2020-03-28   23:08:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Gentofte Open 2016 - Kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 15
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2016    Udskriftsdato  17 september 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  08:08   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2016         
 
 
 
Løb 15, 200m Frisvømning Damer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
204  Thea Jacobsen  2003  0338AC  HERLEV    25m   
431  Lise Refsgaard  2005  0552AC  KVIK    25m   
433  Frederikke Kofod Schak  2005  0528AJ  KVIK    25m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
379  Sara-Louise Andersen  2004  0492AX  KVIK    25m  3:32.54 
250  Amalie-Victoria Kaae  2005  0526AI  GENTOFTE    25m  3:20.00 
251  Alberte Kreiser-Petersen  2005  0596AO  GENTOFTE    25m  3:15.56 
449  Filippa Walløe  2005  0502AC  KVIK    25m  3:16.15 
261  Neve Morrison  2005  0526AP  GENTOFTE    25m  3:20.00 
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
252  Emma S. Kristensen  2005  0526AO  GENTOFTE    25m  3:15.35 
256  Emilia Clara Lindberg  2005  0574AO  GENTOFTE    25m  3:15.00 
273  Anna R. Strøbek  2005  0586AJ  GENTOFTE    25m  3:10.39 
412  Freja Madsen  2004  0404AW  KVIK    25m  3:10.68 
262  Cecilie G. Mortensen  2005  0552AF  GENTOFTE    25m  3:15.00 
414  Tanja-Marie Mathies  2004  0408AQ  KVIK    25m  3:15.42 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
382  Signe Thornberg Bech  2004  0406AK  KVIK    25m  2:49.66 
275  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  0454AB  GENTOFTE    25m  2:41.23 
274  Norah Szczepanski  2003  0354AY  GENTOFTE    25m  2:36.81 
321  Maria Hagen  2003  0316AK  LYNGBY    25m  2:38.98 
92  Dagmar Boeck  2004  0458AM  FARUM    25m  2:48.13 
366  Carla Lyhne Weiner  2003  0318AU  SØLLERØD    25m  2:50.42 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
99  Maya Ehlers Hansen  2004  0432AI  FARUM    25m  2:36.05 
207  Helene Jensen  2003  0394AE  HERLEV    25m  2:35.07 
202  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    25m  2:34.55 
333  Cathrine Toftelund Larsen  2003  0306AO  LYNGBY    25m  2:34.72 
330  Karoline Kortbæk  2003  0366AH  LYNGBY    25m  2:35.72 
363  Rebecca Sangild  2003  0344AL  SØLLERØD    25m  2:36.15 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
347  Ella Stenholt  2003  0398AP  LYNGBY    25m  2:32.43 
224  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    25m  2:31.14 
312  Sofia Norre Bendt  2003  0316AG  LYNGBY    25m  2:22.86 
421  Mathilde Yde Munkebæk  2003  0386AC  KVIK    25m  2:26.98 
393  Freja Gjerløv  2003  0378AC  KVIK    25m  2:32.32 
358  Emilie Nepper-Christensen  2003  0372AU  SØLLERØD    25m  2:33.84 

 
Heat 7 (9) (Årg. 2005-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
255  Thea Møller Larsen  2005  0574AC  GENTOFTE    25m  2:54.74 
214  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  HERLEV    25m  2:49.36 
218  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    25m  2:40.01 
264  Kristine Nilsson Norby  2005  0534AC  GENTOFTE    25m  2:45.00 
394  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    25m  2:51.24 
428  Mathilde Pihl  2005  0522AK  KVIK    25m  2:58.19 

 
Heat 8 (9) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
469  Astrid M. Østergaard  2004  0412AS  GENTOFTE    25m  2:34.03 
432  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  KVIK    25m  2:27.74 
263  Isabella Victoria Nimb  2004  0428AK  GENTOFTE    25m  2:24.67 
232  Asta Poulsen Dolan  2004  0414AH  GENTOFTE    25m  2:25.52 
279  Josephine Holst Vinther  2004  0432AC  GENTOFTE    25m  2:31.29 
Mille Bergmann  2004  0408AR  RØNNE    25m  2:34.58 

 
Heat 9 (9) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
396  Sarah Sirek Hansen  2003  0352AB  KVIK    25m  2:19.75 
392  Rebekka Giessing  2003  0364AE  KVIK    25m  2:17.01 
427  Tine Petersen  2003  0304AO  KVIK    25m  2:10.91 
229  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    25m  2:13.36 
268  Clara Rybak-Andersen  2003  0342AO  GENTOFTE    25m  2:17.27 
451  Freya Nørlund Wentzel  2003  0374AC  KVIK    25m  2:20.62 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  17 september 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:08 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark