Startliste for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
08:26 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer |
Indledende (3) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
2 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
50m |
5:23.00 |
50 |
3 |
Nicklas Taylor |
2002 |
0295AA |
ALLERØD |
|
50m |
5:09.00 |
191 |
4 |
Noah Koefoed Weiss |
2003 |
0381AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:07.13 |
81 |
5 |
Mark Brandt |
2002 |
0299AR |
GLADSAXE |
|
50m |
5:07.26 |
10 |
6 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
50m |
5:14.18 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Niels Skovbye Brandt |
2002 |
0247AH |
ALLERØD |
|
50m |
4:58.84 |
38 |
2 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
50m |
4:52.03 |
8 |
3 |
Christian Boutrup |
2003 |
0337AA |
BIRKERØD |
|
50m |
4:48.64 |
189 |
4 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:36.23 |
157 |
5 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:41.17 |
24 |
6 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
50m |
4:49.43 |
120 |
7 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:54.58 |
32 |
8 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
50m |
5:04.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
0129AL |
LYNGBY |
|
50m |
4:56.95 |
19 |
2 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:51.18 |
162 |
3 |
Frede Meincke |
2002 |
0275AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:47.35 |
42 |
4 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:34.49 |
142 |
5 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:40.44 |
97 |
6 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
0205AH |
GLADSAXE |
|
50m |
4:48.87 |
121 |
7 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:53.09 |
108 |
8 |
Emil Steenberg |
2002 |
0229AC |
GLADSAXE |
|
50m |
4:59.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:26 |
|