2018-05-21   16:50:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Swedish Swim Games 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 34
Heatlista 
 
  Tävling  Swedish Swim Games 2016    Utskriftsdatum  09 oktober 2016   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  09:06   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 oktober 2016         
 
 
 
Gren 34, 50m Butterfly Women  Försök (8) 
Världsrekord Seniorer: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 
Europarekord Seniorer: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 
SR: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 24.90 2013-12-13 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Nat  Bassäng  Tid 
 
               
               
230  Lo Lindeblad  2000  AN5300  VÄSBY SS    25m  33.86 
265  Henny Reuterskiöld  1999  BB1499  SS04    50m  33.56 
209  Maja Hedström  2001  AI0201  VARBERG    50m  33.77 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Nat  Bassäng  Tid 
 
71  Solveig Ramallo  1993  BX2693  GÖTEBORG    25m  33.34 
84  Tove Wikström  2001  AC0201  HÄRNÖSAND    25m  33.12 
24  Veronica Cobo-Lone  1999    Bergens SC    25m  32.41 
294  Julie Bjordal  2001    TS & LK    25m  32.12 
203  Clara Balslev  2001  AE7601  VARBERG    25m  32.34 
144  Hanna Mattsson  1998  BL2698  SUNDSVALL    25m  32.48 
201  Cornelia Almqvist  2002  AJ6602  VARBERG    50m  33.19 
               

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Nat  Bassäng  Tid 
 
263  Rebecca Höglind  1998  AL7898  SS04    25m  31.86 
34  Eline Nygaard  2000    Bergens SC    25m  30.97 
295  Elise Lund  2001    TS & LK    25m  30.90 
305  Laura Pogorzelska  2001    SMS KRAKÓW    25m  30.86 
233  Hanne Melin Romstad  1999  AK2499  VÄSBY SS    25m  30.90 
66  Christina Ekstedt  1996  AM2296  GÖTEBORG    25m  30.96 
300  Patrycja Koscik  1998    SMS KRAKÓW    25m  31.01 
266  Hannah Zaalouk  2001  AM1601  SS04    50m  32.05 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Nat  Bassäng  Tid 
 
73  Viktoria Reinhold  1996  AW9696  GÖTEBORG    25m  30.59 
27  Henriette Kronstad Hellan  1998    Bergens SC    25m  30.26 
356  Mie Kreybu  1999    Bergen    25m  30.18 
235  Anna Miram  1999  AG7299  VÄSBY SS    25m  30.14 
Luna Donde Feilberg  2000  0036AJ  HOVEDSTAD    50m  30.15 
331  Reetta Rantakokko  2001    FINLAND    25m  30.19 
354  Julia Farkas  1996    Bergen    25m  30.35 
293  Sara J. Wolfgang  1998    TS & LK    25m  30.67 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Nat  Bassäng  Tid 
 
145  Gloria Muzito  2002  BO6202  SUNDSVALL    25m  29.96 
85  Ida Eriksen  1997  AD4497  JÄRFÄLLA S    25m  29.87 
103  Ellen Lindeby  1999  AB9699  KALMAR SS    25m  29.84 
154  Erica Christensen Weistrand  1997  AO5897  SÖDERTÄLJE    25m  29.66 
91  Emma Rotstam  1998  AF7498  JÄRFÄLLA S    25m  29.69 
146  Joyce Muzito  2001  BT4401  SUNDSVALL    25m  29.84 
139  Lina Bergqvist  1998  AG3498  SUNDSVALL    50m  29.91 
291  Sanna Husan Ehrnholm  1997    TS & LK    25m  29.96 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Nat  Bassäng  Tid 
 
166  Cassandra Engback  1999  AQ0499  SÖDERTÖRN    25m  29.19 
174  Karolina Näsén  1996  AO0296  SÖDERTÖRN    25m  28.38 
278  Merete Toft Jensen  1999  9926AD  DANMARK    25m  27.64 
287  Amalie Mikkelsen  1997  9728AA  DANMARK    25m  26.52 
257  Hanna Rosvall  2000  AM7200  SVERIGE    50m  27.00 
159  Alida Ramdén  1997  AP0297  SÖDERTÄLJE    25m  28.02 
Vera Staun Hansen  1999  9938AO  HOVEDSTAD    25m  28.70 
299  Julia Swistun  2000    SMS KRAKÓW    25m  29.56 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Nat  Bassäng  Tid 
 
284  Cecilie Wiuff  2000  0072AB  DANMARK    25m  29.00 
322  Ida Konkka  2000    FINLAND    25m  28.24 
232  Josefin Lindkvist  1993  AK4493  VÄSBY SS    25m  27.23 
285  Emilie Beckmann  1997  9778AG  DANMARK    25m  25.96 
60  Sara Junevik  2000  AL3400  SVERIGE    50m  26.98 
267  Rebecka Gustafsson  1998  AH4698  STRÄNGNÄS    50m  27.69 
221  Michelle Berntsson  2000  BD6200  VÄSBY SS    25m  28.61 
68  Christin Heina  1996  BA0296  GÖTEBORG    25m  29.42 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Nat  Bassäng  Tid 
 
355  Susann P Olsen  1997    Bergen    25m  28.71 
345  Viola Kilpeläinen  1998    HSS    50m  28.05 
288  Christina Munkholm  1996  9677AB  DANMARK    25m  27.23 
340  Therese Alshammar  1977  AA2277  SVERIGE    25m  25.70 
269  Karoline Barrett  2002  0286AA  DANMARK    25m  26.69 
121  Rebecca Mattsson  1995  AQ0295  SK NEPTUN    25m  27.67 
303  Katarzyna Durczynska  1999    SMS KRAKÓW    25m  28.49 
33  Ingalill Urrang Naustvik  1995    Bergens SC    25m  29.41 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  09 oktober 2016 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  09:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start