Program för Swedish Swim Games 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 1 Saturday 8 Oct, 10.00
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
Swedish Swim Games 2016 |
|
Utskriftsdatum |
08 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
09:02 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 oktober 2016 |
|
|
|
|
Gren 5, 100m Breaststroke Women |
Försök (7) |
Världsrekord Seniorer: Ruta Meilutyte (1997) 1:02.36 2013-10-12 |
Europarekord Seniorer: Ruta Meilutyte (1997) 1:02.36 2013-10-12 |
SR: Emma Igelström (1980) 1:05.11 2003-03-16 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 |
|
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Nat |
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
265 |
3 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
BB1499 |
SS04 |
|
25m |
1:24.49 |
218 |
4 |
Astrid Albertsson |
2000 |
AF5400 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:20.82 |
239 |
5 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
AI3801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:22.15 |
258 |
6 |
Therese Baltzarsson |
2001 |
AE5201 |
SS04 |
|
25m |
1:24.94 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Nat |
Bassäng |
Tid |
|
141 |
1 |
Hanna Ekengren |
1998 |
AO3898 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:19.05 |
34 |
2 |
Eline Nygaard |
2000 |
|
Bergens SC |
|
25m |
1:17.83 |
84 |
3 |
Tove Wikström |
2001 |
AC0201 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:17.67 |
337 |
4 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
FINLAND |
|
25m |
1:16.46 |
147 |
5 |
Julia Nilsson |
1999 |
AM0699 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:17.15 |
294 |
6 |
Julie Bjordal |
2001 |
|
TS & LK |
|
25m |
1:17.79 |
205 |
7 |
Ronja Berggren |
2003 |
AE1403 |
VARBERG |
|
25m |
1:18.22 |
263 |
8 |
Rebecca Höglind |
1998 |
AL7898 |
SS04 |
|
25m |
1:19.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Nat |
Bassäng |
Tid |
|
29 |
1 |
Ragnhild Kleppestrand |
1999 |
|
Bergens SC |
|
25m |
1:15.81 |
135 |
2 |
Agnes Fährlin |
1998 |
AR1498 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:14.81 |
152 |
3 |
Elise Öberg |
2002 |
AE8402 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:14.60 |
301 |
4 |
Karolina Cholewa |
2001 |
|
SMS KRAKÓW |
|
25m |
1:13.99 |
189 |
5 |
Mikaela Bergh |
1999 |
AK5299 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:14.44 |
38 |
6 |
Thea Ebbing Schuster |
1998 |
|
Bergens SC |
|
25m |
1:14.71 |
154 |
7 |
Erica Christensen Weistrand |
1997 |
AO5897 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:14.92 |
304 |
8 |
Julia Klaudia Leszczynska |
1999 |
|
SMS KRAKÓW |
|
25m |
1:15.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Nat |
Bassäng |
Tid |
|
201 |
1 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
AJ6602 |
VARBERG |
|
25m |
1:13.86 |
326 |
2 |
Anniina Murto |
2001 |
|
FINLAND |
|
25m |
1:13.43 |
264 |
3 |
Sophia Norén |
1998 |
AN9698 |
SS04 |
|
25m |
1:12.75 |
293 |
4 |
Sara J. Wolfgang |
1998 |
|
TS & LK |
|
25m |
1:12.68 |
27 |
5 |
Henriette Kronstad Hellan |
1998 |
|
Bergens SC |
|
25m |
1:12.74 |
72 |
6 |
Andrea Reinhold |
2001 |
AS3401 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:13.28 |
314 |
7 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
FINLAND |
|
25m |
1:13.44 |
242 |
8 |
Emma Wahlund |
1998 |
AB5298 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:13.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Nat |
Bassäng |
Tid |
|
222 |
1 |
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:12.25 |
346 |
2 |
Moona Koski |
1999 |
|
HSS |
|
50m |
1:11.06 |
325 |
3 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
FINLAND |
|
25m |
1:10.21 |
246 |
4 |
Hannah Brunzell |
2001 |
AP6801 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:07.86 |
358 |
5 |
Stina Heimnes |
1997 |
|
Bergen |
|
25m |
1:10.01 |
5 |
6 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.63 |
361 |
7 |
Amalie Thorstensen |
1996 |
|
SØRLAND |
|
25m |
1:11.43 |
35 |
8 |
Marte Nygaard |
1998 |
|
Bergens SC |
|
25m |
1:12.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Nat |
Bassäng |
Tid |
|
186 |
1 |
Julia Thurfjell |
1994 |
BG3894 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:12.21 |
2 |
2 |
Amalie H. Falck-Schmith |
1989 |
8924AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:11.04 |
4 |
3 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.05 |
104 |
4 |
Vilma Ekström |
1994 |
AE4494 |
SVERIGE |
|
25m |
1:07.60 |
127 |
5 |
Milana Salih |
1997 |
AX4697 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:09.51 |
122 |
6 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
AJ5498 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:10.49 |
73 |
7 |
Viktoria Reinhold |
1996 |
AW9696 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:11.19 |
216 |
8 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
25m |
1:12.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Nat |
Bassäng |
Tid |
|
280 |
1 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
DANMARK |
|
25m |
1:11.57 |
244 |
2 |
Lina Berggren |
1998 |
AB7698 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:11.01 |
315 |
3 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
FINLAND |
|
25m |
1:10.01 |
81 |
4 |
Sophie Hansson |
1998 |
AM1298 |
SVERIGE |
|
25m |
1:05.28 |
33 |
5 |
Ingalill Urrang Naustvik |
1995 |
|
Bergens SC |
|
25m |
1:08.52 |
303 |
6 |
Katarzyna Durczynska |
1999 |
|
SMS KRAKÓW |
|
25m |
1:10.41 |
176 |
7 |
Caroline Speiner |
1994 |
AZ0294 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:11.12 |
10 |
8 |
Tenna Jensen |
1998 |
9828AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.49 |
Skapad av WinGrodan 1.25.02 |
Utskriftsdatum |
08 oktober 2016 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
09:02 |
|