Startliste for Kalundborg Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Kalundborg Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
27 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Kalundborg |
|
Udskriftstidspunkt |
09:24 |
|
|
Arrangør |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 november 2016 |
|
|
|
|
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
170 |
1 |
Caroline Clausen |
2004 |
0462AZ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
121 |
2 |
Philippa Mitchell |
2006 |
0638AG |
VEST |
|
25m |
2:17.94 |
42 |
3 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
25m |
2:13.03 |
395 |
4 |
Wilma Nørgaard |
2006 |
0666AG |
VEST |
|
25m |
2:16.71 |
171 |
5 |
Selma Frederiksen |
2008 |
0824AA |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
77 |
6 |
Celina Emma Raunholt |
2004 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
50 |
1 |
Rosa Dyhr-Rasmussen |
2007 |
0788AE |
NÆSTVED |
|
25m |
2:12.49 |
57 |
2 |
Merle Holmgaard |
2005 |
0538AO |
NÆSTVED |
|
25m |
2:10.98 |
389 |
3 |
Tilde Schyth |
2006 |
0622AG |
ROSKILDE |
|
25m |
2:02.85 |
94 |
4 |
Alberte K. Andersen |
2006 |
0606AB |
VEST |
|
25m |
2:05.91 |
156 |
5 |
Maila Anker |
2007 |
0784AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:11.31 |
47 |
6 |
Victoria Dinesen |
2005 |
0692AN |
NÆSTVED |
|
25m |
2:12.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
64 |
1 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
1:59.51 |
140 |
2 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
0596AU |
VEST |
|
25m |
1:57.69 |
349 |
3 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
ROSKILDE |
|
25m |
1:54.45 |
164 |
4 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:55.65 |
125 |
5 |
Marie Nissov-Johansen |
2006 |
0626AD |
VEST |
|
25m |
1:57.79 |
380 |
6 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
25m |
2:00.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
127 |
1 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
0588AJ |
VEST |
|
25m |
1:53.82 |
60 |
2 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
50m |
1:49.45 |
36 |
3 |
Freja Threms |
2005 |
0586AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:49.16 |
9 |
4 |
Sofie-Amalie Føns Lomholt |
2001 |
0118BA |
ODSHERRED |
|
25m |
1:49.21 |
192 |
5 |
Lea Tångberg |
2005 |
0596AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:51.72 |
120 |
6 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
25m |
1:53.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
139 |
1 |
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
VEST |
|
25m |
1:48.95 |
200 |
2 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:48.87 |
193 |
3 |
Line Tångberg |
2004 |
0448AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:47.03 |
4 |
4 |
Alma Birch Christensen |
2001 |
0168AY |
ODSHERRED |
|
25m |
1:47.59 |
307 |
5 |
Anna Mundt Karup |
2005 |
0594AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:48.94 |
113 |
6 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0528AD |
VEST |
|
25m |
1:49.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:45.99 |
191 |
2 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:45.67 |
72 |
3 |
Olivia My Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
50m |
1:43.79 |
5 |
4 |
Zille-Marie Lund Christen |
2003 |
0306BD |
ODSHERRED |
|
25m |
1:43.96 |
69 |
5 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
50m |
1:45.69 |
31 |
6 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
0624AG |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:46.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Sille Møller |
2004 |
0404AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:41.06 |
282 |
2 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
1:38.81 |
116 |
3 |
Lykke Gøtterup Jensen |
2004 |
0418AQ |
VEST |
|
25m |
1:36.51 |
285 |
4 |
Ida Oest |
2003 |
0386AS |
HERLEV |
|
25m |
1:38.36 |
187 |
5 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:39.54 |
321 |
6 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:42.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
1 |
Mathilde Bennetzen |
2004 |
0428AN |
VEST |
|
25m |
1:34.08 |
26 |
2 |
Felina Noe |
2002 |
0252AR |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:33.00 |
356 |
3 |
Caroline Gerlach |
2002 |
0228BA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:31.13 |
212 |
4 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:32.91 |
290 |
5 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
1:33.04 |
294 |
6 |
Lea Andersen |
2003 |
0306AI |
HOLBÆK |
|
25m |
1:35.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
2 |
1 |
Astrid Katrine Andersen |
2002 |
0278AX |
HOLBÆK |
|
25m |
1:28.18 |
220 |
2 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:26.13 |
89 |
3 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
1:25.59 |
90 |
4 |
Amalie V. Sørensen |
2002 |
0274AC |
VEST |
|
50m |
1:26.12 |
372 |
5 |
Silke Larsen |
2003 |
0358AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:27.44 |
267 |
6 |
Thea Jacobsen |
2003 |
0338AC |
HERLEV |
|
25m |
1:30.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
350 |
1 |
Christina Christensen |
2001 |
0114AP |
ROSKILDE |
|
25m |
1:24.96 |
61 |
2 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:23.45 |
388 |
3 |
Emilie Hermann Schimming |
1999 |
9942AP |
ROSKILDE |
|
25m |
1:21.74 |
371 |
4 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:21.78 |
211 |
5 |
Nicole Kristensen |
1999 |
9954AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:24.54 |
41 |
6 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
0254AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:25.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
1 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:19.78 |
167 |
2 |
Anika Bryde |
2000 |
0082BC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:19.01 |
374 |
3 |
Silke Mehr |
2000 |
0096AX |
ROSKILDE |
|
25m |
1:15.77 |
320 |
4 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:16.48 |
346 |
5 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
1:19.37 |
62 |
6 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:20.79 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
27 november 2016 |
Licens til Kalundborg SK |
Udskriftstidspunkt |
09:24 |
|