2020-01-28   17:12:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för YSS Sparbanken Skåne Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 37
Heatlista 
 
  Tävling  Sparbanken Skåne Cup    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  14:04   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2017         
 
 
 
Gren 37, 100m Ryggsim Damer  Finaler (11) 
Sponsor: Ystads Kommun 
 
Beräknad start 17:30 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
270  Lova Flemming  2004  AZ2204  SK SYDSIM    25m  2:08.72 
275  Rakel Johannisson  2004  AQ2604  SK SYDSIM    25m  1:44.93 
119  Ebba Holm  2005  AW8805  MKK    25m  1:43.32 
53  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  BL1205  LANDSKRONA    50m  1:40.60 
290  Lovisa Yngvesson  2004  BK5204  SK SYDSIM    25m  1:41.81 
73  Isra Ademovska  2005  BK2205  MKK    25m  1:44.12 
134  Maja Kruse  2005  BL2205  MKK    25m  1:51.48 
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
370  Nellie Emilsson  2005  AN8205  YSTADS SS    50m  1:38.66 
240  Lina Malmgren  2004  BJ4604  SK RAN    25m  1:36.46 
176  Teodora Petric  2005  AP5205  MKK    25m  1:35.57 
174  Matilda Persson  2004  AX2204  MKK    25m  1:33.85 
356  Emi Prior  2004  BT3604  VELLINGE-N    50m  1:35.48 
347  Thea Arntell  2005  BP9405  VELLINGE-N    50m  1:36.07 
458  Rebecka Ungureanu  2004  AX7404  BROMÖLLA    25m  1:36.99 
127  Ida Johansson  2005  BL4605  MKK    25m  1:40.46 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
46  Fanny Moreau  2003  AF3603  LANDSKRONA    25m  1:32.10 
341  Rebecca Westergren  2005  AM3605  TRELLEBORG    25m  1:31.17 
339  Sanna Westerberg  2004  AF6204  TRELLEBORG    25m  1:30.58 
399  Anna Melgar  2004  AD6204  YSTADS SS    25m  1:28.22 
63  Livia Sjunnesson  2005  AB8405  LANDSKRONA    25m  1:30.30 
397  Linn Martinsson  2004  BB8604  YSTADS SS    25m  1:30.99 
96  Adna Curan  2003  BK4803  MKK    50m  1:31.54 
243  Linnea Nimander  2002  BQ8802  SK RAN    25m  1:32.54 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
197  Mikaela Virc  2003  AV6403  MKK    25m  1:28.13 
126  Hanna Johansson  2004  BJ4404  MKK    25m  1:27.37 
35  Katja Haglund  2003  BW9203  LANDSKRONA    25m  1:26.81 
467  Alice Devinder  2004  BG8604  VELLINGE-N    25m  1:26.05 
204  Emilia Berg  2005  AJ2605  SK LÖDDE    25m  1:26.65 
203  Myra Ramström-Andersson  2005  AC3605  RONNEBY SS    25m  1:27.25 
482  Hanna Stenskepp  2005  AJ8605  VELLINGE-N    25m  1:27.68 
131  Elina Kazarian  2003  BW4203  MKK    25m  1:28.20 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
485  Elin Svensson  2002  AW3802  VELLINGE-N    25m  1:25.53 
187  Anna Stenberg  2005  AA3405  MKK    25m  1:25.27 
295  Tyra Jarvi  2004  AC6804  SS IDEN    25m  1:25.15 
456  Olivia Klint Ipsa  2005  AK0205  BROMÖLLA    25m  1:24.94 
122  Emma Ingner  2005  AW3805  MKK    25m  1:25.01 
62  Tova Siversson  2005  AE4805  LANDSKRONA    50m  1:25.24 
80  Beatrice Ask  2005  AG3405  MKK    25m  1:25.45 
471  Cornelia Hökmark  2002  BD6802  VELLINGE-N    25m  1:25.63 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
461  Nelly Ahmadi  2005  AX1805  VELLINGE-N    25m  1:24.26 
191  Hilma Sörum  2004  AX3204  MKK    50m  1:23.64 
488  Maya Wallström  2004  AT4804  VELLINGE-N    25m  1:22.87 
74  Nicole Ahlbeck  2003  AR2603  MKK    50m  1:22.23 
60  Ella Röiseth  2005  AE0805  LANDSKRONA    25m  1:22.71 
37  Fanny Hess  2004  AD4404  LANDSKRONA    25m  1:23.51 
185  Kay Skarp  2002  BO9402  MKK    25m  1:23.92 
16  Astrid Olsson  2002  AA0802  KSLS    25m  1:24.59 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
170  Amanda Persson  2005  AJ0805  MKK    25m  1:20.46 
364  Hanna Björnsdotter  2002  AW7402  YSTADS SS    25m  1:19.42 
474  Nike Källkvist  2004  AZ5204  VELLINGE-N    25m  1:18.56 
146  Linnea Liljenfors  2004  AA0804  MKK    25m  1:17.41 
424  Maja Åkesson  2002  AJ6402  YSTADS SS    25m  1:18.09 
487  Kajsa Söderholm  2004  AN2404  VELLINGE-N    25m  1:19.04 
165  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    25m  1:20.20 
334  Felicia Schubert  2001  AK2201  TRELLEBORG    25m  1:21.34 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
47  Isabelle Moreau  2001  AM0201  LANDSKRONA    25m  1:16.31 
489  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    25m  1:15.62 
89  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    25m  1:13.82 
481  Alice Skoglund  2003  BO5603  VELLINGE-N    25m  1:12.84 
218  Vickie Berg  2000  AS2800  SK RAN    25m  1:12.88 
284  Lina Ostreus  2002  AV4202  SK SYDSIM    25m  1:14.71 
476  Ebba Löfgren  2001  BU9601  VELLINGE-N    25m  1:16.10 
385  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  AD8204  YSTADS SS    25m  1:17.30 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
45  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    25m  1:12.11 
336  Alicia Sjögren  2005  AA8205  TRELLEBORG    25m  1:11.02 
88  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    25m  1:10.50 
41  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA    25m  1:10.30 
479  Frida Rödin  2000  AI3800  VELLINGE-N    25m  1:10.44 
420  Amanda Strömberg  1998  AR7698  YSTADS SS    25m  1:10.87 
32  Emelie Ek-Värn  2004  AJ8604  LANDSKRONA    25m  1:11.89 
58  Wilma Rundblad  2003  AP5803  LANDSKRONA    25m  1:12.59 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
39  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    25m  1:09.88 
123  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    25m  1:09.57 
112  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    25m  1:09.19 
388  Tilde Larsson  2001  AT5801  YSTADS SS    25m  1:08.53 
154  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    25m  1:09.19 
20  Annie Thulin  2003  AK1803  KSLS    25m  1:09.53 
278  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    25m  1:09.59 
279  Matilda Liljekvist  2004  AD7204  SK SYDSIM    25m  1:10.29 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
29  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  LANDSKRONA    25m  1:07.26 
335  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG    25m  1:06.62 
238  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    25m  1:05.87 
246  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    25m  1:04.15 
195  Emma Vileus  2001  AW1401  MKK    25m  1:05.79 
317  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG    25m  1:06.06 
208  Emma Persson  1999  AM7299  SK LÖDDE    25m  1:07.18 
57  Elin Rundblad  1999  AN3299  LANDSKRONA    25m  1:07.48 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  14:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner