2020-03-28   22:47:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Gentofte Open 2016 - Kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 9
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2016    Udskriftsdato  16 september 2016   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  16:27   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2016         
 
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer  Finaler (21) 
Heat 1 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
446  Signe Astrup Taul  2004  0402AQ  KVIK    25m  1:38.25 
389  Alberte Enggaard  2005  0524AE  KVIK    25m  1:34.38 
262  Cecilie G. Mortensen  2005  0552AF  GENTOFTE    25m  1:35.00 
               
               

 
Heat 2 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
261  Neve Morrison  2005  0526AP  GENTOFTE    25m  1:33.19 
256  Emilia Clara Lindberg  2005  0574AO  GENTOFTE    25m  1:32.63 
106  Karoline K. Larsen  2004  0484AJ  FARUM    25m  1:31.15 
408  Laura Kristensen  2004  0424AW  KVIK    25m  1:31.68 
250  Amalie-Victoria Kaae  2005  0526AI  GENTOFTE    25m  1:32.70 
242  Tate Green  2006  0654AI  GENTOFTE    25m  1:33.29 

 
Heat 3 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
252  Emma S. Kristensen  2005  0526AO  GENTOFTE    25m  1:30.71 
436  Luna Vorsaa Solander  2005  0518AP  KVIK    25m  1:26.91 
235  Rebecca Chur Fischer  2005  0522AP  GENTOFTE    25m  1:25.96 
273  Anna R. Strøbek  2005  0586AJ  GENTOFTE    25m  1:26.01 
412  Freja Madsen  2004  0404AW  KVIK    25m  1:28.11 
379  Sara-Louise Andersen  2004  0492AX  KVIK    25m  1:30.83 

 
Heat 4 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
414  Tanja-Marie Mathies  2004  0408AQ  KVIK    25m  1:22.44 
428  Mathilde Pihl  2005  0522AK  KVIK    25m  1:19.98 
275  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  0454AB  GENTOFTE    25m  1:16.33 
382  Signe Thornberg Bech  2004  0406AK  KVIK    25m  1:17.82 
431  Lise Refsgaard  2005  0552AC  KVIK    25m  1:20.53 
251  Alberte Kreiser-Petersen  2005  0596AO  GENTOFTE    25m  1:25.92 

 
Heat 5 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
469  Astrid M. Østergaard  2004  0412AS  GENTOFTE    25m  1:14.10 
274  Norah Szczepanski  2003  0354AY  GENTOFTE    25m  1:13.10 
265  Astrid Permin  2003  0344AF  GENTOFTE    25m  1:12.27 
356  Amalie Harplod Hansen  2001  0104BC  SØLLERØD    25m  1:12.38 
92  Dagmar Boeck  2004  0458AM  FARUM    25m  1:13.63 
393  Freja Gjerløv  2003  0378AC  KVIK    25m  1:14.62 

 
Heat 6 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Mille Bergmann  2004  0408AR  RØNNE    25m  1:11.95 
421  Mathilde Yde Munkebæk  2003  0386AC  KVIK    25m  1:10.89 
347  Ella Stenholt  2003  0398AP  LYNGBY    25m  1:10.43 
330  Karoline Kortbæk  2003  0366AH  LYNGBY    25m  1:10.43 
224  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    25m  1:11.48 
279  Josephine Holst Vinther  2004  0432AC  GENTOFTE    25m  1:12.19 

 
Heat 7 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
75  Ida Larsen  2000  0008BA  HOLBÆK    25m  1:09.68 
80  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    25m  1:08.59 
402  Luna Fyller Jacobsen  2003  0308AO  KVIK    25m  1:08.44 
111  Carolina Sahl Rasmussen  2001  0126AB  FARUM    25m  1:08.52 
321  Maria Hagen  2003  0316AK  LYNGBY    25m  1:08.81 
219  Sofie Boesgaard Weber  2002  0278AK  HERLEV    25m  1:10.40 

 
Heat 8 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
44  Camilla Taylor  2000  0082AA  ALLERØD    25m  1:07.47 
209  Thea F. Johansen  2003  0324AA  HERLEV    25m  1:07.31 
333  Cathrine Toftelund Larsen  2003  0306AO  LYNGBY    25m  1:06.58 
416  Emilie Meng  2003  0318AC  KVIK    25m  1:07.03 
355  Sophie Gjelstrup  2002  0244AQ  SØLLERØD    25m  1:07.39 
104  Mia Krüger  2002  0224AG  FARUM    25m  1:07.67 

 
Heat 9 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
451  Freya Nørlund Wentzel  2003  0374AC  KVIK    25m  1:06.34 
392  Rebekka Giessing  2003  0364AE  KVIK    25m  1:05.28 
349  Olivia Olivarius Vølund  2002  0278AD  LYNGBY    25m  1:04.72 
380  Sofie Findahl Andersen  2003  0382AB  KVIK    25m  1:05.08 
15  Frida Toudal  2001  0196AU  RØNNE    25m  1:06.33 
117  Sarah Sejr Aagaard  2000  0048AF  FARUM    25m  1:06.54 

 
Heat 10 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
53  Camille Erichsen  2001  0192AC  BIRKERØD    25m  1:04.27 
462  Maria Munch-Menzer  2001  0132AG  GENTOFTE    25m  1:04.15 
336  Katrine Brandt Nielsen  2002  0284AE  LYNGBY    25m  1:03.92 
155  Veronika Storm  1998  9884AK  GLADSAXE    25m  1:03.93 
325  Maria Borre Jacobsen  2001  0166AR  LYNGBY    25m  1:04.21 
253  Emilie Holst Lange  2002  0218AL  GENTOFTE    25m  1:04.42 

 
Heat 11 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
461  Silke Meyer  1998  9886AE  GENTOFTE    25m  1:03.51 
337  Ida Gelineck Padborg  2002  0226AE  LYNGBY    25m  1:03.25 
103  Simone Jørgensen  1999  9928AN  FARUM    25m  1:03.00 
134  Cassandra L. L. Hansen  2002  0226AM  GLADSAXE    25m  1:03.10 
114  Clara Marott Schelde  2000  0092AD  FARUM    25m  1:03.31 
415  Chastine Melhede  2002  0292AZ  KVIK    25m  1:03.81 

 
Heat 12 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
313  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  0166AM  LYNGBY    25m  1:02.77 
460  SIF Nikoline Madsen  2001  0122AQ  GENTOFTE    25m  1:02.51 
78  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBÆK    25m  1:02.01 
456  Josefine Søgaard Andresen  2000  0008AO  GENTOFTE    25m  1:02.06 
77  Mikkeline Mentz  2001  0122AJ  HOLBÆK    25m  1:02.58 
344  Claudia Sperling  2002  0222AL  LYNGBY    25m  1:02.93 

 
Heat 13 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
314  Emma Bjørnholdt  2000  0034AM  LYNGBY    25m  1:01.50 
115  Stine Saaby Schmidt  2002  0258AI  FARUM    25m  1:01.29 
361  Frederikke Petri  2001  0168AH  SØLLERØD    25m  1:00.98 
147  Ida Just Mikkelsen  2001  0102AB  GLADSAXE    25m  1:01.22 
76  Louise Lynæs  1997  9782AQ  HOLBÆK    25m  1:01.41 
465  Bjørk Nelsing Petersen  2002  0264AE  GENTOFTE    25m  1:01.84 

 
Heat 14 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
342  Thea Laurberg Simonsen  1997  9744AK  LYNGBY    25m  1:00.97 
464  Caroline Waage Nowak  2001  0148AJ  GENTOFTE    25m  1:00.68 
463  Sofie Louise Nimb  2001  0174AP  GENTOFTE    25m  1:00.33 
335  Jessica Yu Mortensen  2000  0072AG  LYNGBY    25m  1:00.38 
467  Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE    25m  1:00.82 
40  Katharina Nekhorochko  2000  0014AH  ALLERØD    25m  1:00.98 

