2019-12-09   18:21:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för YSS Sparbanken Skåne Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördagförmiddag

Heatlista Gren 22
Heatlista 
 
  Tävling  Sparbanken Skåne Cup    Utskriftsdatum  22 september 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  21:20   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2017         
 
 
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar  Finaler (15) 
Sponsor: Room Expo 
 
Beräknad start 12:04 
Heat 1 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
214  Kevin Andersson  2005  AJ8905  SK RAN    25m  1:40.55 
294  Dennis Henriksson  2005  AN4705  SS IDEN    50m  1:33.60 
411  Marcus Riis  2004  AM5504  YSTADS SS    50m  1:29.51 
413  Alexander Silow  2005  AF1505  YSTADS SS    25m  1:30.47 
181  Metin Salih  2005  AM8105  MKK    25m  1:38.02 
351  Theodor Fought  2005  AQ6305  VELLINGE-N    25m  1:45.38 
               

 
Heat 2 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
392  Ossian Lundholm  2004  AM8504  YSTADS SS    25m  1:25.21 
441  Stefan Bondzic-Rasic  2005  AL2105  VELLINGE-N    25m  1:21.69 
277  Erik Komstedt  2005  AE5505  SK SYDSIM    25m  1:20.29 
265  Melvin Andersson  2003  AK7903  SK SYDSIM    25m  1:20.19 
429  Alve Helmersson  2003  AP7103  ÖSTERLEN    25m  1:20.28 
282  Daniel Novosel  2002  AS3102  SK SYDSIM    25m  1:20.94 
227  Mustapha Hariri  2005  AG7105  SK RAN    25m  1:23.22 
173  Malte Persson  2005  AO1305  MKK    25m  1:25.45 

 
Heat 3 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
151  Oliver Madsen  2005  AO3305  MKK    25m  1:19.83 
161  Alexander Nyhlén  2003  AZ3103  MKK    25m  1:18.24 
216  Gustav Bach  2005  AJ5105  SK RAN    25m  1:16.78 
236  Chengyue Li  2004  AR1704  SK RAN    25m  1:16.26 
250  Yaser Sultan  2005  AK5105  SK RAN    25m  1:16.63 
212  Ahmad Alhaj  2005  AC6905  SK RAN    25m  1:18.05 
136  Jannes Krüger  2005  AM9105  MKK    25m  1:19.68 
225  Hadi Hariri  2005  AH8705  SK RAN    25m  1:20.18 

 
Heat 4 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
75  Leith Al-Sheesh  2003  AQ3303  MKK    25m  1:16.03 
124  Berkay Isik  2005  AG8105  MKK    25m  1:15.21 
285  Hannes Palmgren  2005  AE7105  SK SYDSIM    25m  1:14.52 
38  Ludvig Hoff  2005  AB8705  LANDSKRONA    25m  1:13.24 
51  Rasmus Pedersen  2003  AQ7303  LANDSKRONA    25m  1:13.51 
237  David Li Shi Jun  2003  AN8303  SK RAN    25m  1:15.00 
323  Erik Olsson  2002  AF9502  TRELLEBORG    25m  1:15.29 
68  Viggo Thomsen  2004  AE4904  LANDSKRONA    25m  1:16.18 

 
Heat 5 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
223  Gabriel Hachem  2005  AE0105  SK RAN    25m  1:12.48 
418  Hugo Stoltz  2004  AF4904  YSTADS SS    25m  1:11.35 
328  Jonathan Ravn Rehnström  2005  AG1505  TRELLEBORG    25m  1:10.95 
245  Pavli Rafael  2002  AS5902  SK RAN    25m  1:09.57 
298  Jakob Kristersson  2003  AQ3103  SS IDEN    25m  1:10.73 
13  James Nguyen  2001  AT2301  KSLS    25m  1:11.02 
401  Ugnius Melieska  2004  AR4104  YSTADS SS    25m  1:11.60 
235  Kim Larsson  2005  AC0105  SK RAN    25m  1:13.16 

 
Heat 6 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
387  Isak Klamming  2003  AY7903  YSTADS SS    25m  1:09.20 
86  Bill Beckman  2005  AJ6305  MKK    50m  1:09.12 
271  Jesper Franzén  2002  AG3902  SK SYDSIM    25m  1:09.08 
130  Aram Kazarian  2005  AQ1305  MKK    25m  1:08.14 
297  Casper Kristensen  2005  AK7505  SS IDEN    50m  1:08.67 
226  Mohamad Hariri  2002  AK1502  SK RAN    25m  1:09.12 
43  Anton Liebenhagen  2005  AK8505  LANDSKRONA    50m  1:09.14 
477  Philip Primetta  2002  AF8502  VELLINGE-N    25m  1:09.49 

 
Heat 7 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
460  Noel Ahlbin  2004  AI8304  VELLINGE-N    25m  1:07.48 
230  William Johansen  2002  AU5302  SK RAN    25m  1:07.30 
331  Max Ringström  2004  AA8304  TRELLEBORG    25m  1:06.81 
463  Isaac Barrett  2005  AK6305  VELLINGE-N    25m  1:06.10 
56  Jesper Ring  2003  AF6103  LANDSKRONA    25m  1:06.33 
470  Jonatan Holmquist  2003  AA6503  VELLINGE-N    25m  1:06.91 
283  David Olofsson  2004  AJ9104  SK SYDSIM    25m  1:07.36 
310  Daniel Choinski Nielsen  2005  AD8905  TRELLEBORG    25m  1:08.02 

 
Heat 8 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
421  Melker Svensson  2002  AG4702  YSTADS SS    25m  1:05.93 
196  Svante Vilhelmsson  2003  AQ0503  MKK    50m  1:05.61 
472  Petter Jörud  2003  AN9903  VELLINGE-N    25m  1:04.88 
324  Gabriel Olsson  2004  AA3704  TRELLEBORG    25m  1:04.19 
215  Arvid Axelsson  2003  AN5303  SK RAN    25m  1:04.22 
137  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    25m  1:05.57 
157  Seth Nillund  2005  AA7705  MKK    25m  1:05.66 
444  Adrian Spogardh  2004  AC7904  KARLSHAMN    25m  1:05.99 

 
Heat 9 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
179  Ludvig Romare  2004  AA2704  MKK    25m  1:03.56 
17  Oliver Pavkovic  2001  AW9701  KSLS    25m  1:03.44 
313  Jesper Hansson  1998  AD8198  TRELLEBORG    25m  1:03.11 
478  Eskil Ramäng  2004  AM6104  VELLINGE-N    25m  1:02.60 
445  Leo Spogardh  2004  AE2304  KARLSHAMN    25m  1:02.95 
469  Linus Hiltonsson  2002  AD3902  VELLINGE-N    25m  1:03.29 
59  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    25m  1:03.44 
19  Ahmed Sadoon  2002  AH2902  KSLS    25m  1:03.71 

 
Heat 10 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
486  Emil Svensson  2002  AK2302  VELLINGE-N    25m  1:02.56 
468  Viktor Hansson  2003  AM7103  VELLINGE-N    25m  1:02.35 
66  Casper Svärd  2001  AC0101  LANDSKRONA    50m  1:01.83 
182  Samuel Schildt  2000  AP3100  MKK    25m  1:01.71 
178  Douglas Romare  2001  AD0301  MKK    25m  1:01.71 
82  Jacob Baxmann  2003  AP2103  MKK    25m  1:01.99 
490  Lucas Örmon  2003  AF7303  VELLINGE-N    25m  1:02.45 
Oscar Nordström  2003  AH4303  KIVIKS SK    50m  1:02.57 

 
Heat 11 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
25  Dzevad Celikovic  2001  AH8901  LANDSKRONA    25m  1:01.65 
Jacob El Mokri  2001  AF3301  KSLS    25m  1:01.36 
11  Joel Johnsson  2000  AT0500  KSLS    25m  1:00.45 
251  Douglas Thulin Ahlström  2001  AQ0901  SK RAN    25m  1:00.32 
266  Vilhelm Andersson  2002  AE1502  SK SYDSIM    25m  1:00.43 
272  Jonathan Fröjd  2004  AC8704  SK SYDSIM    25m  1:00.50 
287  Jonathan Seanderdahl  2002  AJ0702  SK SYDSIM    25m  1:01.61 
103  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    25m  1:01.70 

 
Heat 12 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
222  Albert Gudermanis  2000  AY6100  SK RAN    25m  59.59 
79  Axel Andrén  2001  AD6301  MKK    25m  58.79 
188  Philip Stenberg  2001  AB9101  MKK    25m  58.60 
483  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    25m  58.55 
318  Daniel Lindkvist  2000  AO2900  TRELLEBORG    25m  58.57 
417  Erik Stoltz  1998  AV8598  YSTADS SS    25m  58.77 
210  Tobias Ranevi  1999  AK7999  SK LÖDDE    25m  59.31 
183  Arvid Scott  2001  AO0901  MKK    25m  59.72 

 
Heat 13 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
44  Lucas Lindblom  2000  AG8500  LANDSKRONA    25m  57.82 
110  Carl Gerstenfeld  2002  AI5902  MKK    50m  57.66 
391  Sebastian Lundgren  1999  AH8199  YSTADS SS    25m  56.89 
167  Lukas Patzer  2002  AG5902  MKK    25m  56.70 
115  Tim Hagerström  1999  AH8799  MKK    25m  56.72 
118  Filip Hinderup  2001  AH5101  MKK    25m  56.95 
54  Tim Petersson  1999  AB9799  LANDSKRONA    25m  57.77 
380  Emil Jespersen  2001  AI9901  YSTADS SS    25m  58.51 

 
Heat 14 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
50  Johan Norén  1986  AF9186  LANDSKRONA    25m  56.24 
164  Primus Olsson  2000  AV7100  MKK    25m  55.78 
268  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    25m  55.37 
149  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    25m  54.64 
484  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    25m  55.05 
274  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    25m  55.70 
105  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    25m  56.00 
150  Sten Ludvigsson  1998  AO9998  MKK    25m  56.33 

 
Heat 15 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
408  Gustaf Persson  2001  AJ4301  YSTADS SS    25m  54.39 
333  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    25m  54.02 
361  Linus Kahl  2001  AE1501  WISBY SS    25m  52.73 
94  Mattias Carlsson  1990  AP3590  MKK    25m  48.80 
117  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK    25m  50.68 
147  William Lindblom  1998  AN7798  MKK    25m  53.29 
217  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN    25m  54.05 
27  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    25m  54.45 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 september 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  21:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner