2020-03-28   22:39:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Gentofte Open 2016 - Kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 35
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2016    Udskriftsdato  17 september 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2016         
 
 
 
Løb 35, 100m Medley Damer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
356  Amalie Harplod Hansen  2001  0104BC  SØLLERØD    25m  1:31.01 
75  Ida Larsen  2000  0008BA  HOLBÆK    25m  1:19.66 
47  Andrea M. Lang Bolvig  2000  0048AE  BIRKERØD    25m  1:18.32 
80  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    25m  1:19.44 
38  Amanda Egerod Lund  2000  0046AA  ALLERØD    25m  1:21.38 
79  Nikoline Nielsen  2001  0102AJ  HOLBÆK    25m   

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
349  Olivia Olivarius Vølund  2002  0278AD  LYNGBY    25m  1:16.10 
337  Ida Gelineck Padborg  2002  0226AE  LYNGBY    25m  1:15.63 
117  Sarah Sejr Aagaard  2000  0048AF  FARUM    25m  1:15.01 
465  Bjørk Nelsing Petersen  2002  0264AE  GENTOFTE    25m  1:15.20 
464  Caroline Waage Nowak  2001  0148AJ  GENTOFTE    25m  1:15.73 
44  Camilla Taylor  2000  0082AA  ALLERØD    25m  1:16.72 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
460  SIF Nikoline Madsen  2001  0122AQ  GENTOFTE    25m  1:14.68 
336  Katrine Brandt Nielsen  2002  0284AE  LYNGBY    25m  1:13.01 
114  Clara Marott Schelde  2000  0092AD  FARUM    25m  1:12.85 
325  Maria Borre Jacobsen  2001  0166AR  LYNGBY    25m  1:12.89 
124  Zenia Aarestrup  2001  0104AS  GLADSAXE    25m  1:13.83 
199  Celine Termark Brock  2000  0038AA  HERLEV    25m  1:14.79 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
142  Thea Hovmand Larsen  1997  9746AH  GLADSAXE    25m  1:12.61 
463  Sofie Louise Nimb  2001  0174AP  GENTOFTE    25m  1:12.50 
253  Emilie Holst Lange  2002  0218AL  GENTOFTE    25m  1:12.22 
76  Louise Lynæs  1997  9782AQ  HOLBÆK    25m  1:12.42 
30  Mille Graasbøll  2002  0234AB  ALLERØD    25m  1:12.56 
365  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    25m  1:12.64 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
313  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  0166AM  LYNGBY    25m  1:12.14 
155  Veronika Storm  1998  9884AK  GLADSAXE    25m  1:11.89 
381  Phoebe Linde Atkins  2000  0058AA  KVIK    25m  1:11.43 
78  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBÆK    25m  1:11.88 
115  Stine Saaby Schmidt  2002  0258AI  FARUM    25m  1:11.91 
462  Maria Munch-Menzer  2001  0132AG  GENTOFTE    25m  1:12.14 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
467  Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE    25m  1:10.51 
342  Thea Laurberg Simonsen  1997  9744AK  LYNGBY    25m  1:09.59 
53  Camille Erichsen  2001  0192AC  BIRKERØD    25m  1:09.48 
157  Ida Agerbak Trandum  1996  9688AO  GLADSAXE    25m  1:09.51 
434  Liva Schmid  2000  0012AV  KVIK    25m  1:09.82 
344  Claudia Sperling  2002  0222AL  LYNGBY    25m  1:11.28 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
57  Sara Fogh Myrup  1997  9798AF  BIRKERØD    25m  1:08.91 
461  Silke Meyer  1998  9886AE  GENTOFTE    25m  1:08.50 
390  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK    25m  1:07.81 
308  Klara Reeh  1999  9934AO  LYNGBY    25m  1:08.31 
132  Freja Gram  1999  9962AL  GLADSAXE    25m  1:08.51 
29  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999  9998AB  ALLERØD    25m  1:09.25 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
206  Cecilie F. Jensen  1998  9862AH  HERLEV    25m  1:07.35 
42  Julie Schmidt  1995  9578AK  ALLERØD    25m  1:07.19 
306  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    25m  1:05.18 
307  Amanda Højberg  1998  9868AP  LYNGBY    25m  1:06.44 
457  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE    25m  1:07.34 
458  Emilie Falbe-Hansen  1999  9962AD  GENTOFTE    25m  1:07.66 

 
Heat 9 (10) (Årg. 2000-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
459  Caroline Hørlykke  2000  0032AH  GENTOFTE    25m  1:06.99 
314  Emma Bjørnholdt  2000  0034AM  LYNGBY    25m  1:06.58 
335  Jessica Yu Mortensen  2000  0072AG  LYNGBY    25m  1:04.57 
150  Eva Olsen  2000  0094AM  GLADSAXE    25m  1:05.79 
217  Marie-Louise Stentved  2000  0024AJ  HERLEV    25m  1:06.90 
221  Cecilie Wiuff  2000  0072AB  HERLEV    25m  1:07.02 

 
Heat 10 (10) (Årg. 1918-1999) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
156  Kristina Thomsen  1991  9196AG  GLADSAXE    25m  1:04.59 
423  Hannah Strunge Nissen  1997  9754AD  KVIK    25m  1:04.13 
54  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    25m  1:02.39 
27  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  9724AA  ALLERØD    25m  1:03.82 
49  Sara Krog Christoffersen  1996  9682AF  BIRKERØD    25m  1:04.47 
309  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  LYNGBY    25m  1:05.09 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  17 september 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:25 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark