2020-05-31   07:23:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 16
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  08:22   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer  Indledende (4) 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
210  Oscar Jensen  2003  0317AE  BIRKERØD    50m  1:36.00 
191  Noah Koefoed Weiss  2003  0381AC  HOVEDSTAD    50m  1:29.90 
19  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    50m  1:28.13 
195  Anders Lundin Brockdorff  2003  0301AE  LYNGBY    50m  1:27.80 
35  Frederik Bach Mindested  2003  0327AC  ALLERØD    50m  1:28.02 
95  Marcus Hiort  2003  0307AH  GLADSAXE    50m  1:29.01 
49  Nicholas Svane  2002  0213AF  ALLERØD    50m  1:30.00 
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    50m  1:25.31 
86  Magnus Christensen  2002  0287AI  GLADSAXE    50m  1:22.41 
30  Frederik Røgind  2001  0127AG  BIRKERØD    50m  1:18.05 
73  Andreas Eklundh Sørensen  2001  0171AF  HELSINGØR    50m  1:14.36 
89  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002  0211AF  GLADSAXE    50m  1:16.49 
134  Jet Li Fuhrmann  2004  0487AJ  HOVEDSTAD    50m  1:21.64 
64  Mattias Houen  2002  0255AK  HELSINGØR    50m  1:22.87 
60  Jonathan P. Hedager  2001  0195AJ  HELSINGØR    50m  1:26.97 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
13  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    50m  1:23.89 
38  Frederik Bornemann  2001  0163AH  ALLERØD    50m  1:22.37 
199  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  0129AL  LYNGBY    50m  1:17.14 
28  Ulrik Blach Petersen  2001  0177AC  BIRKERØD    50m  1:14.27 
66  Jannick Lind  2001  0197AM  HELSINGØR    50m  1:16.32 
109  Oliver Steenberg  2002  0225AE  GLADSAXE    50m  1:21.23 
24  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    50m  1:22.72 
131  Troels Fode  2004  0435AG  HOVEDSTAD    50m  1:26.14 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
107  Rahul Singh Sekhon  2001  0133AI  GLADSAXE    50m  1:23.45 
70  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    50m  1:22.06 
175  Bertram Dreyer Riis  2002  0223AG  HOVEDSTAD    50m  1:16.88 
88  Christian Crone  2001  0147AB  GLADSAXE    50m  1:12.38 
207  William Textor Broch  2001  0157AD  LYNGBY    50m  1:15.52 
44  Rasmus Nielsen  2001  0193AC  ALLERØD    50m  1:18.88 
39  Niels Skovbye Brandt  2002  0247AH  ALLERØD    50m  1:22.55 
87  William Christoffersen  2001  0147AF  GLADSAXE    50m  1:26.03 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark