19  110  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:32.65   
20  146  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  50 m  2:33.24   
21  291  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  25 m  2:25.33   
22  379  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  25 m  2:25.99   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  30 juni 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:02 
 
9_S
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar 
Sponsor: SOAK 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Oskar Iwarsson 2:12.96 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Viktor Fridsjö 2:07.88 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
279  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  2:09.66   
441  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  2:20.09   
260  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  2:21.44   
Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  2:22.74   
505  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  2:23.12   
32  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  50 m  2:25.58   
200  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  2:25.59   
658  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  50 m  2:26.32   
321  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  2:26.90   
10  277  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  2:27.85   
11  828  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  2:28.89   
12  573  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  2:28.94   
13  649  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  50 m  2:31.64   
14  153  Stålmarck David  2001  SPIF SF  AI4701  50 m  2:33.78   
15  627  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  2:35.13   
16  827  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  2:35.95   
17  592  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  50 m  2:36.88   
18  107  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  2:45.32   
19  132  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  50 m  2:54.67   
20  165  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  2:25.04   
16 - 17 år 
399  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  2:11.50   
383  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  2:11.98   
764  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  2:12.10   
586  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  2:13.06   
484  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  2:13.56   
497  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  2:14.17   
299  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  2:14.25   
98  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:14.52   
492  Blom Simon  1999  SK NEPTUN  AQ9199  50 m  2:15.39   
10  259  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  2:16.37   
11  19  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  2:16.53   
12  386  Mackic Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  50 m  2:17.71   
13  778  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:17.98   
14  258  Wahlberg Martin  1999  HS  AQ1999  50 m  2:18.21   
15  480  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:19.12   
16  179  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  2:19.71   
17  29  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  2:19.96   
18  145  Falk Martin  1999  SPIF SF  AC1199  50 m  2:20.04   
19  824  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  2:20.25   
20  499  Klingeryd Jalamo Victor  2000  SK NEPTUN  AT4500  50 m  2:20.33   
21  557  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  50 m  2:21.70   
22  736  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:22.12   
23  397  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  50 m  2:23.64   
24  36  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS  AK2999  25 m  2:12.92   
25  470  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  2:14.95   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  30 juni 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:02 
 
10_S
Gren 10, 1500m Frisim Flickor 
Sponsor: Caissa Lifestyle 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 17:28.81 2013 FM: Lina Sjöholm 17:52.79 
16 - 17 år: Alba Forés (1998) 17:12.35 2014 FM: Alba Forés 17:44.74 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
459  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  17:50.37   
719  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  18:08.52   
567  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  18:13.10   
104  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  18:13.56   
400  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  18:23.48   
224  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  18:31.99   
409  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  18:44.70   
287  Wensmark Josefin  2001  JÄRFÄLLA S  AR9601  50 m  18:58.30   
206  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  50 m  19:05.33   
10  275  Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  50 m  19:08.13   
11  292  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  19:23.48   
12  646  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  50 m  19:25.56   
13  64  Walldén Adelina  2002  VÄSTERÅS  AS2602  50 m  19:31.60   
14  219  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  19:41.93   
15  363  Schyum Alexandra  2002  KUNGSBACKA  AN8202  50 m  19:47.43   
16  530  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  50 m  20:44.65   
16 - 17 år 
293  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  17:21.43   
240  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  17:47.69   
588  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  17:52.79   
284  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  17:54.55   
482  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  17:58.36   
252  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  18:01.01   
283  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  50 m  18:21.94   
797  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  18:23.37   
90  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  18:28.79   
10  607  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  18:35.04   
11  720  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  50 m  18:36.32   
12  735  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  18:36.41   
13  375  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  18:38.11   
14  620  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  50 m  18:39.90   
15  789  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  18:41.53   
16  115  Anderberg-Richard Tilde  1999  ÖSTERLEN  AU5499  50 m  18:43.54   
17  408  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  18:44.62   
18  306  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  18:48.79   
19  192  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  18:55.89   
20  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  18:58.12   
21  498  Jomaa Nora  1999  SK NEPTUN  AW7499  50 m  19:16.55   
22  529  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  19:16.65   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  30 juni 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:02 
 
10_S
Gren 10, 1500m Frisim Flickor 
Sponsor: Caissa Lifestyle 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 17:28.81 2013 FM: Lina Sjöholm 17:52.79 
16 - 17 år: Alba Forés (1998) 17:12.35 2014 FM: Alba Forés 17:44.74 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
459  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  17:50.37   
719  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  18:08.52   
567  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  18:13.10   
104  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  18:13.56   
400  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  18:23.48   
224  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  18:31.99   
409  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  18:44.70   
287  Wensmark Josefin  2001  JÄRFÄLLA S  AR9601  50 m  18:58.30   
206  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  50 m  19:05.33   
10  275  Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  50 m  19:08.13   
11  292  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  19:23.48   
12  646  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  50 m  19:25.56   
13  64  Walldén Adelina  2002  VÄSTERÅS  AS2602  50 m  19:31.60   
14  219  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  19:41.93   
15  363  Schyum Alexandra  2002  KUNGSBACKA  AN8202  50 m  19:47.43   
16  530  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  50 m  20:44.65   
16 - 17 år 
293  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  17:21.43   
240  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  17:47.69   
588  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  17:52.79   
284  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  17:54.55   
482  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  17:58.36   
252  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  18:01.01   
283  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  50 m  18:21.94   
797  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  18:23.37   
90  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  18:28.79   
10  607  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  18:35.04   
11  720  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  50 m  18:36.32   
12  735  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  18:36.41   
13  375  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  18:38.11   
14  620  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  50 m  18:39.90   
15  789  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  18:41.53   
16  115  Anderberg-Richard Tilde  1999  ÖSTERLEN  AU5499  50 m  18:43.54   
17  408  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  18:44.62   
18  306  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  18:48.79   
19  192  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  18:55.89   
20  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  18:58.12   
21  498  Jomaa Nora  1999  SK NEPTUN  AW7499  50 m  19:16.55   
22  529  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  19:16.65   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  30 juni 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:02 
 
11_S
Gren 11, 4x100m Medley P 15 o y 
Sponsor: Oatly 
15 år och yngre: Täby S 4:10.13 2013 FM: Södertörns SS 4:19.12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
288  Järfälla SS  2001  JÄRFÄLLA S    50 m  4:18.06   
263  Helsingborgs S  2001  HS    50 m  4:19.90   
464  Malmö KK  2001  MKK    50 m  4:23.14   
338  Karlstads SS  2015  KARLSTAD    50 m  4:23.23   
634  Spårvägen SF  2001  SPÅRVÄGEN    50 m  4:25.94   
725  Södertörns SS  2001  SÖDERTÖRN    50 m  4:26.01   
510  SK Neptun  2001  SK NEPTUN    50 m  4:27.17   
672  Sundsvalls SS  2003  SUNDSVALL    50 m  4:28.27   
231  Göteborgs S  2001  GÖTEBORG    50 m  4:28.70   
10  485  Mölndals ASS  2001  MASS    50 m  4:29.21   
11  159  Spif SF  2001  SPIF SF    50 m  4:29.86  EFT 
12  515  Njurunda SS  2001  NJURUNDA    50 m  4:29.96   
13  445  SK Lödde  2002  SK LÖDDE    50 m  4:30.62   
14  466  Malmö KK Lag 2  2001  MKK    50 m  4:30.80   
15  214  Gävle SS  2001  GÄVLE SS    50 m  4:31.58   
16  831  Södertörns SS Lag 2  2001  SÖDERTÖRN    50 m  4:32.16   
17  526  Norrköpings KK  2001  NKK    50 m  4:32.34   
18  468  Malmö KK Lag 3  2001  MKK    50 m  4:32.80   
19  42  Väsby SS  2001  VÄSBY SS    50 m  4:33.84   
20  801  Täby S  2001  TÄBY SIM    50 m  4:34.20   
21  392  SK Laxen  2001  SK LAXEN    50 m  4:34.95   
22  596  Skuru Ik  2001  SKURU IK    50 m  4:37.00   
23  91  Ystads SS  2001  YSTADS SS    50 m  4:37.42   
24  656  Stockholms KK  2001  SKK    50 m  4:37.55   
25  264  Helsingborgs S Lag 2  2001  HS    50 m  4:39.15   
26  806  Täby S Lag 2  2001  TÄBY SIM    50 m  4:39.92   
27  309  Jönköpings SS  2002  JÖNKÖPING    50 m  4:43.08   
28  740  SK Triton  2015  SK TRITON    50 m  4:44.34   
29  203  Eslövs SS  2003  ESLÖVS SS    50 m  4:44.83   
30  701  Södertälje SS  2001  SÖDERTÄLJE    50 m  4:45.86   
31  641  Spårvägen SF Lag 2  2003  SPÅRVÄGEN    50 m  4:46.48   
32  682  SK Sydsim  2003  SK SYDSIM    50 m  4:46.67   
33  415  Linköpings ASS  2001  LASS    50 m  4:46.90   
34  73  Växjö SS  2002  VÄXJÖ SS    50 m  4:47.64   
35  817  Täby S Lag 3  2001  TÄBY SIM    50 m  4:48.05   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  30 juni 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:02 
 
12_S
Gren 12, 4X100m Medley P 16-17 
Sponsor: Oatly 
17 år och yngre: Täby S 3:57.82 2014 FM: Landskrona SS 4:03.05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och yngre 
724  Södertörns SS  1999  SÖDERTÖRN    50 m  4:03.58   
308  Jönköpings SS  1999  JÖNKÖPING    50 m  4:06.54   
262  Helsingborgs S  1999  HS    50 m  4:07.46   
181  SK Elfsborg  1999  ELFSBORG    50 m  4:08.15   
382  Landskrona SS  1999  LANDSKRONA    50 m  4:11.53   
803  Täby S  1999  TÄBY SIM    50 m  4:11.55   
508  SK Neptun  1999  SK NEPTUN    50 m  4:13.68   
488  Mölndals ASS  1999  MASS    50 m  4:14.13   
48  Väsby SS  1999  VÄSBY SS    50 m  4:14.32   
10  698  Södertälje SS  1999  SÖDERTÄLJE    50 m  4:14.34   
11  550  SK Poseidon  2001  POSEIDON    50 m  4:15.00   
12  411  Linköpings ASS  1999  LASS    50 m  4:15.40   
13  774  Tyresö SS  1999  TYRESÖ SS    50 m  4:16.63   
14  157  Spif SF  1999  SPIF SF    50 m  4:17.69   
15  130  Uddevalla S  1999  UDDEVALLA    50 m  4:18.45   
16  183  SK Elfsborg Lag 2  1999  ELFSBORG    50 m  4:19.11   
17  366  Kungsbacka SS  1999  KUNGSBACKA    50 m  4:20.70   
18  317  Kalmar SS  1999  KALMAR SS    50 m  4:21.32   
19  812  Täby S Lag 2  1999  TÄBY SIM    50 m  4:24.01   
20  740  SK Triton  2015  SK TRITON    50 m  4:24.78   
21  76  Växjö SS  1999  VÄXJÖ SS    50 m  4:25.43   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  30 juni 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  08:02 
 
13_S
Gren 13, 400m Frisim Flickor 
Sponsor: Nextory.se 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Gloria Muzito 4:35.65 
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Lina Sjöholm 4:33.96 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Alba Forés 4:27.84 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
459  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  4:34.65   
719  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  4:35.82   
568  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  4:37.92   
567  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  4:40.59   
400  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  4:40.87   
690  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  4:42.00   
87  Odén Isabelle  2002  YSTADS SS  AY6802  50 m  4:46.38   
21  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  4:47.58   
63  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  4:49.27   
10  276  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  50 m  4:49.80   
11  391  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  4:49.90   
12  563  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  50 m  4:49.94   
13  70  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  4:50.34   
14  243  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  4:50.66   
15  666  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  50 m  4:51.31   
16  686  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  4:51.34   
17  455  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  4:52.17   
18  560  Simander Ella  2002  RONNEBY SS  AU4802  50 m  4:52.18   
19  72  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  4:52.64   
20  61  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  4:52.83   
21  585  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  50 m  4:53.16   
22  64  Walldén Adelina  2002  VÄSTERÅS  AS2602  50 m  4:53.25   
23  532  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  4:53.65   
24  250  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  50 m  4:53.82   
25  646  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  50 m  4:53.84   
26  13  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  4:53.88   
27  825  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  4:54.24   
28  435  Alman Sabina  2003  LULEÅ SS  AL0403  25 m  4:41.98   
15 år 
104  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  4:38.27   
506  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  4:40.05   
479  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  4:40.32   
58  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  4:42.38   
538  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  4:42.40   
493  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  50 m  4:43.36   
747  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  4:44.01   
23  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  50 m  4:45.05   
287  Wensmark Josefin  2001  JÄRFÄLLA S  AR9601  50 m  4:45.31   
10  677  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  50 m  4:45.64   
11  24  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  50 m  4:45.66   
12  409  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  4:48.04   
13  292  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  4:48.89   
14  531  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  4:49.76   
15  206  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  50 m  4:49.93   
16  275  Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  50 m  4:50.05   
17  239  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  4:50.79   
18  650  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  50 m  4:51.11   
19  761  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  50 m  4:51.38   
20  37  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  50 m  4:51.69   
21  565  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  4:51.82   
22  469  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  4:52.18   
23  600  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  4:52.33   
16 - 17 år 
102  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  4:29.14   
588  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  4:32.46   
240  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  4:33.03   
202  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  4:34.60   
252  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  4:34.92   
495  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  4:35.97   
121  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  50 m  4:36.68   
221  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  4:37.87   
284  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  4:39.60   
10  599  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  4:40.36   
11  607  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  4:40.74   
12  27  Dimitriou Sagré Emma  1999  VÄSBY SS  AO4699  50 m  4:41.63   
13  720  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  50 m  4:41.80   
14  375  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  4:42.37   
15  430  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  4:42.74   
16  620  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  50 m  4:44.13   
17  408  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  4:44.73   
18  306  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  4:45.26   
19  90  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  4:45.49   
20  283  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  50 m  4:45.77   
21  581  Hammar Astrid  2000  SALTSJÖB  AO8600  25 m  4:33.21   
22  733  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  25 m  4:33.25   
23  164  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  25 m  4:33.34   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:36 
 
14_S
Gren 14, 100m Frisim Pojkar 
Sponsor: TYR 
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Johan Rydahl 54.90 
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Björn Seeliger 53.81 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Daniel Kertes 52.00 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
461  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  56.64   
22  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  57.65   
676  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  57.91   
278  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  57.94   
238  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  58.05   
14  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  58.10   
384  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  58.42   
658  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  50 m  58.51   
396  Lundgren Malte  2002  LIDKÖPING  AC5302  50 m  58.69   
10  717  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  50 m  58.73   
11  574  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  50 m  59.29   
12  655  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  50 m  59.43   
13  632  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  50 m  59.49   
14  120  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  50 m  59.80   
15  711  Gutierrez Johan Javier  2002  SÖDERTÖRN  AM9502  50 m  59.84   
16  300  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  59.91   
17  500  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  59.92   
18  442  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  1:00.11   
19  444  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  1:00.11   
20  388  Reljanovic Momir  2002  SK LAXEN  AS8302  50 m  1:00.25   
21  163  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  1:00.29   
22  490  Andersson Felix  2002  SK NEPTUN  AC4502  50 m  1:00.34   
23  654  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  50 m  1:00.37   
24  592  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  50 m  1:00.45   
25  821  Bengs-Stattin Felix  2002  UMEÅ SS  AD4702  50 m  1:00.46   
26  734  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  50 m  1:00.48   
27  749  Tranberg Charlie  2002  TROLLHÄTTA  AK5102  50 m  1:00.54   
28  450  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  1:00.59   
29  321  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  1:00.68   
30  406  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  50 m  1:00.73   
15 år 
334  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  54.19   
20  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  55.28   
505  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  55.82   
261  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  50 m  56.78   
260  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  56.87   
722  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  56.95   
372  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  57.01   
716  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  50 m  57.02   
463  Wiktor Samuel  2001  MKK  AJ5301  50 m  57.36   
10  277  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  57.54   
11  344  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  50 m  57.56   
12  627  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  57.73   
13  517  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  57.80   
14  664  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  50 m  57.91   
15  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  58.28   
16  737  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  58.45   
17  228  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  50 m  58.63   
18  454  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  58.63   
19  116  Eby David  2001  SK ÄGIR  AP4101  50 m  58.66   
20  440  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  58.72   
21  451  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  58.89   
22  674  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  59.15   
23  609  Svensson Anton  2001  SKÖVDE SS  AR6701  50 m  59.33   
16 - 17 år 
101  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  51.57   
694  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  52.83   
299  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  52.95   
373  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  53.48   
247  Lindekrantz Karl  1999  HS  AN0599  50 m  54.33   
381  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  54.43   
773  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  50 m  54.55   
249  Löfqvist Alexander  1999  HS  AM5399  50 m  54.95   
549  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  55.00   
10  169  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  50 m  55.07   
11  707  Andrén Christopher  2000  SÖDERTÖRN  AK0100  50 m  55.42   
12  266  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  55.50   
13  539  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  55.50   
14  748  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  55.51   
15  178  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  55.53   
16  496  Frohde Wiggo  2000  SK NEPTUN  AX3300  50 m  55.61   
17  712  Jonsson Daniel  1999  SÖDERTÖRN  AF8599  50 m  55.73   
18  501  Käll Jönsson Carl  1999  SK NEPTUN  AP5799  50 m  55.79   
19  296  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  55.82   
20  166  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  50 m  55.85   
21  304  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  53.28   
22  383  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  53.36   
23  584  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  53.56   
24  569  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  53.59   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:36 
 
15_S
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor 
Sponsor: Apoteket Filbyter 
14 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 1:11.10 2015 FM: Hannah Brunzell 1:11.10 
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006 FM: Stina Lindberg 1:14.12 
16 - 17 år: Sophie Hansson (1998) 1:09.25 2015 FM: Sophie Hansson 1:09.25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
331  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  1:12.25   
109  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  1:13.68   
710  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  50 m  1:16.52   
21  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  1:16.78   
686  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  1:16.83   
425  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  1:17.02   
Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  1:17.11   
532  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  1:17.74   
212  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  50 m  1:18.36   
10  72  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  1:18.38   
11  236  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  50 m  1:18.62   
12  568  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  1:18.74   
13  63  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  1:19.06   
14  606  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  1:19.13   
15  666  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  50 m  1:19.23   
16  618  Öberg Elise  2002  SOLLEFTEÅ  AE8402  50 m  1:19.32   
17  97  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  50 m  1:19.35   
18  64  Walldén Adelina  2002  VÄSTERÅS  AS2602  50 m  1:19.56   
19  543  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  50 m  1:19.63   
20  387  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  1:19.81   
21  825  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  1:19.89   
22  340  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  50 m  1:20.12   
23  625  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  1:20.24   
24  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  50 m  1:20.34   
25  26  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  50 m  1:20.36   
26  791  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  50 m  1:20.46   
27  401  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  50 m  1:20.50   
28  280  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  50 m  1:20.70   
29  784  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  50 m  1:20.88   
30  219  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  1:21.02   
31  687  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  1:21.04   
32  339  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  1:21.32   
33  446  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  1:21.33   
34  781  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  50 m  1:21.46   
35  357  Bengtsson Matilda  2002  KUNGSBACKA  AK7802  50 m  1:21.50   
36  697  Welin-Berger Nadia  2002  SÖDERTÄLJE  AU4402  50 m  1:21.51   
37  602  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  50 m  1:21.57   
38  274  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  1:16.53   
39  244  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  25 m  1:16.66   
40  119  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  1:17.42   
41  708  Barrios Olivia  2004  SÖDERTÖRN  AR9204  25 m  1:17.67   
15 år 
242  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  1:14.60   
506  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  1:14.94   
254  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  1:15.73   
58  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  1:16.03   
519  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  50 m  1:16.20   
224  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  1:16.29   
25  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  50 m  1:16.49   
565  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  1:18.13   
52  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  50 m  1:18.49   
10  364  Westholm Sara  2001  KUNGSBACKA  AL8801  50 m  1:18.72   
11  350  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  50 m  1:18.98   
12  429  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  50 m  1:19.08   
13  766  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  50 m  1:19.36   
14  555  Herlin Mathilda  2001  SK RAN  AK9201  50 m  1:19.58   
15  786  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  50 m  1:19.62   
16  211  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  50 m  1:19.69   
17  794  Persson Johanna  2001  TÄBY SIM  AY6601  50 m  1:19.79   
18  218  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  50 m  1:20.72   
19  51  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  1:20.95   
20  173  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  50 m  1:20.96   
21  147  Granert Lea  2001  SPIF SF  BQ1401  50 m  1:21.28   
22  267  Wikström Tove  2001  HÄRNÖSAND  AC0201  50 m  1:21.30   
23  410  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  50 m  1:21.43   
24  251  Palm Elly  2001  HS  BP4401  50 m  1:21.51   
25  647  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  50 m  1:21.76   
26  100  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  50 m  1:21.88   
27  207  Samuelsson Tuva  2001  FALKÖPING  AB5201  50 m  1:21.88   
28  313  Andersson Lisa  2001  KALMAR SS  BC0601  50 m  1:22.14   
29  589  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  25 m  1:17.77   
16 - 17 år 
524  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  1:12.85   
556  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:13.88   
566  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  50 m  1:15.39   
537  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  1:15.60   
322  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  1:15.66   
443  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  1:15.70   
564  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  1:16.05   
431  Wallin Sarah  2000  LUDVIKA SS  AH9800  50 m  1:16.34   
245  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  50 m  1:16.61   
10  379  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  1:16.72   
11  428  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  1:16.80   
12  62  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  1:16.99   
13  780  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  50 m  1:17.17   
14  171  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  1:17.21   
15  522  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  50 m  1:17.38   
16  619  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  50 m  1:17.94   
17  54  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  1:18.34   
18  175  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  50 m  1:18.39   
19  544  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  1:18.56   
20  785  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  50 m  1:18.60   
21  86  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  50 m  1:18.67   
22  110  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  1:18.68   
23  360  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  50 m  1:18.80   
24  268  Johansson Maja  1999  HÖGANÄS SS  AW2899  50 m  1:18.85   
25  771  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  1:19.01   
26  123  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  50 m  1:19.08   
27  141  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  50 m  1:19.08   
28  518  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  50 m  1:19.12   
29  129  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  50 m  1:19.20   
30  546  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  1:19.28   
31  398  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  50 m  1:19.32   
32  168  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  1:14.84   
33  523  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  25 m  1:15.79   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:36 
 
16_S
Gren 16, 200m Medley Pojkar 
Sponsor: Jaked 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Robin Hansson 2:17.91 
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007 FM: Emil Hassling 2:12.75 
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: William Lulek 2:09.02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
278  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  2:21.40   
22  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  2:21.98   
384  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  2:22.06   
14  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  2:22.98   
238  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  2:25.34   
452  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  2:25.54   
512  Björklund Robin  2002  NJURUNDA  AA9502  50 m  2:25.98   
658  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  50 m  2:26.44   
201  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  2:27.51   
10  120  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  50 m  2:27.71   
11  444  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  2:27.79   
12  31  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  50 m  2:28.31   
13  574  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  50 m  2:28.67   
14  624  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  50 m  2:29.29   
15  655  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  50 m  2:29.99   
16  30  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  50 m  2:30.85   
17  611  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  50 m  2:31.18   
18  632  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  50 m  2:31.86   
19  441  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  2:32.03   
20  777  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  2:32.03   
21  461  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  2:32.39   
22  654  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  50 m  2:32.41   
23  595  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  50 m  2:32.81   
24  450  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  2:32.88   
25  125  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  2:32.99   
26  536  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  2:33.02   
27  691  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  2:33.14   
28  828  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  2:33.38   
29  246  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  2:33.57   
15 år 
279  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  2:13.07   
334  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:18.13   
260  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  2:19.49   
277  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  2:20.58   
517  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  2:21.25   
89  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  2:21.65   
722  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  2:22.31   
737  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  2:22.93   
627  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  2:23.40   
10  440  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  2:24.46   
11  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  2:24.79   
12  56  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  2:25.08   
13  210  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  50 m  2:25.14   
14  449  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  2:26.99   
15  463  Wiktor Samuel  2001  MKK  AJ5301  50 m  2:26.99   
16  282  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  50 m  2:27.21   
17  494  Dalsgaard Dexter  2001  SK NEPTUN  AS0501  50 m  2:27.66   
18  792  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  50 m  2:28.50   
19  716  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  50 m  2:28.54   
20  451  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  2:28.59  EFT 
21  330  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  50 m  2:28.65   
22  573  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  2:28.82   
23  213  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  50 m  2:29.07   
24  132  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  25 m  2:20.85   
25  165  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  2:21.54   
26  88  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  2:22.49   
27  372  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  25 m  2:22.62   
16 - 17 år 
373  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  2:10.74   
497  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  2:11.15   
299  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  2:11.80  EFT 
762  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  2:12.40   
285  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  2:14.93   
383  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  2:15.05   
713  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  2:16.09   
399  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  2:16.24   
778  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:16.46   
10  259  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  2:16.96   
11  569  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  2:17.67   
12  19  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  2:18.44   
13  253  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  2:18.47   
14  162  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  50 m  2:19.14   
15  234  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  50 m  2:19.19   
16  480  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:19.66   
17  496  Frohde Wiggo  2000  SK NEPTUN  AX3300  50 m  2:19.98   
18  145  Falk Martin  1999  SPIF SF  AC1199  50 m  2:20.34   
19  151  Puoti Carlandrea  1999  SPIF SF  AX9999  50 m  2:20.71   
20  795  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  2:20.72   
21  561  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  50 m  2:20.99   
22  98  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:21.11   
23  166  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  50 m  2:21.13   
24  358  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  50 m  2:21.26   
25  41  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  50 m  2:21.51   
26  824  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  2:21.53   
27  748  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  2:13.89   
28  193  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  2:13.99   
29  29  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  25 m  2:14.40   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:36 
 
17_S
Gren 17, 200m Fjärilsim Flickor 
Sponsor: SOAK 
15 år och yngre: Mikaela Laurén (1976) 2:17.29 1991 FM: Julia Stenhård 2:28.93 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:14.11 2013 FM: Emilia Christensen 2:22.81 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
248  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  2:26.31   
60  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  2:28.17   
294  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  2:28.39   
475  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  2:29.29   
692  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  50 m  2:31.07   
763  Eriksson Mathilda  2001  TUREBERG  AE2201  50 m  2:31.94   
605  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  2:32.13   
326  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  2:33.23   
103  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  2:35.46   
10  491  Bekkewold Amanda  2001  SK NEPTUN  BM3401  50 m  2:35.95   
11  339  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  2:36.23   
12  106  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  2:36.81   
13  286  Tsirona Dimitra  2002  JÄRFÄLLA S  AP3602  50 m  2:36.94   
14  155  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  50 m  2:37.13   
15  391  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  2:37.18   
16  651  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  50 m  2:37.47   
17  747  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  2:38.24   
18  427  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  50 m  2:38.97   
19  604  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  2:39.53   
20  292  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  2:39.82   
21  823  Byström Stina  2002  UPSALA S  AD7202  50 m  2:40.56   
22  400  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  2:40.92   
23  446  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  2:41.05   
16 - 17 år 
562  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  2:21.36   
139  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  50 m  2:22.88   
208  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  50 m  2:22.92   
507  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  50 m  2:26.91   
621  Flood Matilda  1999  SPÅRVÄGEN  BA6899  50 m  2:26.99   
482  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  2:28.06   
255  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  2:28.93   
495  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  2:29.23   
62  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  2:29.76   
10  12  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  50 m  2:30.92   
11  797  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  50 m  2:32.14   
12  28  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  50 m  2:32.67   
13  192  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  2:33.31   
14  653  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  50 m  2:33.52   
15  137  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  2:34.64   
16  735  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  2:35.31   
17  33  Melin Romstad Hanne  1999  VÄSBY SS  AK2499  50 m  2:35.55   
18  39  Sparrman Kajsa  1999  VÄSBY SS  AH4299  50 m  2:35.84   
19  371  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  2:36.16   
20  628  Onno Astrid  2000  SPÅRVÄGEN  BA5600  50 m  2:36.22   
21  Lange Sandra  1999  ALVESTA SS  AK0699  50 m  2:36.46   
22  306  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  2:38.20   
23  35  Miram Anna  1999  VÄSBY SS  AG7299  25 m  2:28.95   
24  620  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  25 m  2:29.65   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:36 
 
18_S
Gren 18, 1500m Frisim Pojkar 
Sponsor: Oskar Gannholm-Johansson 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 16:17.44 2006 FM: Melker Olsson 16:59.60 
16 - 17 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.92 2012 FM: Gustav Swedenborg 16:16.46 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
279  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  16:35.26   
20  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  17:25.42   
277  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  17:35.43   
505  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  17:54.11   
34  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  50 m  17:58.76   
241  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  18:03.57   
826  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m  18:09.77   
235  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  18:18.38   
201  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  18:25.59   
10  659  Ekengren Johan  2001  SUNDSVALL  AA6901  50 m  18:33.85   
11  301  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  19:01.76   
12  84  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  50 m  19:13.77   
13  153  Stålmarck David  2001  SPIF SF  AI4701  50 m  19:23.16   
16 - 17 år 
178  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  16:38.69   
259  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  16:44.03   
497  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  16:47.03   
476  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  16:47.62   
296  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  16:57.46   
511  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  50 m  17:01.99   
40  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  17:12.82   
824  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  17:13.38   
795  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  17:13.47   
10  179  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  17:21.31   
11  99  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  17:22.06   
12  234  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  50 m  17:22.53   
13  304  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  17:26.69   
14  307  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  17:26.90   
15  68  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  50 m  17:35.17   
16  484  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  17:48.39   
17  738  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  50 m  17:51.01   
18  174  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  50 m  17:52.48   
19  587  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  17:58.70   
20  483  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  17:58.95   
21  148  Hysing Elias  2000  SPIF SF  AR1500  50 m  18:00.57   
22  782  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  50 m  18:03.34   
23  685  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  50 m  18:05.22   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:36 
 
18_S
Gren 18, 1500m Frisim Pojkar 
Sponsor: Oskar Gannholm-Johansson 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 16:17.44 2006 FM: Melker Olsson 16:59.60 
16 - 17 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.92 2012 FM: Gustav Swedenborg 16:16.46 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
279  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  16:35.26   
20  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  17:25.42   
277  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  17:35.43   
505  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  17:54.11   
34  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  50 m  17:58.76   
241  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  18:03.57   
826  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m  18:09.77   
235  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  18:18.38   
201  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  18:25.59   
10  659  Ekengren Johan  2001  SUNDSVALL  AA6901  50 m  18:33.85   
11  301  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  19:01.76   
12  84  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  50 m  19:13.77   
13  153  Stålmarck David  2001  SPIF SF  AI4701  50 m  19:23.16   
16 - 17 år 
178  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  16:38.69   
259  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  16:44.03   
497  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  16:47.03   
476  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  16:47.62   
296  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  16:57.46   
511  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  50 m  17:01.99   
40  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  17:12.82   
824  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  17:13.38   
795  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  17:13.47   
10  179  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  17:21.31   
11  99  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  17:22.06   
12  234  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  50 m  17:22.53   
13  304  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  17:26.69   
14  307  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  17:26.90   
15  68  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  50 m  17:35.17   
16  484  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  17:48.39   
17  738  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  50 m  17:51.01   
18  174  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  50 m  17:52.48   
19  587  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  17:58.70   
20  483  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  17:58.95   
21  148  Hysing Elias  2000  SPIF SF  AR1500  50 m  18:00.57   
22  782  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  50 m  18:03.34   
23  685  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  50 m  18:05.22   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:36 
 
19_S
Gren 19, 4X100m Medley F 15 o y 
 
Sponsor: Oatly 
15 år och yngre: Helsingborgs S 4:25.64 2011 FM: SK Elfsborg 4:34.25 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
66  Västerås SS  2001  VÄSTERÅS    50 m  4:24.74   
667  Sundsvalls SS  2002  SUNDSVALL    50 m  4:32.13   
263  Helsingborgs S  2001  HS    50 m  4:32.70   
42  Väsby SS  2001  VÄSBY SS    50 m  4:35.84   
612  Skövde SS  2001  SKÖVDE SS    50 m  4:36.57   
231  Göteborgs S  2001  GÖTEBORG    50 m  4:40.92   
550  SK Poseidon  2001  POSEIDON    50 m  4:42.44   
415  Linköpings ASS  2001  LASS    50 m  4:42.90   
113  Örebro Sa  2003  ÖSA    50 m  4:42.97   
10  725  Södertörns SS  2001  SÖDERTÖRN    50 m  4:43.24   
11  510  SK Neptun  2001  SK NEPTUN    50 m  4:43.65   
12  67  Västerås SS Lag 2  2001  VÄSTERÅS    50 m  4:43.96   
13  701  Södertälje SS  2001  SÖDERTÄLJE    50 m  4:45.03   
14  309  Jönköpings SS  2002  JÖNKÖPING    50 m  4:45.40   
15  159  Spif SF  2001  SPIF SF    50 m  4:45.58   
16  535  Osby SS  2001  OSBY SS    50 m  4:46.24   
17  801  Täby S  2001  TÄBY SIM    50 m  4:46.55   
18  656  Stockholms KK  2001  SKK    50 m  4:46.72   
19  392  SK Laxen  2001  SK LAXEN    50 m  4:48.85   
20  335  Karlstads SS  2001  KARLSTAD    50 m  4:49.32   
21  73  Växjö SS  2002  VÄXJÖ SS    50 m  4:49.47   
22  264  Helsingborgs S Lag 2  2001  HS    50 m  4:49.59   
23  806  Täby S Lag 2  2001  TÄBY SIM    50 m  4:49.70   
24  616  Skövde SS Lag 2  2005  SKÖVDE SS    50 m  4:50.14   
25  232  Göteborgs S Lag 2  2001  GÖTEBORG    50 m  4:50.41   
26  365  Kungsbacka SS  2001  KUNGSBACKA    50 m  4:50.86   
27  637  Spårvägen SF  2003  SPÅRVÄGEN    50 m  4:51.31   
28  341  KK Karpen  2002  KK KARPEN    50 m  4:51.45   
29  Varbergs Sim  2001  VARBERG    50 m  4:51.90   
30  418  Linköpings ASS Lag 2  2001  LASS    50 m  4:52.03   
31  590  Sjöbo SS  2001  SJÖBO SS    50 m  4:52.31   
32  830  Upsala S  2001  UPSALA S    50 m  4:52.49   
33  214  Gävle SS  2001  GÄVLE SS    50 m  4:52.95   
34  464  Malmö KK  2001  MKK    50 m  4:53.36   
35  43  Väsby SS Lag 2  2001  VÄSBY SS    50 m  4:53.37   
36  288  Järfälla SS  2001  JÄRFÄLLA S    50 m  4:53.74   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:29 
 
20_S
Gren 20, 4X100m Medley F 16-17 
 
Sponsor: Oatly 
17 år och yngre: Väsby SS 4:20.47 2013 FM: Helsingborgs S 4:25.41 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
570  S 71  1999  S 71    50 m  4:32.94   
181  SK Elfsborg  1999  ELFSBORG    50 m  4:33.50   
143  Strängnäs SK  1999  STRÄNGNÄS    50 m  4:33.65   
262  Helsingborgs S  1999  HS    50 m  4:33.93   
633  Spårvägen SF  1999  SPÅRVÄGEN    50 m  4:34.68   
48  Väsby SS  1999  VÄSBY SS    50 m  4:35.14   
488  Mölndals ASS  1999  MASS    50 m  4:35.79   
136  Trelleborg S  1999  TRELLEBORG    50 m  4:35.94   
382  Landskrona SS  1999  LANDSKRONA    50 m  4:36.17   
10  308  Jönköpings SS  1999  JÖNKÖPING    50 m  4:36.59   
11  271  Höganäs SS  1999  HÖGANÄS SS    50 m  4:36.65   
12  768  Turebergs SK  2000  TUREBERG    50 m  4:37.69   
13  157  Spif SF  1999  SPIF SF    50 m  4:37.95   
14  91  Ystads SS  2001  YSTADS SS    50 m  4:38.29   
15  698  Södertälje SS  1999  SÖDERTÄLJE    50 m  4:41.26   
16  16  Vellinge-Näsets SK  1999  VELLINGE-N    50 m  4:41.43   
17  195  Eskilstuna SK  1999  ESKILSTUNA    50 m  4:41.83   
18  559  SK Ran  1999  SK RAN    50 m  4:42.38   
19  803  Täby S  1999  TÄBY SIM    50 m  4:42.65   
20  113  Örebro Sa  2003  ÖSA    50 m  4:42.71   
21  432  Ludvika SS  1999  LUDVIKA SS    50 m  4:43.04   
22  525  Norrköpings KK  1999  NKK    50 m  4:43.15   
23  327  Karlskrona SS  1999  KARLSKRONA    50 m  4:43.16   
24  317  Kalmar SS  1999  KALMAR SS    50 m  4:43.29   
25  668  Sundsvalls SS  1999  SUNDSVALL    50 m  4:43.65   
26  290  Järfälla SS  1999  JÄRFÄLLA S    50 m  4:43.71   
27  508  SK Neptun  1999  SK NEPTUN    50 m  4:44.56   
28  183  SK Elfsborg Lag 2  1999  ELFSBORG    50 m  4:44.84   
29  679  SK Sydsim  1999  SK SYDSIM    50 m  4:45.33   
30  130  Uddevalla S  1999  UDDEVALLA    50 m  4:45.35   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:29 
 
21_S
Gren 21, 400m Medley Flickor 
Sponsor: Engströms Bil 
15 år och yngre: Martina Granström (1991) 4:57.57 2006 FM: Cornelia Eklund 5:12.95 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:55.22 2000 FM: Emma Rotstam 5:07.37 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
506  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  5:14.20   
493  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  50 m  5:16.75   
605  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  5:18.36   
60  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  5:18.80   
568  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  5:19.69   
63  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  5:21.83   
58  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  5:22.36   
274  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  50 m  5:23.12   
294  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  5:23.13   
10  531  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  5:25.56   
11  446  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  5:29.29   
12  761  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  50 m  5:30.50   
13  565  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  5:31.66   
14  287  Wensmark Josefin  2001  JÄRFÄLLA S  AR9601  50 m  5:32.41   
15  604  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  5:32.60   
16  532  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  5:34.35   
17  339  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  5:36.61   
18  106  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  5:39.35   
16 - 17 år 
623  Grenholm Elin  1999  SPÅRVÄGEN  AR2899  50 m  3:52.00   
482  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  5:12.64   
28  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  50 m  5:12.95   
495  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  50 m  5:15.33   
27  Dimitriou Sagré Emma  1999  VÄSBY SS  AO4699  50 m  5:16.35   
430  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  50 m  5:17.83   
62  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  5:18.62   
192  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  5:19.58   
524  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  5:22.17   
10  284  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  5:24.48   
11  735  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  50 m  5:28.90   
12  371  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  5:30.74   
13  Åstrand Julia  1999  ALVESTA SS  AT7499  50 m  5:30.94   
14  498  Jomaa Nora  1999  SK NEPTUN  AW7499  50 m  5:33.21   
15  362  Hallingborn-Ask Felicia  1999  KUNGSBACKA  BO8899  50 m  5:33.45   
16  111  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  5:34.70   
17  619  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  50 m  5:35.49   
18  629  Stureborg Veronica  1999  SPÅRVÄGEN  BS1899  50 m  5:36.84   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:06 
 
22_S
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar 
Sponsor: Martin Harlenbäck 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Robin Hansson 1:01.09 
15 år: Albin Lövgren (1999) 57.70 2014 FM: Isak Larsson 59.16 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.05 2010 FM: Hampus Lovinge 57.21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
512  Björklund Robin  2002  NJURUNDA  AA9502  50 m  1:02.77   
658  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  50 m  1:03.37   
441  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  1:03.69   
321  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  1:04.84   
120  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  50 m  1:04.96   
14  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  1:05.26   
574  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  50 m  1:05.28   
460  Patzer Lukas  2002  MKK  AG5902  50 m  1:05.35   
22  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  1:05.45   
10  278  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  1:05.93   
11  32  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  50 m  1:06.03   
12  384  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  1:06.74   
13  655  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  50 m  1:06.86   
14  711  Gutierrez Johan Javier  2002  SÖDERTÖRN  AM9502  50 m  1:06.92   
15  452  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  1:07.25   
16  632  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  50 m  1:07.65   
17  777  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  1:07.73   
18  444  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  1:07.84   
19  645  Schuldt David  2002  SK STIMMET  AF5902  50 m  1:07.99   
20  654  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  50 m  1:08.09   
21  256  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  50 m  1:08.15   
22  717  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  50 m  1:08.29   
23  201  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  1:08.32   
24  592  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  50 m  1:08.47   
25  450  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  1:08.52   
26  442  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  1:08.64   
27  388  Reljanovic Momir  2002  SK LAXEN  AS8302  50 m  1:08.69   
28  504  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  50 m  1:08.79   
29  521  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  50 m  1:08.92   
30  246  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  1:09.05   
31  676  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  1:09.98   
15 år 
279  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  57.68   
334  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  58.21   
260  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  1:01.13   
Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  1:02.11   
722  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  1:03.00   
Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  1:03.19   
517  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  1:03.25   
627  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  1:03.31   
132  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  50 m  1:03.73   
10  573  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  1:04.03   
11  210  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  50 m  1:04.18   
12  89  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  1:04.49   
13  674  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  1:04.54   
14  575  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  50 m  1:04.72   
15  277  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  1:05.30   
16  53  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  50 m  1:05.61   
17  165  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  50 m  1:05.93   
18  233  Modigh Joar  2001  SK HAJEN  AO1101  50 m  1:06.18   
19  200  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  1:06.24   
20  161  Karlsson Daniel  2001  BOTK-RÖNN  AL0901  50 m  1:06.26   
21  649  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  50 m  1:06.28   
22  827  Rosvall Philip  2001  UPSALA S  AP2501  50 m  1:06.30   
23  329  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  1:06.36   
24  226  Söderberg Nicolas  2001  GÖTEBORG  AK6701  50 m  1:06.52   
25  716  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  50 m  1:06.53   
16 - 17 år 
299  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  56.18   
764  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  58.44   
586  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  58.63   
383  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  58.94   
399  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  59.13   
584  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  59.16   
98  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  59.29   
778  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  59.79   
426  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  59.85   
10  712  Jonsson Daniel  1999  SÖDERTÖRN  AF8599  50 m  59.86   
11  19  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  1:00.02   
12  484  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  1:00.07   
13  386  Mackic Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  50 m  1:00.52   
14  29  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  50 m  1:00.57   
15  259  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  1:00.63   
16  266  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m  1:00.75   
17  626  Kaufmann Alex  1999  SPÅRVÄGEN  AN2799  50 m  1:00.77   
18  470  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  1:00.83   
19  480  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  1:00.88   
20  496  Frohde Wiggo  2000  SK NEPTUN  AX3300  50 m  1:01.45   
21  557  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  50 m  1:01.60   
22  520  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  50 m  1:01.65   
23  397  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  50 m  1:01.74   
24  314  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  1:02.09   
25  541  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  50 m  1:02.59   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:06 
 
23_S
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor 
Sponsor: Jaked 
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Wilma Persson 1:07.11 
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Johannalouise Eriksson 1:08.56 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Miranda Arvidsson 1:04.86 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
601  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  50 m  1:07.99   
63  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  1:09.02   
403  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  1:09.14   
618  Öberg Elise  2002  SOLLEFTEÅ  AE8402  50 m  1:09.59   
70  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  1:09.83   
387  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  1:10.00   
149  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  50 m  1:10.13   
60  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  1:10.16   
155  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  50 m  1:10.31   
10  59  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  50 m  1:10.38   
11  135  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  1:10.43   
12  294  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  1:10.91   
13  779  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  50 m  1:10.99   
14  585  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  50 m  1:11.19   
15  105  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  1:11.43   
16  326  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  1:11.48   
17  273  Dellhede Viktoria  2003  SS IDEN  AD2403  50 m  1:11.63   
18  579  Boij Du Rietz Thea  2002  SALTSJÖB  AC9602  50 m  1:11.75   
19  690  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  1:11.77   
20  170  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  50 m  1:11.81   
21  723  Widmark Alwa  2002  SÖDERTÖRN  AN4402  50 m  1:11.95   
22  274  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  50 m  1:12.29   
23  580  Gipperth Linnea  2003  SALTSJÖB  AA6403  50 m  1:12.37   
24  374  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  1:12.41   
25  331  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  1:12.42   
26  790  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  50 m  1:12.60   
27  189  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  50 m  1:12.72   
28  603  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  50 m  1:12.80   
29  315  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  50 m  1:12.85   
30  281  Lundgren Lilly  2002  JÄRFÄLLA S  AC7402  50 m  1:12.92   
31  594  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  50 m  1:13.02   
32  502  Lundgren Sonnergren Isa  2004  SK NEPTUN  AW5404  50 m  1:13.03   
33  61  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  1:13.05   
34  692  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  50 m  1:13.06   
35  625  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  1:13.10   
36  568  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  1:13.20   
37  363  Schyum Alexandra  2002  KUNGSBACKA  AN8202  50 m  1:13.30   
38  106  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  1:13.49   
39  223  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  1:14.10   
15 år 
763  Eriksson Mathilda  2001  TUREBERG  AE2201  50 m  1:08.74   
558  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  1:09.75   
380  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  1:10.03   
475  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  1:10.23   
769  Alm Josefin  2001  TYRESÖ SS  AJ8201  50 m  1:10.49   
270  Widén Ida  2001  HÖGANÄS SS  AB3801  50 m  1:10.72   
15  Vileus Emma  2001  VELLINGE-N  AW1401  50 m  1:11.06   
24  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  50 m  1:11.18   
604  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  1:11.56   
10  409  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  1:11.63   
11  631  Vaamonde Zafira  2001  SPÅRVÄGEN  AU9601  50 m  1:11.79   
12  227  Tistrand Klara  2001  GÖTEBORG  AD9801  50 m  1:11.91   
13  677  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  50 m  1:11.99   
14  100  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  50 m  1:12.36   
15  211  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  50 m  1:12.36   
16  787  Isacson Kristina  2001  TÄBY SIM  BH5601  50 m  1:12.46   
17  829  Wiell Jeanna  2001  UPSALA S  BB9201  50 m  1:12.53   
18  531  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  1:12.57   
19  140  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  50 m  1:12.73   
20  85  Larsson Tilde  2001  YSTADS SS  AT5801  50 m  1:12.74   
21  540  Björkman Amanda  2001  POSEIDON  AF3101  50 m  1:12.75   
22  37  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  50 m  1:13.61   
23  661  Mannela Sofia  2001  SUNDSVALL  AC9201  50 m  1:13.79   
24  364  Westholm Sara  2001  KUNGSBACKA  AL8801  50 m  1:14.71   
16 - 17 år 
291  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  50 m  1:04.71   
35  Miram Anna  1999  VÄSBY SS  AG7299  50 m  1:05.85   
733  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  1:06.45   
255  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  1:07.85   
269  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  1:07.90   
303  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  50 m  1:08.26   
771  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  1:08.42   
180  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  1:08.49   
202  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  50 m  1:08.60   
10  137  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  50 m  1:08.78   
11  623  Grenholm Elin  1999  SPÅRVÄGEN  AR2899  50 m  1:09.02   
12  112  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  50 m  1:09.26   
13  221  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  1:09.26   
14  562  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  1:09.26   
15  629  Stureborg Veronica  1999  SPÅRVÄGEN  BS1899  50 m  1:09.38   
16  323  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  50 m  1:09.48   
17  822  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  50 m  1:09.56   
18  108  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  50 m  1:09.70   
19  146  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  50 m  1:09.77   
20  529  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  1:09.81   
21  122  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  1:09.85   
22  378  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  1:10.10   
23  523  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  50 m  1:10.11   
24  652  Reithner Hanna  2000  SKK  AJ7400  50 m  1:10.16   
25  582  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  50 m  1:10.43   
26  693  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  1:12.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:06 
 
24_S
Gren 24, 200m Frisim Pojkar 
Sponsor: Kallhälls Måleri 
15 år och yngre: Adam Paulsson (1995) 1:56.74 2010 FM: Anton Marijanovic 1:58.70 
16 - 17 år: Mats Westergren (1994) 1:52.87 2011 FM: Daniel Kertes 1:55.47 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
279  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  1:58.33   
505  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  50 m  2:01.56   
20  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  2:02.79   
261  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  50 m  2:06.82   
Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  2:07.42   
664  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  50 m  2:07.63   
463  Wiktor Samuel  2001  MKK  AJ5301  50 m  2:08.20   
384  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  2:08.23   
451  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  2:08.68   
10  461  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  2:08.69   
11  344  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  50 m  2:08.96   
12  722  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  2:08.99   
13  717  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  50 m  2:09.27   
14  593  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  50 m  2:09.51   
15  513  Borgström Filip  2001  NJURUNDA  AK5101  50 m  2:09.68   
16  330  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  50 m  2:10.35   
17  34  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  50 m  2:11.29   
18  332  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  2:11.76   
19  716  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  50 m  2:17.06   
16 - 17 år 
299  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  50 m  1:57.41   
178  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  1:58.77   
762  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  50 m  1:58.81   
497  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  50 m  1:58.82   
373  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:59.25   
249  Löfqvist Alexander  1999  HS  AM5399  50 m  1:59.70   
476  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  1:59.76   
748  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  2:00.25   
247  Lindekrantz Karl  1999  HS  AN0599  50 m  2:00.30   
10  296  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  2:00.79   
11  40  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  50 m  2:01.60   
12  569  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  2:02.02   
13  496  Frohde Wiggo  2000  SK NEPTUN  AX3300  50 m  2:02.03   
14  285  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  2:02.59   
15  685  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  50 m  2:02.75   
16  795  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  50 m  2:02.92   
17  304  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  2:03.41   
18  259  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  2:03.74   
19  738  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  50 m  2:04.39   
20  397  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  50 m  2:04.66   
21  539  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  2:05.21   
22  133  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  2:05.57   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:06 
 
25_S
Gren 25, 200m Bröstsim Flickor 
Sponsor: Perfect Life 
15 år och yngre: Emelie Johansson (1996) 2:33.24 2010 FM: Hannah Brunzell 2:36.55 
16 - 17 år: Elin Mårtensson (1993) 2:30.28 2010 FM: Emma Wahlund 2:36.69 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
109  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  2:38.44   
506  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  2:41.44   
242  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  2:44.47   
254  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  2:44.80   
58  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  2:45.52   
224  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:47.51   
72  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  2:47.66   
791  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  50 m  2:48.43   
565  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  2:48.76   
10  825  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  2:48.92   
11  519  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  50 m  2:49.35   
12  25  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  50 m  2:49.36   
13  710  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  50 m  2:49.74   
14  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  2:50.51   
15  251  Palm Elly  2001  HS  BP4401  50 m  2:51.22   
16  625  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  2:51.59   
17  666  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  50 m  2:51.67   
18  219  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  2:51.83   
19  52  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  50 m  2:51.94   
20  606  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  2:52.32   
21  532  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  2:52.36   
22  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  50 m  2:52.42   
23  212  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  50 m  2:52.95   
24  236  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  50 m  2:53.39   
25  64  Walldén Adelina  2002  VÄSTERÅS  AS2602  50 m  2:53.49   
26  794  Persson Johanna  2001  TÄBY SIM  AY6601  50 m  2:53.74   
27  274  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  50 m  2:54.49   
28  350  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  50 m  3:33.90   
16 - 17 år 
524  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  2:34.87   
62  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  2:41.19   
537  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  2:42.55   
431  Wallin Sarah  2000  LUDVIKA SS  AH9800  50 m  2:43.47   
780  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  50 m  2:44.69   
556  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  2:44.71   
175  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  50 m  2:44.92   
245  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  50 m  2:45.28   
322  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  2:46.76   
10  564  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  2:47.33   
11  544  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  2:47.72   
12  360  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  50 m  2:48.36   
13  522  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  50 m  2:48.58   
14  443  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  2:48.62   
15  110  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:48.75   
16  619  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  50 m  2:49.01   
17  428  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  2:49.02   
18  86  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  50 m  2:49.34   
19  171  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  2:49.98   
20  111  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  2:50.79   
21  785  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  50 m  2:51.13   
22  54  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  2:51.32   
23  123  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  50 m  2:51.44   
24  554  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  50 m  2:51.89   
25  675  Flodfält Vilma  1999  SK SYDSIM  AF9499  50 m  2:52.34   
26  498  Jomaa Nora  1999  SK NEPTUN  AW7499  50 m  2:53.80   
27  129  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  50 m  2:54.19   
28  518  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  50 m  2:54.95   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  01 juli 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:06 
 
26_S
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar 
Sponsor: Pontus Palmqvist 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:09.13 2007 FM: Björn Seeliger 2:12.36 
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 2:03.74 2012 FM: Elias Altman 2:08.29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
517  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  2:17.01   
372  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  2:19.13   
210  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  50 m  2:19.54   
56  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  2:20.02   
624  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  50 m  2:21.21   
277  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  2:22.47   
278  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  2:24.07   
14  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  2:24.25   
22  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  2:24.75   
10  440  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  2:24.80   
11  156  Vang-Jensen Christoffer  2001  SPIF SF  AZ5301  50 m  2:24.95   
12  282  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  50 m  2:26.04   
13  481  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  50 m  2:26.87   
14  737  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  2:26.91   
15  118  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  50 m  2:27.55   
16  444  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  2:27.74   
17  295  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  50 m  2:28.22   
18  200  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  2:28.27   
19  241  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  2:28.43   
20  454  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  2:28.58   
21  346  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  50 m  2:28.68   
22  457  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  2:28.69   
23  648  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  50 m  2:28.90   
24  238  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  2:29.05   
25  536  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  2:29.16   
26  31  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  50 m  2:29.32   
27  127  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  50 m  2:29.47   
16 - 17 år 
773  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS