2020-06-06   23:16:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 13
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  08:22   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
 
Løb 13, 400m Medley Damer  Indledende (4) 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
18  Laura Boutrup  2003  0302AB  BIRKERØD    50m  6:24.49 
170  Thea Pedersen  2003  0364AL  HOVEDSTAD    50m  6:23.56 
11  Camille Nørby  2004  0498AE  BIRKERØD    50m  6:23.65 
31  Signe Krag Andersen  2004  0434AP  ALLERØD    50m  6:50.00 
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
192  Josefine Zebitz  2004  0454AI  HOVEDSTAD    50m  6:19.77 
101  Roseline Løkkegaard  2004  0462AF  GLADSAXE    50m  6:16.38 
45  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    50m  6:14.67 
Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERØD    50m  6:05.72 
Katrine Bonefeld  2004  0456AA  BIRKERØD    50m  6:12.88 
140  Mathilde Hagihara  2004  0468AJ  HOVEDSTAD    50m  6:14.82 
40  Therese Sand Frederiksen  2003  0374AT  ALLERØD    50m  6:16.85 
36  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    50m  6:20.24 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
21  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    50m  6:00.57 
158  Mia Lindberg  2003  0322AC  HOVEDSTAD    50m  5:44.97 
125  Clara Carlquist  2003  0314AN  HOVEDSTAD    50m  5:25.65 
Frederikke Echardt  2002  0274AG  ROSKILDE    50m  5:15.58 
48  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  5:21.82 
29  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    50m  5:40.56 
91  Esther Else Grubert  2003  0374AG  GLADSAXE    50m  5:56.16 
106  Amalie Schou  2003  0394AC  GLADSAXE    50m  6:03.42 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
168  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  0582AF  HOVEDSTAD    50m  5:56.28 
102  Michelle Mortensen  2002  0274AH  GLADSAXE    50m  5:40.58 
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  0232AJ  ROSKILDE    50m  5:23.62 
Liva Palmund  2002  0246AA  ROSKILDE    50m  5:14.32 
141  Signe Fich Hansen  2002  0248AC  HOVEDSTAD    50m  5:19.73 
104  Gro Grinda Rasmussen  2003  0372AF  GLADSAXE    50m  5:26.76 
146  Hannah Höesch  2003  0336AM  HOVEDSTAD    50m  5:48.28 
135  Luna Gammelgaard  2003  0382AD  HOVEDSTAD    50m  6:02.68 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark