2019-12-09   16:51:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för YSS Sparbanken Skåne Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördagförmiddag

Heatlista Gren 21
Heatlista 
 
  Tävling  Sparbanken Skåne Cup    Utskriftsdatum  22 september 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  21:20   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2017         
 
 
 
Gren 21, 100m Frisim Damer  Finaler (17) 
Sponsor: iKi Assistans 
 
Beräknad start 11:38 
Heat 1 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
332  Celie Rosén  2005  BP0605  TRELLEBORG    25m   
134  Maja Kruse  2005  BL2205  MKK    25m  1:37.44 
275  Rakel Johannisson  2004  AQ2604  SK SYDSIM    25m  1:32.61 
73  Isra Ademovska  2005  BK2205  MKK    25m  1:33.64 
353  Julia Lennartsson  2005  BJ5205  VELLINGE-N    25m  1:42.23 
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
366  Emmie Cassé  2005  AN6205  YSTADS SS    25m  1:30.78 
53  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  BL1205  LANDSKRONA    50m  1:29.90 
127  Ida Johansson  2005  BL4605  MKK    25m  1:27.31 
341  Rebecca Westergren  2005  AM3605  TRELLEBORG    25m  1:26.41 
153  Öznur Metovska  2005  BL6605  MKK    25m  1:27.28 
270  Lova Flemming  2004  AZ2204  SK SYDSIM    25m  1:28.98 
360  Emelie Thern  2004  BV4404  VELLINGE-N    50m  1:30.45 
249  Kajsa Sjöström Andersson  2004  AG0604  SK RAN    25m  1:31.82 

 
Heat 3 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
240  Lina Malmgren  2004  BJ4604  SK RAN    25m  1:23.45 
356  Emi Prior  2004  BT3604  VELLINGE-N    25m  1:22.49 
248  Elena Seitzberg  2005  AX3205  SK RAN    25m  1:21.44 
163  Nora Olsson  2005  AW9805  MKK    50m  1:19.74 
370  Nellie Emilsson  2005  AN8205  YSTADS SS    25m  1:19.93 
290  Lovisa Yngvesson  2004  BK5204  SK SYDSIM    25m  1:21.59 
458  Rebecka Ungureanu  2004  AX7404  BROMÖLLA    25m  1:23.06 
174  Matilda Persson  2004  AX2204  MKK    25m  1:25.10 

 
Heat 4 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
131  Elina Kazarian  2003  BW4203  MKK    25m  1:18.79 
91  Thea Bolander  2003  BW1403  MKK    50m  1:17.84 
295  Tyra Jarvi  2004  AC6804  SS IDEN    25m  1:17.28 
184  Felicia Sjöström  2002  BU9402  MKK    25m  1:16.99 
126  Hanna Johansson  2004  BJ4404  MKK    25m  1:16.99 
382  Johanna Jönsson  2005  AN5205  YSTADS SS    25m  1:17.74 
431  Moa Malmqvist  2005  AL2405  ÖSTERLEN    25m  1:18.27 
399  Anna Melgar  2004  AD6204  YSTADS SS    50m  1:19.67 

 
Heat 5 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
46  Fanny Moreau  2003  AF3603  LANDSKRONA    25m  1:16.50 
62  Tova Siversson  2005  AE4805  LANDSKRONA    25m  1:16.08 
63  Livia Sjunnesson  2005  AB8405  LANDSKRONA    50m  1:15.54 
330  Jacquline Rengbrandt  2005  BF6605  TRELLEBORG    50m  1:15.38 
185  Kay Skarp  2002  BO9402  MKK    25m  1:15.51 
471  Cornelia Hökmark  2002  BD6802  VELLINGE-N    25m  1:15.95 
397  Linn Martinsson  2004  BB8604  YSTADS SS    25m  1:16.32 
204  Emilia Berg  2005  AJ2605  SK LÖDDE    25m  1:16.85 

 
Heat 6 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Adna Curan  2003  BK4803  MKK    25m  1:15.30 
462  Nina Andersson-Wulf  2001  BH0801  VELLINGE-N    25m  1:15.08 
383  Marina Jönsson  2004  BB0804  YSTADS SS    25m  1:14.46 
443  Sigrid Lundström  2003  AB9403  KARLSHAMN    25m  1:13.52 
203  Myra Ramström-Andersson  2005  AC3605  RONNEBY SS    25m  1:13.67 
314  Tilde Heij Wahlström  2005  AR7805  TRELLEBORG    25m  1:14.62 
467  Alice Devinder  2004  BG8604  VELLINGE-N    25m  1:15.24 
122  Emma Ingner  2005  AW3805  MKK    25m  1:15.31 

 
Heat 7 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
80  Beatrice Ask  2005  AG3405  MKK    25m  1:13.43 
197  Mikaela Virc  2003  AV6403  MKK    25m  1:12.80 
398  Liv Martinsson  2004  BB7604  YSTADS SS    25m  1:12.52 
30  Isabella Djuric  2004  BJ1204  LANDSKRONA    25m  1:12.14 
Maja Fling  2001  BF9601  KSLS    25m  1:12.21 
191  Hilma Sörum  2004  AX3204  MKK    25m  1:12.69 
187  Anna Stenberg  2005  AA3405  MKK    25m  1:12.90 
482  Hanna Stenskepp  2005  AJ8605  VELLINGE-N    25m  1:13.50 

 
Heat 8 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
402  Hilma Mårtensson  2003  BF5403  YSTADS SS    50m  1:11.48 
439  Astrid Elmberg  2002  AJ8202  KSLS    25m  1:11.20 
243  Linnea Nimander  2002  BQ8802  SK RAN    25m  1:10.92 
488  Maya Wallström  2004  AT4804  VELLINGE-N    25m  1:10.79 
489  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    25m  1:10.80 
139  Mia Lang  2002  BO8402  MKK    25m  1:11.16 
60  Ella Röiseth  2005  AE0805  LANDSKRONA    25m  1:11.28 
371  Elvira Eriksson  2003  AJ5803  YSTADS SS    25m  1:11.97 

 
Heat 9 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
385  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  AD8204  YSTADS SS    25m  1:10.45 
146  Linnea Liljenfors  2004  AA0804  MKK    25m  1:09.30 
474  Nike Källkvist  2004  AZ5204  VELLINGE-N    25m  1:09.10 
269  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  1:08.93 
28  Josefin Dellhede  2003  AD3403  LANDSKRONA    25m  1:09.08 
22  Elsa Assarsson  2001  AD1401  LANDSKRONA    25m  1:09.30 
334  Felicia Schubert  2001  AK2201  TRELLEBORG    25m  1:09.73 
461  Nelly Ahmadi  2005  AX1805  VELLINGE-N    25m  1:10.76 

 
Heat 10 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
36  Emma Hassling  2004  AD5404  LANDSKRONA    25m  1:08.76 
485  Elin Svensson  2002  AW3802  VELLINGE-N    25m  1:08.55 
400  Sara Melgar  2002  AA8602  YSTADS SS    25m  1:07.83 
Elin Lundberg  2003  AP2403  KIVIKS SK    25m  1:07.50 
113  Agnes Gustafson  2003  BH6403  MKK    25m  1:07.62 
58  Wilma Rundblad  2003  AP5803  LANDSKRONA    25m  1:08.25 
37  Fanny Hess  2004  AD4404  LANDSKRONA    25m  1:08.62 
170  Amanda Persson  2005  AJ0805  MKK    25m  1:08.83 

 
Heat 11 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Nicole Ahlbeck  2003  AR2603  MKK    25m  1:07.24 
375  Julia Frederiksen  2001  AD4801  YSTADS SS    25m  1:06.80 
Frida Jarl Halvarsson  2003  AW9603  KSLS    25m  1:06.71 
35  Katja Haglund  2003  BW9203  LANDSKRONA    25m  1:06.23 
273  Serena Gravrogk-Linde  2000  AM8600  SK SYDSIM    25m  1:06.57 
32  Emelie Ek-Värn  2004  AJ8604  LANDSKRONA    25m  1:06.76 
281  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    25m  1:07.17 
316  Tova Kjellberg  2004  AF5204  TRELLEBORG    25m  1:07.48 

 
Heat 12 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
487  Kajsa Söderholm  2004  AN2404  VELLINGE-N    25m  1:06.13 
424  Maja Åkesson  2002  AJ6402  YSTADS SS    25m  1:05.71 
Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIKS SK    25m  1:05.58 
284  Lina Ostreus  2002  AV4202  SK SYDSIM    25m  1:05.08 
374  Emilia Frederiksen  2000  AJ8800  YSTADS SS    25m  1:05.47 
279  Matilda Liljekvist  2004  AD7204  SK SYDSIM    25m  1:05.66 
311  Erma Duratovic  2005  AP2205  TRELLEBORG    25m  1:05.87 
481  Alice Skoglund  2003  BO5603  VELLINGE-N    25m  1:06.14 

 
Heat 13 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
464  Kajsa Berglind  2001  BV2201  VELLINGE-N    25m  1:04.68 
480  Klara Rödin  2003  AE2603  VELLINGE-N    25m  1:04.30 
45  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    50m  1:04.11 
336  Alicia Sjögren  2005  AA8205  TRELLEBORG    25m  1:03.93 
89  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    25m  1:03.98 
229  Elna Jepsson  2002  BS6802  SK RAN    25m  1:04.11 
29  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  LANDSKRONA    25m  1:04.38 
165  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    50m  1:04.82 

 
Heat 14 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
39  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    25m  1:03.44 
325  Linn Olsson  2002  AG8402  TRELLEBORG    25m  1:03.27 
338  Frida Tunheim-Glad  2001  BU5201  TRELLEBORG    25m  1:03.05 
166  Julia Osterman  2004  AS5804  MKK    25m  1:02.40 
193  Olivia Torres  1999  BL9299  MKK    25m  1:02.86 
420  Amanda Strömberg  1998  AR7698  YSTADS SS    25m  1:03.07 
15  Saga Nyborg  2003  AK9603  KSLS    25m  1:03.29 
57  Elin Rundblad  1999  AN3299  LANDSKRONA    25m  1:03.62 

 
Heat 15 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
300  Sara Nilsson  1998  AF3498  SS IDEN    25m  1:02.32 
208  Emma Persson  1999  AM7299  SK LÖDDE    25m  1:02.13 
23  Julia Brinkhagen  1999  AM3299  LANDSKRONA    25m  1:01.96 
476  Ebba Löfgren  2001  BU9601  VELLINGE-N    25m  1:01.72 
189  Sara Stenberg  2001  AA8601  MKK    25m  1:01.86 
425  Matilda Åkesson  1999  AL9699  YSTADS SS    25m  1:02.08 
Linnéa Högberg  1999  BI5899  KSLS    25m  1:02.31 
289  Gabriella Wivsätter  2003  AE4603  SK SYDSIM    25m  1:02.34 

 
Heat 16 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
47  Isabelle Moreau  2001  AM0201  LANDSKRONA    25m  1:01.20 
317  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG    25m  1:01.05 
218  Vickie Berg  2000  AS2800  SK RAN    25m  1:00.60 
327  Nicola Parfitt  2000  AE3400  TRELLEBORG    25m  1:00.55 
41  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA    25m  1:00.56 
Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIKS SK    25m  1:00.99 
335  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG    25m  1:01.05 
475  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    25m  1:01.69 

 
Heat 17 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    25m  1:00.22 
246  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    25m  59.28 
473  Matilda Klintberg  1999  AH1299  VELLINGE-N    25m  58.95 
440  Nathalie Lindborg  1991  BN5691  MKK    25m  53.88 
238  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    25m  58.89 
112  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    25m  59.06 
148  Nicola Lindell  2001  BV2401  MKK    25m  59.47 
209  Louise Ranevi  1999  AI3299  SK LÖDDE    25m  1:00.36 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 september 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  21:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner