Program för UGP3-Eriksdal
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:21 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Finaler (11) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
3 |
Michelle Silberstein-Kantor |
2001 |
AF1200 |
HELLAS SK |
|
50m |
|
207 |
4 |
Elicia Allard |
2005 |
AP0805 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
3:39.40 |
346 |
5 |
Ella Ekepil |
2005 |
AR0405 |
WISBY SS |
|
50m |
|
138 |
6 |
Jocelyn Sepp |
2002 |
BW3402 |
SKURU IK |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
218 |
0 |
Jennifer Brodin |
2003 |
BH6603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:18.99 |
283 |
1 |
Elvira Weid |
2003 |
BI4203 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:09.32 |
85 |
2 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
AG9605 |
SKK |
|
25m |
3:04.67 |
69 |
3 |
Embla Wihk |
2002 |
BD9602 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:59.84 |
44 |
4 |
Maja Gunnarson |
2003 |
BY5603 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:57.30 |
241 |
5 |
Tove Hägerdal |
2002 |
BJ3602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:59.79 |
101 |
6 |
Emelie Sveding |
2005 |
AG8605 |
SKK |
|
25m |
3:03.54 |
46 |
7 |
Vendela Hillström |
2003 |
AW5803 |
SK NEPTUN |
|
50m |
3:07.71 |
219 |
8 |
Kristina Chiuarzzo Åström |
2004 |
BG1204 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:09.60 |
267 |
9 |
Veronica Olsson |
2005 |
AG6805 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
3:20.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
133 |
0 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
AX2804 |
SKURU IK |
|
25m |
2:55.67 |
355 |
1 |
Nella Silfwergård |
2004 |
BE4604 |
WISBY SS |
|
25m |
2:55.33 |
320 |
2 |
Nicole Papachristou |
2003 |
AW4203 |
SPIF SF |
|
25m |
2:54.69 |
102 |
3 |
Agnes Thomée |
2000 |
BF1200 |
SKK |
|
50m |
2:53.74 |
225 |
4 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
BM8602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:53.30 |
155 |
5 |
Zeline Bengtson |
2003 |
BE8203 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:53.64 |
49 |
6 |
Else Jomaa |
2004 |
AK1204 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:54.19 |
65 |
7 |
Erica Sundholm |
2002 |
BO9202 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:55.06 |
329 |
8 |
Emma Thur |
2004 |
AR1804 |
SPIF SF |
|
25m |
2:55.45 |
134 |
9 |
Emma Orrung |
2003 |
BK7803 |
SKURU IK |
|
25m |
2:57.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
42 |
0 |
Lova Gottberg |
2003 |
BH5403 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:49.61 |
87 |
1 |
Maya Levin |
2004 |
AN3204 |
SKK |
|
25m |
2:48.82 |
57 |
2 |
Ester Martinsson |
2002 |
BO3802 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:47.57 |
20 |
3 |
Julia Lundgren |
2002 |
BB1602 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
2:46.93 |
123 |
4 |
Felicia Heintz |
2004 |
AU8204 |
SKURU IK |
|
25m |
2:46.62 |
327 |
5 |
Emelie Söderström |
2003 |
AW5203 |
SPIF SF |
|
25m |
2:46.66 |
86 |
6 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
AO0403 |
SKK |
|
25m |
2:46.93 |
37 |
7 |
Lilly Eriksson |
2004 |
AS1604 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:47.78 |
314 |
8 |
Shirley Lidman |
2004 |
BB6404 |
SPIF SF |
|
25m |
2:49.51 |
28 |
9 |
Isabelle Brodd |
2003 |
AU4803 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:52.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
108 |
0 |
Anna Werme |
2003 |
BB3603 |
SKK |
|
25m |
2:46.19 |
281 |
1 |
Belize Vaamonde |
2004 |
AI5404 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:43.26 |
67 |
2 |
Hedda Wallberg |
2003 |
AU9203 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:42.58 |
2 |
3 |
Emilia Bengtsson |
2001 |
BA3601 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
2:41.91 |
286 |
4 |
Emilia Wullrich |
2003 |
BI8203 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:41.50 |
11 |
5 |
Alva Udell |
2003 |
AO4603 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
2:41.76 |
38 |
6 |
Madicken Eriksson |
2003 |
AX8203 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:42.04 |
293 |
7 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
AH3205 |
SPIF SF |
|
25m |
2:43.02 |
74 |
8 |
Vera Backman |
2003 |
BB8403 |
SKK |
|
25m |
2:45.35 |
75 |
9 |
Emma Björkman |
2004 |
AW2404 |
SKK |
|
25m |
2:46.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
358 |
0 |
Jessica Wiklund |
2000 |
BR8200 |
WISBY SS |
|
25m |
2:39.96 |
32 |
1 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
AU0403 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:39.78 |
78 |
2 |
Ella Engelgren |
2004 |
AM9804 |
SKK |
|
25m |
2:39.16 |
254 |
3 |
Cornelia Lythell |
2003 |
BC2603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:37.94 |
66 |
4 |
Anna Wainikka |
2004 |
AP7804 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:37.58 |
248 |
5 |
Maike Kuhlins |
2000 |
BA1600 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:37.92 |
43 |
6 |
Elin Grähs |
2004 |
BD4204 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:38.06 |
129 |
7 |
Filippa Lindskog |
2004 |
AL6404 |
SKURU IK |
|
25m |
2:39.19 |
278 |
8 |
Linda Svensson |
2000 |
AR8200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:39.96 |
148 |
9 |
Olivia Östlund |
2003 |
AZ9203 |
SKURU IK |
|
25m |
2:40.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
322 |
0 |
Heidi Saluveer |
2003 |
AM5303 |
SPIF SF |
|
25m |
2:36.39 |
271 |
1 |
Elvira Schei |
2003 |
AZ4603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:35.80 |
76 |
2 |
Victoria Danielsson |
2002 |
BP6802 |
SKK |
|
50m |
2:35.19 |
220 |
3 |
Ioana Danes |
2002 |
AY3802 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:34.09 |
235 |
4 |
Mikaela Hedström |
2003 |
AK4403 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:32.37 |
104 |
5 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
AX5602 |
SKK |
|
50m |
2:32.45 |
209 |
6 |
Noémi Andras |
2001 |
BJ1601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:34.56 |
45 |
7 |
Alva Hagström |
2003 |
AU1203 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:35.20 |
306 |
8 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
AY9899 |
SPIF SF |
|
25m |
2:36.38 |
335 |
9 |
Hedda Wettergren |
1999 |
AS6899 |
SPIF SF |
|
50m |
2:37.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
203 |
0 |
Alwa Widmark |
2002 |
AN4402 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:31.47 |
287 |
1 |
Elin Öberg |
2000 |
BA6600 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:31.28 |
242 |
2 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
BK6499 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:30.46 |
295 |
3 |
Ljuba Berg |
2000 |
BH4400 |
SPIF SF |
|
25m |
2:29.46 |
62 |
4 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
BA1801 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:28.36 |
128 |
5 |
Ella Langell Högblom |
2001 |
BF1801 |
SKURU IK |
|
25m |
2:28.95 |
285 |
6 |
Eliane Westermark |
2003 |
AX4603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:29.98 |
222 |
7 |
Wilma Ekwall |
1999 |
BP7299 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:30.98 |
111 |
8 |
Josefin Almgren |
2002 |
AX0602 |
SKURU IK |
|
25m |
2:31.46 |
127 |
9 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
AU3600 |
SKURU IK |
|
25m |
2:32.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
246 |
0 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
BF6602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:27.74 |
266 |
1 |
Fanny Odin |
2000 |
AR7200 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:26.90 |
177 |
2 |
Maya Lindhe |
2000 |
BK3800 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:26.86 |
34 |
3 |
Filippa Ehn |
2001 |
AP6201 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:25.80 |
98 |
4 |
Saga Skarin |
2000 |
AP3400 |
SKK |
|
50m |
2:24.28 |
55 |
5 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
AW5404 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:25.58 |
72 |
6 |
Klara Alte |
2002 |
AX1602 |
SKK |
|
50m |
2:26.11 |
253 |
7 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
BE7801 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:26.88 |
239 |
8 |
Sofia Holmberg |
2002 |
AU1202 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:26.96 |
25 |
9 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
BM3401 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:27.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
96 |
0 |
Siri Selander |
1999 |
AU1899 |
SKK |
|
50m |
2:23.68 |
77 |
1 |
Klara Eklöf |
2002 |
AH2202 |
SKK |
|
50m |
2:23.43 |
332 |
2 |
Sofia Walsh |
2002 |
AF3402 |
SPIF SF |
|
50m |
2:22.97 |
190 |
3 |
Klara Possman |
2003 |
BA6803 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:21.89 |
146 |
4 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
AP5400 |
SKURU IK |
|
25m |
2:19.29 |
117 |
5 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
25m |
2:21.16 |
50 |
6 |
Nora Jomaa |
1999 |
AW7499 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:22.37 |
226 |
7 |
Matilda Flood |
1999 |
BA6899 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:23.38 |
156 |
8 |
Josefin Bering |
1999 |
BG4899 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:23.63 |
204 |
9 |
Rebecca Zerne |
2001 |
AS8401 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:23.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
194 |
0 |
Eva Sigurdsson |
2001 |
AC5601 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:18.99 |
290 |
1 |
Hermella Alem |
2000 |
AK1600 |
SPIF SF |
|
50m |
2:18.46 |
89 |
2 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
SKK |
|
50m |
2:18.01 |
35 |
3 |
Rebecka Ehn |
2000 |
AO7600 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:17.35 |
228 |
4 |
Emma Garmelius |
1999 |
AM9499 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:13.55 |
29 |
5 |
Vilma Brolund |
2001 |
AO9801 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:16.07 |
237 |
6 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:17.74 |
68 |
7 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
BW1801 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:18.38 |
231 |
8 |
Elin Grenholm |
1999 |
AR2899 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:18.62 |
282 |
9 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
AU9601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:19.15 |
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
08:21 |
|