 
Heat 15 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
217  Marie-Louise Stentved  2000  0024AJ  HERLEV    25m  59.98 
57  Sara Fogh Myrup  1997  9798AF  BIRKERØD    25m  59.62 
139  Emilie Hørlykke  1998  9886BD  GLADSAXE    25m  59.34 
458  Emilie Falbe-Hansen  1999  9962AD  GENTOFTE    25m  59.51 
50  Lisa Steen Duus  1997  9764AI  BIRKERØD    25m  59.95 
365  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    25m  1:00.09 

 
Heat 16 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
27  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  9724AA  ALLERØD    25m  59.06 
157  Ida Agerbak Trandum  1996  9688AO  GLADSAXE    25m  58.48 
308  Klara Reeh  1999  9934AO  LYNGBY    25m  57.63 
49  Sara Krog Christoffersen  1996  9682AF  BIRKERØD    25m  58.31 
142  Thea Hovmand Larsen  1997  9746AH  GLADSAXE    25m  58.54 
309  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  LYNGBY    25m  59.33 

 
Heat 17 (21) (Årg. 1918-1999) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
306  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    25m  57.35 
42  Julie Schmidt  1995  9578AK  ALLERØD    25m  57.21 
307  Amanda Højberg  1998  9868AP  LYNGBY    25m  56.54 
132  Freja Gram  1999  9962AL  GLADSAXE    25m  56.59 
29  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999  9998AB  ALLERØD    25m  57.22 
401  Josephine Holm  1999  9982AA  KVIK    25m  57.63 

 
Heat 18 (21) (Årg. 2000-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
459  Caroline Hørlykke  2000  0032AH  GENTOFTE    25m  59.30 
221  Cecilie Wiuff  2000  0072AB  HERLEV    25m  58.85 
457  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE    25m  56.49 
441  Julie Krøyer Svendsen  2002  0222AA  KVIK    25m  57.81 
381  Phoebe Linde Atkins  2000  0058AA  KVIK    25m  59.20 
126  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    25m  59.70 

 
Heat 19 (21) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
385  Caroline Brink  2003  0316AE  KVIK    25m  1:03.47 
396  Sarah Sirek Hansen  2003  0352AB  KVIK    25m  1:02.05 
229  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    25m  1:00.97 
427  Tine Petersen  2003  0304AO  KVIK    25m  1:01.48 
267  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    25m  1:02.29 
312  Sofia Norre Bendt  2003  0316AG  LYNGBY    25m  1:04.51 

 
Heat 20 (21) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
276  Clara Toft  2004  0406AA  GENTOFTE    25m  1:10.67 
263  Isabella Victoria Nimb  2004  0428AK  GENTOFTE    25m  1:09.56 
232  Asta Poulsen Dolan  2004  0414AH  GENTOFTE    25m  1:07.23 
432  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  KVIK    25m  1:09.16 
94  Sarah Holm Clausen  2004  0486AG  FARUM    25m  1:10.37 
99  Maya Ehlers Hansen  2004  0432AI  FARUM    25m  1:10.68 

 
Heat 21 (21) (Årg. 2005-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
264  Kristine Nilsson Norby  2005  0534AC  GENTOFTE    25m  1:18.89 
245  Cecilie C. Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    25m  1:14.66 
383  Mille Maxwell Berthou  2005  0534AA  KVIK    25m  1:11.69 
394  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    25m  1:14.21 
406  Caroline Koch  2005  0536AC  KVIK    25m  1:16.40 
388  Sofia Wickmann Elkjær  2005  0508AC  KVIK    25m  1:19.20 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 september 2016 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:27 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark