2020-01-27   03:51:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för YSS Sparbanken Skåne Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördagförmiddag

Heatlista Gren 14
Heatlista 
 
  Tävling  Sparbanken Skåne Cup    Utskriftsdatum  22 september 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  21:20   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2017         
 
 
 
Gren 14, 200m Medley Herrar  Finaler (8) 
Sponsor: Jörnelius Media 
 
Beräknad start 09:24 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
225  Hadi Hariri  2005  AH8705  SK RAN    25m   
216  Gustav Bach  2005  AJ5105  SK RAN    25m  3:21.75 
230  William Johansen  2002  AU5302  SK RAN    25m   
237  David Li Shi Jun  2003  AN8303  SK RAN    25m   
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
227  Mustapha Hariri  2005  AG7105  SK RAN    25m  3:14.74 
212  Ahmad Alhaj  2005  AC6905  SK RAN    25m  3:13.44 
298  Jakob Kristersson  2003  AQ3103  SS IDEN    25m  3:12.27 
250  Yaser Sultan  2005  AK5105  SK RAN    25m  3:07.46 
223  Gabriel Hachem  2005  AE0105  SK RAN    25m  3:07.55 
51  Rasmus Pedersen  2003  AQ7303  LANDSKRONA    25m  3:12.44 
151  Oliver Madsen  2005  AO3305  MKK    25m  3:14.04 
136  Jannes Krüger  2005  AM9105  MKK    25m  3:19.04 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
235  Kim Larsson  2005  AC0105  SK RAN    25m  3:06.23 
245  Pavli Rafael  2002  AS5902  SK RAN    25m  3:02.85 
280  Oskar Lövberg  2003  AC9903  SK SYDSIM    25m  2:58.21 
283  David Olofsson  2004  AJ9104  SK SYDSIM    25m  2:54.67 
444  Adrian Spogardh  2004  AC7904  KARLSHAMN    25m  2:55.52 
226  Mohamad Hariri  2002  AK1502  SK RAN    25m  2:59.10 
236  Chengyue Li  2004  AR1704  SK RAN    25m  3:05.41 
13  James Nguyen  2001  AT2301  KSLS    25m  3:07.25 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
38  Ludvig Hoff  2005  AB8705  LANDSKRONA    25m  2:51.68 
56  Jesper Ring  2003  AF6103  LANDSKRONA    25m  2:49.55 
445  Leo Spogardh  2004  AE2304  KARLSHAMN    25m  2:41.54 
59  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    25m  2:39.67 
478  Eskil Ramäng  2004  AM6104  VELLINGE-N    25m  2:39.88 
Tomislav Corluka  2003  AC7703  KSLS    25m  2:42.57 
271  Jesper Franzén  2002  AG3902  SK SYDSIM    25m  2:50.32 
328  Jonathan Ravn Rehnström  2005  AG1505  TRELLEBORG    25m  2:54.03 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
272  Jonathan Fröjd  2004  AC8704  SK SYDSIM    25m  2:39.05 
222  Albert Gudermanis  2000  AY6100  SK RAN    25m  2:39.01 
18  Harry Petersson  2002  AM9302  KSLS    25m  2:36.81 
251  Douglas Thulin Ahlström  2001  AQ0901  SK RAN    25m  2:35.19 
Oscar Nordström  2003  AH4303  KIVIKS SK    25m  2:35.61 
17  Oliver Pavkovic  2001  AW9701  KSLS    25m  2:38.27 
215  Arvid Axelsson  2003  AN5303  SK RAN    25m  2:39.04 
472  Petter Jörud  2003  AN9903  VELLINGE-N    25m  2:39.13 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
103  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    25m  2:34.73 
190  Jakob Strömland  2003  AO4703  MKK    50m  2:32.72 
66  Casper Svärd  2001  AC0101  LANDSKRONA    25m  2:30.87 
11  Joel Johnsson  2000  AT0500  KSLS    25m  2:29.22 
468  Viktor Hansson  2003  AM7103  VELLINGE-N    25m  2:30.34 
85  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    50m  2:32.22 
Jacob El Mokri  2001  AF3301  KSLS    25m  2:33.35 
178  Douglas Romare  2001  AD0301  MKK    25m  2:34.84 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
105  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    25m  2:25.76 
87  Bo Beckman  2002  AI4902  MKK    25m  2:23.61 
79  Axel Andrén  2001  AD6301  MKK    25m  2:21.68 
44  Lucas Lindblom  2000  AG8500  LANDSKRONA    25m  2:18.08 
27  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    25m  2:21.05 
145  Karl Liljegren  2001  AE7901  MKK    25m  2:22.99 
141  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    50m  2:23.74 
483  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    25m  2:28.34 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
319  Axel Lloyd  1999  AE4599  TRELLEBORG    25m  2:14.05 
217  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN    25m  2:13.40 
320  Victor Lloyd  1996  AH8796  TRELLEBORG    25m  2:09.59 
361  Linus Kahl  2001  AE1501  WISBY SS    25m  2:08.15 
77  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK    25m  2:09.57 
409  Max Persson  2001  AE9501  YSTADS SS    25m  2:13.03 
147  William Lindblom  1998  AN7798  MKK    25m  2:13.44 
104  David Falk  2003  AD3103  MKK    25m  2:17.60 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 september 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  21:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner