2020-05-31   07:19:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 32
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  22 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  08:26   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
 
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer  Indledende (3) 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
71  Jesper Schiødt  2001  0107AK  HELSINGØR    50m  2:49.39 
196  Gustav Fabiansen  2002  0215AH  LYNGBY    50m  2:38.35 
60  Jonathan P. Hedager  2001  0195AJ  HELSINGØR    50m  2:32.34 
189  Mathias Vestergaard  2001  0175AC  HOVEDSTAD    50m  2:21.09 
38  Frederik Bornemann  2001  0163AH  ALLERØD    50m  2:30.19 
70  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    50m  2:35.74 
12  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    50m  2:44.47 
               

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
50  Nicklas Taylor  2002  0295AA  ALLERØD    50m  2:48.00 
175  Bertram Dreyer Riis  2002  0223AG  HOVEDSTAD    50m  2:37.47 
19  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    50m  2:32.15 
90  Alfred August Grubert  2001  0197AI  GLADSAXE    50m  2:17.06 
142  Marcus Skøtt Haslev  2002  0287AB  HOVEDSTAD    50m  2:25.50 
97  Jakob Alexander Jensen  2002  0205AH  GLADSAXE    50m  2:35.68 
109  Oliver Steenberg  2002  0225AE  GLADSAXE    50m  2:44.20 
               

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
13  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    50m  2:47.64 
178  Joshua P. Sidebotham  2003  0343AQ  HOVEDSTAD    50m  2:36.05 
200  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  0253AH  LYNGBY    50m  2:30.45 
157  Frederik Riedel Lentz  2001  0187AN  HOVEDSTAD    50m  2:16.31 
28  Ulrik Blach Petersen  2001  0177AC  BIRKERØD    50m  2:23.29 
120  Jens Bomgaard  2002  0273AG  HOVEDSTAD    50m  2:34.47 
Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    50m  2:40.75 
34  Jakob Legaard  2003  0317AC  ALLERØD    50m  2:55.23 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  22 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark