2019-11-19   05:36:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för YSS Sparbanken Skåne Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredagkväll

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  Sparbanken Skåne Cup    Utskriftsdatum  22 september 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  12:17   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2017         
 
 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar  Finaler (5) 
Sponsor: Ystads Rörtjänst 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
297  Casper Kristensen  2005  AK7505  SS IDEN    25m   
296  Theo Karlsson  2006  AF3706  SS IDEN    25m  56.29 
412  Alfons Rosén  2005  AR8305  YSTADS SS    25m  56.49 
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
410  Noah Persson  2005  AR0105  YSTADS SS    25m  51.59 
265  Melvin Andersson  2003  AK7903  SK SYDSIM    25m  47.32 
215  Arvid Axelsson  2003  AN5303  SK RAN    25m  45.46 
392  Ossian Lundholm  2004  AM8504  YSTADS SS    25m  46.25 
377  Benjamin Isaksson  2003  AM8503  YSTADS SS    50m  48.43 
411  Marcus Riis  2004  AM5504  YSTADS SS    25m  51.89 
               

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
282  Daniel Novosel  2002  AS3102  SK SYDSIM    25m  45.26 
251  Douglas Thulin Ahlström  2001  AQ0901  SK RAN    25m  42.51 
328  Jonathan Ravn Rehnström  2005  AG1505  TRELLEBORG    25m  41.57 
391  Sebastian Lundgren  1999  AH8199  YSTADS SS    25m  40.39 
401  Ugnius Melieska  2004  AR4104  YSTADS SS    25m  40.70 
310  Daniel Choinski Nielsen  2005  AD8905  TRELLEBORG    25m  42.34 
444  Adrian Spogardh  2004  AC7904  KARLSHAMN    25m  43.35 
365  Axel Björnsson  2005  AF8105  YSTADS SS    25m  45.32 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
445  Leo Spogardh  2004  AE2304  KARLSHAMN    25m  40.15 
210  Tobias Ranevi  1999  AK7999  SK LÖDDE    25m  36.42 
407  Aron Persson  2004  AM4504  YSTADS SS    50m  35.46 
301  Esbjörn Ohlsson  1996  AL5196  SS IDEN    50m  34.08 
287  Jonathan Seanderdahl  2002  AJ0702  SK SYDSIM    25m  35.02 
274  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    25m  36.31 
331  Max Ringström  2004  AA8304  TRELLEBORG    25m  38.61 
222  Albert Gudermanis  2000  AY6100  SK RAN    25m  40.32 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
299  Simon Ljungbeck  2000  AK2700  SS IDEN    25m  32.91 
409  Max Persson  2001  AE9501  YSTADS SS    25m  31.74 
408  Gustaf Persson  2001  AJ4301  YSTADS SS    25m  31.37 
217  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN    25m  30.73 
319  Axel Lloyd  1999  AE4599  TRELLEBORG    25m  31.24 
367  Filip Christiansson  1999  AO6199  YSTADS SS    25m  31.59 
304  Jonatan Wede  1988  AB7388  SS IDEN    25m  32.52 
318  Daniel Lindkvist  2000  AO2900  TRELLEBORG    25m  33.29 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 september 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  12:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner