Program för DM/JDM (50m), Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 37
|
Tävling |
DM/JDM(50m) 2016 |
|
Utskriftsdatum |
12 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:27 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 juni 2016 |
|
|
|
|
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (4) |
SR: Mattias Carlsson (1990) 54.85 2014-08-18 |
SR Juniorer: Axel Pettersson (1995) 56.17 2014-04-26 |
|
Beräknad start 17:18 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
845 |
2 |
Elias Folkesson |
1999 |
AO6599 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
1:09.52 |
869 |
3 |
Alex Kaufmann |
1999 |
AN2799 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:08.98 |
889 |
4 |
Isak Gustafsson |
2001 |
AA5901 |
SKK |
|
50m |
1:08.86 |
789 |
5 |
Linus Nykvist |
2001 |
AH3701 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:08.96 |
1063 |
6 |
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:09.21 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1069 |
1 |
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:07.73 |
984 |
2 |
Philip Parsons |
1999 |
AJ8199 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:07.27 |
874 |
3 |
Erik Ottosson |
1999 |
AM9799 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:06.88 |
867 |
4 |
Gustav Henriksen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:06.36 |
871 |
5 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:06.46 |
1054 |
6 |
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:07.12 |
913 |
7 |
Guillermo Illanes |
2000 |
AE8100 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:07.40 |
1077 |
8 |
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:08.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
994 |
1 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:05.29 |
1032 |
2 |
Victor Simic |
2000 |
AD5500 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:05.06 |
921 |
3 |
Rasmus Rantanen |
1997 |
AI7397 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:03.40 |
1139 |
4 |
Emil Östrand |
1998 |
AB2598 |
SPIF SF |
|
50m |
1:03.36 |
1131 |
5 |
Carlandrea Puoti |
1999 |
AX9999 |
SPIF SF |
|
50m |
1:03.40 |
772 |
6 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
DANDERYD |
|
50m |
1:03.41 |
1029 |
7 |
Anton Sandberg |
1999 |
AR0199 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:05.20 |
1136 |
8 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
AZ5301 |
SPIF SF |
|
50m |
1:05.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
773 |
1 |
Carl-Åke Willberg |
1998 |
AG1398 |
DANDERYD |
|
50m |
1:02.46 |
926 |
2 |
Axel Ydenius |
1997 |
AD3997 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:01.75 |
804 |
3 |
Fabian Bergman |
1994 |
AQ2194 |
SK NEPTUN |
|
50m |
57.78 |
819 |
4 |
Gustav Hökfelt |
1994 |
AS1594 |
SK NEPTUN |
|
50m |
56.39 |
922 |
5 |
Björn Seeliger |
2000 |
AB0101 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
57.68 |
986 |
6 |
Olle Sköld |
1999 |
AK4599 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
59.34 |
1081 |
7 |
Oscar Zedendahl |
1995 |
AG4595 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:02.07 |
925 |
8 |
Fredric Wernqvist |
1998 |
AH8398 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:02.84 |
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
12 juni 2016 |
Licensierad till: IC Control |
Utskriftstid |
15:27 |
|