2020-01-28   17:16:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (50m)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 23
Heatlista 
 
  Tävling  SM/JSM (50m) 2016    Utskriftsdatum  07 juli 2016   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  20:13   
  Arrangör  SSF/Norrköpings KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2016         
 
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar  Försök (5) 
Sponsor: Byn Kommunikationsbyrå 
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 
SJR: Victor Johansson (1998) 3:52.52 2016-05-16 
MR: Anders Holmertz (1968) 3:49.21 1988-01-01 
FM: Victor Johansson Jönköpings SS 4:00.43 
 
Heat 1 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
403  Carl Rogne  1996  AC9796  SÄFFLE SS    50m  4:32.95 
463  Samuel Rudqvist  1999  AA7799  TROLLHÄTTA    50m  4:22.12 
Joel Hambraeus  1998  AL8198  DANDERYD    50m  4:19.22 
229  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK    50m  4:20.94 
158  Anton Johansson  1996  AJ5996  KUNGSBACKA    50m  4:22.73 
               
               

 
Heat 2 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
484  Anton Sandberg  1999  AR0199  TÄBY SIM    50m  4:18.88 
235  William Lindblom  1998  AN7798  MKK    50m  4:17.68 
79  Isak Wikström  1999  AJ3199  HS    50m  4:17.22 
270  Karl Gustav Gérnyi  1999  AG9599  SK NEPTUN    50m  4:13.89 
593  Niclas Eriksson  1998  AL2398  SPIF SF    50m  4:15.52 
67  Alexander Löfqvist  1999  AM5399  HS    50m  4:17.47 
76  Isac Troell  1997  AB3597  HS    50m  4:17.98 
541  Eric Hart  1998  AY1598  YSTADS SS    50m  4:19.02 

 
Heat 3 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
319  Hugo Cedervall  1997  AA0197  POSEIDON    50m  4:11.72 
526  Filip Björkholm  1998  AP5798  VÄSTERÅS    50m  4:06.43 
117  Markus Malm  1997  AE7397  JÖNKÖPING    50m  4:06.01 
527  Gustaf Dahlman  1997  AJ1597  VÄSTERÅS    50m  4:01.21 
66  Nils Lervik  1997  AZ8597  HS    50m  4:04.08 
534  Lukas Steiner  1998  AG8998  VÄSTERÅS    50m  4:06.13 
252  Tor Leander  1999  AA5999  MASS    50m  4:11.34 
89  Joel Westerlind  1996  AD2796  HÄRNÖSAND    50m  4:12.19 

 
Heat 4 (5) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
44  Johan Jönsson  1995  AG1995  SK HAJEN    50m  4:19.95 
Alexander Berggren  1994  AK5194  ELFSBORG    50m  4:14.82 
213  Mats Westergren  1994  AA0994  LASS    50m  4:07.65 
64  Kristian Kron  1992  AY2192  HS    50m  3:56.79 
69  Oskar Nordstrand  1991  AI4991  HS    50m  4:04.22 
77  Max Troell  1995  AA4395  HS    50m  4:08.88 
406  Theodor Hansson  1994  AG8394  SÖDERTÄLJE    50m  4:16.68 
               

 
Heat 5 (5) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
164  Johan Hildesson  1992  AK2592  KUNGÄLV    50m  4:16.82 
234  Marcus Kindberg  1993  AI6993  MKK    50m  4:10.55 
71  Simon Plato  1993  AO6993  HS    50m  4:04.77 
12  Adam Paulsson  1995  AB4395  ELFSBORG    50m  3:52.33 
247  Robin Andréasson  1988  AN7788  MASS    50m  4:02.36 
61  Jonas Holmström  1992  AH1392  HS    50m  4:07.68 
35  Miro Torola  1995  BD1195  GÖTEBORG    50m  4:15.36 
248  Tim Arnesen  1987  AK4187  MASS    25m  4:04.93 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  07 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  20:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner