2019-12-07   23:24:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för YSS Sparbanken Skåne Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördagförmiddag

Heatlista Gren 25
Heatlista 
 
  Tävling  Sparbanken Skåne Cup    Utskriftsdatum  22 september 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  21:20   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2017         
 
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Damer  Finaler (4) 
Sponsor: S.Anderssons Rör AB 
 
Beräknad start 12:45 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
203  Myra Ramström-Andersson  2005  AC3605  RONNEBY SS    25m   
442  Isabel Holst Jonsson  2003  AQ2203  KARLSHAMN    25m  3:21.09 
64  Yasmine Strandh  2006  AB7406  LANDSKRONA    50m  3:09.80 
330  Jacquline Rengbrandt  2005  BF6605  TRELLEBORG    25m  3:13.09 
202  Engla Löfström  2003  BV5203  RONNEBY SS    25m   
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
55  My Pettersson  2006  AF2206  LANDSKRONA    50m  3:07.33 
269  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  2:58.52 
281  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    25m  2:42.91 
279  Matilda Liljekvist  2004  AD7204  SK SYDSIM    25m  2:38.32 
28  Josefin Dellhede  2003  AD3403  LANDSKRONA    25m  2:42.12 
32  Emelie Ek-Värn  2004  AJ8604  LANDSKRONA    25m  2:45.98 
106  Emilia Folklund  2006  AL6406  MKK    25m  3:06.72 
16  Astrid Olsson  2002  AA0802  KSLS    25m  3:08.11 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
58  Wilma Rundblad  2003  AP5803  LANDSKRONA    25m  2:37.14 
10  Olivia Jarl Halvarsson  2003  AX2203  KSLS    25m  2:34.96 
88  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    25m  2:34.54 
112  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    25m  2:31.16 
41  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA    25m  2:33.95 
20  Annie Thulin  2003  AK1803  KSLS    25m  2:34.60 
388  Tilde Larsson  2001  AT5801  YSTADS SS    25m  2:36.79 
284  Lina Ostreus  2002  AV4202  SK SYDSIM    25m  2:37.68 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
39  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    25m  2:30.40 
278  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    25m  2:28.66 
208  Emma Persson  1999  AM7299  SK LÖDDE    25m  2:25.26 
29  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  LANDSKRONA    25m  2:24.32 
57  Elin Rundblad  1999  AN3299  LANDSKRONA    25m  2:25.18 
154  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    25m  2:26.66 
195  Emma Vileus  2001  AW1401  MKK    25m  2:30.23 
78  Johanna Andersson  2002  AK8202  MKK    25m  2:30.84 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 september 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  21:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner