2020-01-28   18:12:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (50m)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 15
Heatlista 
 
  Tävling  SM/JSM (50m) 2016    Utskriftsdatum  06 juli 2016   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  20:07   
  Arrangör  SSF/Norrköpings KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2016         
 
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer  Försök (6) 
Sponsor: Westerbergs Fastigheter 
SR: Sarah Sjöström (1993) 55.64 2015-08-03 
SJR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
MR: Sarah Sjöström (1993) 56.50 2014-07-03 
FM: Sarah Sjöström Södertörns SS 56.96 
 
Heat 1 (6) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
409  Hilma Ramdén  2000  AF4600  SÖDERTÄLJE    50m  1:08.05 
171  My Rydgren  1999  AT5699  LANDSKRONA    50m  1:06.62 
531  Edith Jernstedt  2002  AG1202  VÄSTERÅS    50m  1:06.02 
591  Ayleen Burt  1997  BB5497  SPIF SF    50m  1:06.46 
569  Amanda Andersson  1996  AO7696  UDDEVALLA    50m  1:06.75 
               
               

 
Heat 2 (6) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
443  Fanny Andersson  1997  AO9497  SK TRITON    50m  1:05.70 
250  Kamelia Gradinarska  2001  AI3601  MASS    50m  1:05.54 
279  Charlotte Myers  1997  BQ2497  SK NEPTUN    50m  1:04.96 
497  Matilda Klintberg  1999  AH1299  VELLINGE-N    50m  1:04.79 
91  Ida Liljeqvist  1999  AR4499  HÖGANÄS SS    50m  1:04.96 
78  Matilda Weiler  1998  AF0898  HS    50m  1:05.09 
31  Inez Kristensson  1997  AK1897  GÖTEBORG    50m  1:05.68 
402  Petra Johansson  1997  AF3897  SÄFFLE SS    50m  1:06.01 

 
Heat 3 (6) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
374  Emma Sundstedt  1998  BE7498  SPÅRVÄGEN    50m  1:04.62 
436  Vilma Unnermark  1997  AI9697  SÖDERTÖRN    50m  1:04.54 
80  Ronja Wikström  1996  BQ0696  HS    50m  1:04.41 
153  Annie Lindström  1996  AJ3696  KSLS    50m  1:03.96 
329  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71    50m  1:04.11 
340  Erica Dahlgren  1997  AE3497  S 02    50m  1:04.43 
253  Linnéa Lundborg  2000  AZ5600  MASS    50m  1:04.55 
445  Alba Forés  1998  AI5298  SK TRITON    50m  1:04.65 

 
Heat 4 (6) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
124  Ebba Stillman  1996  AH9496  JÖNKÖPING    50m  1:03.25 
587  Rebecka Gustafsson  1998  AH4698  STRÄNGNÄS    50m  1:03.02 
408  Alida Ramdén  1997  AP0297  SÖDERTÄLJE    50m  1:02.55 
57  Louise Hansson  1996  AO1896  HS    50m  58.29 
271  Jaqueline Hippi  1996  AJ8496  SK NEPTUN    50m  1:02.43 
296  Rebecca Diaz-Nilsson  1996  AD8296  NKK    50m  1:03.02 
585  Anna Eriksson  1999  AI0499  STRÄNGNÄS    50m  1:03.11 
126  Alma Thormalm  1996  AA0296  JÖNKÖPING    50m  1:03.87 

 
Heat 5 (6) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
558  Vera Rohlin Johansson  1995  AQ2695  ÖSA    50m  1:04.61 
370  Stina Gardell  1990  AG9690  SPÅRVÄGEN    50m  1:00.52 
524  Frida Berggren  1994  AE1894  VÄSTERÅS    50m  1:03.41 
300  Michelle Franzén  1993  AN0893  NKK    50m  1:05.24 
               
               

 
Heat 6 (6) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
487  Alexandra Uusaro  1995  AN0295  TÄBY SIM    50m  1:05.49 
278  Rebecca Mattsson  1995  AQ0295  SK NEPTUN    50m  1:03.94 
434  Sarah Sjöström  1993  BN4493  SÖDERTÖRN    50m  55.64 
513  Josefin Lindkvist  1993  AK4493  VÄSBY SS    50m  1:01.12 
237  Nathalie Lindborg  1991  BN5691  MKK    50m  1:04.79 
               
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  06 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  20:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner