Program for Speedo Yards
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
Speedo Yards 2016 |
|
Utskriftsdatum |
18 september 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
12:11 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 september 2016 |
|
|
|
|
Gren 16, 100y Fjärilsim Damer |
Finaler (9) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
174 |
3 |
Anna Nyika |
2002 |
AB2402 |
LJUNGBY SS |
|
Yard |
|
75 |
4 |
Jonna Starkenberg |
2002 |
BA5802 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:53.45 |
233 |
5 |
Alessandra Bäck |
2003 |
BV6203 |
VÄSTERVIK |
|
Yard |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
172 |
2 |
Biborka Nagy |
1998 |
BO5498 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:27.41 |
90 |
3 |
Anna Hofer |
2000 |
BQ4600 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:25.65 |
4 |
4 |
Matilda Mild |
2001 |
AK1401 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:22.65 |
218 |
5 |
Ellen Nilsson |
2000 |
BD9400 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:24.12 |
239 |
6 |
Emma Juneskog |
1998 |
AU2298 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:26.60 |
181 |
7 |
Kriszta Vorszak |
2003 |
AC2203 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:36.29 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
33 |
1 |
Wilma Carlheim |
2003 |
AI6403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:21.78 |
201 |
2 |
Jazmina Hedqvist |
2002 |
AQ5402 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:20.77 |
258 |
3 |
Natascha Laigaard |
2002 |
|
HILLERØD |
|
25m |
1:19.99 |
262 |
4 |
Urikke Veje |
2002 |
|
HILLERØD |
|
25m |
1:18.01 |
34 |
5 |
Emmie Davis |
2002 |
AK7202 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:19.24 |
166 |
6 |
Lena Årebo |
2002 |
AJ1202 |
LASS |
|
25m |
1:20.51 |
77 |
7 |
Natalie Stjärnås |
2003 |
AL3403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:21.42 |
139 |
8 |
Wilma Holmertz |
2003 |
AD1803 |
LASS |
|
25m |
1:22.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
213 |
1 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
AO0603 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:17.22 |
36 |
2 |
Matilda Egelrud |
2003 |
AB2603 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:14.98 |
261 |
3 |
Emilie Trolle Pedersen |
1999 |
|
HILLERØD |
|
25m |
1:14.18 |
259 |
4 |
Clara Qvade Rasmusen |
2001 |
|
HILLERØD |
|
25m |
1:13.71 |
148 |
5 |
Hilda Linné |
2000 |
BG1800 |
LASS |
|
25m |
1:13.84 |
234 |
6 |
Felicia Claesén |
2001 |
BO4201 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:14.38 |
14 |
7 |
Kajsa Norell Dahlqvist |
2001 |
AV2401 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:16.71 |
175 |
8 |
Heidi Palencsar |
2002 |
AF8602 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:17.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
243 |
1 |
Linnea Waldemarsson |
1996 |
AN8696 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:12.54 |
16 |
2 |
Elin Widén |
1998 |
AI4498 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:10.07 |
162 |
3 |
Moa Ståhl |
1995 |
AV4695 |
LASS |
|
25m |
1:08.77 |
61 |
4 |
Alice Müllern |
1998 |
AQ7498 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:06.66 |
69 |
5 |
Emma Roos |
1999 |
AB7899 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:06.99 |
131 |
6 |
Elise Gidlöf |
1999 |
AI8499 |
LASS |
|
25m |
1:09.86 |
9 |
7 |
Klara Juliusson |
1997 |
AH3897 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:11.06 |
12 |
8 |
Moa Liljeqvist |
2001 |
BH2401 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:13.59 |
|
|
Heat 6 (9) (12 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
3 |
Tilda Andersson |
2006 |
AA9206 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:42.41 |
103 |
4 |
Tea Winblad |
2004 |
AH7404 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:16.92 |
70 |
5 |
Ida Rudelius |
2004 |
AM7204 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:24.83 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
72 |
1 |
Nadija Sabic |
2002 |
AI7802 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:11.54 |
254 |
2 |
Clara Örnhem |
2002 |
AE2402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:11.20 |
247 |
3 |
Saga Bodsjö |
2002 |
AE1402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:08.11 |
43 |
4 |
Annie Hegmegi |
2003 |
AA1403 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:07.03 |
177 |
5 |
Ida Persson |
2002 |
AF7402 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:07.20 |
144 |
6 |
Vera Karlsson |
2003 |
AI8403 |
LASS |
|
50m |
1:09.79 |
257 |
7 |
Matilde Weibel |
2002 |
|
HILLERØD |
|
25m |
1:11.40 |
142 |
8 |
Felicia Järvikari |
2002 |
AH9802 |
LASS |
|
25m |
1:11.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
157 |
1 |
Matilda Savén |
2000 |
BI0400 |
LASS |
|
25m |
1:13.01 |
158 |
2 |
Felicia Smedbäck |
2000 |
BL6600 |
LASS |
|
25m |
1:12.01 |
101 |
3 |
Anna Sjölund |
2000 |
AG8800 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:08.83 |
196 |
4 |
Wilma Danlid |
2000 |
AR2200 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:07.74 |
195 |
5 |
Ida Lövgren |
2001 |
AB2801 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:08.45 |
117 |
6 |
Alice Almén |
2001 |
AI0801 |
LASS |
|
25m |
1:11.36 |
204 |
7 |
Elin Ljunggren |
2000 |
AC5200 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:12.39 |
279 |
8 |
Sasha Hehir |
2000 |
|
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:13.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
51 |
1 |
Emma Johansson |
1997 |
AO8497 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:05.06 |
107 |
2 |
Linnéa Bielicz |
1994 |
BJ3294 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:04.35 |
11 |
3 |
Ida Liljeqvist |
1999 |
AR4499 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:02.33 |
185 |
4 |
Rebecca Mattsson |
1995 |
AQ0295 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:01.68 |
128 |
5 |
Vilma Ekström |
1994 |
AE4494 |
LASS |
|
25m |
1:02.24 |
183 |
6 |
Laura Lajunen |
1992 |
CG2692 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:04.06 |
93 |
7 |
Ellen Lindeby |
1999 |
AB9699 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:04.93 |
138 |
8 |
Sofia Henell |
1997 |
AD0297 |
LASS |
|
25m |
1:05.36 |
Skapad av WinGrodan 1.25.07 |
Utskriftsdatum |
18 september 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
12:11 |
|