2020-05-31   07:27:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 305
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  20 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  14:57   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
 
Løb 305, 50m Brystsvømning Damer  Indledende (4) 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
183  Emilie Fabricius Thomsen  2006  0638AI  HOVEDSTAD    50m  1:19.17 
150  Solvej Juulsgaard  2006  0698AD  HOVEDSTAD    50m  1:13.19 
174  Maria Kjer Rasmussen  2007  0728AA  HOVEDSTAD    50m  1:12.28 
165  Mathilde Møller  2007  0746AB  HOVEDSTAD    50m  1:06.34 
173  Julie Philip  2007  0742AC  HOVEDSTAD    50m  1:10.98 
185  Falka Tind  2006  0648AI  HOVEDSTAD    50m  1:12.85 
181  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  0726AB  HOVEDSTAD    50m  1:15.27 
143  Carla Heidemann  2007  0782AB  HOVEDSTAD    50m  1:21.01 

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
166  Matilde Maagøe  2007  0706AA  HOVEDSTAD    50m  57.87 
156  Kirstine Haunstrup Larsen  2005  0596AD  HOVEDSTAD    50m  49.53 
154  Ana Rosa Kragh  2005  0518AD  HOVEDSTAD    50m  45.09 
84  Sophia Bøttger  2004  0424AE  GLADSAXE    50m  39.72 
124  Olivia Callesen  2004  0432AK  HOVEDSTAD    50m  43.24 
168  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  0582AF  HOVEDSTAD    50m  47.77 
153  Sofie Amalie Krag  2006  0678AD  HOVEDSTAD    50m  55.34 
118  Sara Kaarup Andersen  2006  0636AL  HOVEDSTAD    50m  1:04.69 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
159  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  0638AB  HOVEDSTAD    50m  56.85 
147  Agnete Høyer  2005  0512AH  HOVEDSTAD    50m  47.97 
98  Amalie Brammer Kærgaard  2004  0418AH  GLADSAXE    50m  44.72 
93  Emma Hansen  2004  0434AM  GLADSAXE    50m  38.49 
133  Coco Li Fuhrmann  2006  0678AC  HOVEDSTAD    50m  42.18 
171  Rebecca Petersen  2005  0572AD  HOVEDSTAD    50m  46.92 
148  Ditte Jensen  2005  0508AD  HOVEDSTAD    50m  55.07 
211  Astrid Høyer  2007  0792AB  HOVEDSTAD    50m  1:03.46 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
176  Charlotte Dreyer Riis  2006  0686AE  HOVEDSTAD    50m  56.65 
99  Laura Kjørtsholtsen  2004  0428AH  GLADSAXE    50m  47.77 
123  Maya Hatting Bärmann  2004  0498AM  HOVEDSTAD    50m  44.27 
80  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    50m  36.98 
140  Mathilde Hagihara  2004  0468AJ  HOVEDSTAD    50m  40.54 
115  Jasmin Egeskov Andersen  2005  0506AE  HOVEDSTAD    50m  45.71 
163  Cecilie G. Mortensen  2005  0552AF  HOVEDSTAD    50m  53.05 
126  Malu Melody Christensen  2006  0636AF  HOVEDSTAD    50m  57.90 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  20 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark